S4 vs Xperia Z vs Htc One (kararsız kaldım)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s4 çünkü samsung çok daha yenilikçi bir şirket diğer şirketlerden daha fazla yenilik var cihazlarında sensörler filan oldukça fazal htc one da hiç bir yenilik yok xperia z dersen oda samsung un patentli teknolojilerini kullanamadıkları için insanları su geçirmez diye kandırmaya çalışıyo s4 ile xperia z nin kameraları aynı kalite drop testlerde s4 diğerlerinden çok daha dayanıklı bir tek iphone 5 in ana gövdesi daha az hassar alıyor s4 te gorilla glass 3 kullanılmakta s3 tekine göre 2 kat daha dayanıklıdır piyasada sadece s4 te vardır. ayrıca s4 de hafıza arttıra bilirsi ama htc one da öyle birşey yok iphone zamanında isim yapmış olabilir ama şimdi teknolojisi diğer telefonlardan geri kaldı ve iphone sadece apple ürünleri ile uyumlu (bluetooth vb.) nfc teknılojiside yoktur. Kısacası s4 her yönlü diğerlerine göre daha fazla ön plana çıkan özellikler taşımakta.

puer07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s4 çünkü samsung çok daha yenilikçi bir şirket diğer şirketlerden daha fazla yenilik var cihazlarında sensörler filan oldukça fazal htc one da hiç bir yenilik yok xperia z dersen oda samsung un patentli teknolojilerini kullanamadıkları için insanları su geçirmez diye kandırmaya çalışıyo s4 ile xperia z nin kameraları aynı kalite drop testlerde s4 diğerlerinden çok daha dayanıklı bir tek iphone 5 in ana gövdesi daha az hassar alıyor s4 te gorilla glass 3 kullanılmakta s3 tekine göre 2 kat daha dayanıklıdır piyasada sadece s4 te vardır. ayrıca s4 de hafıza arttıra bilirsi ama htc one da öyle birşey yok iphone zamanında isim yapmış olabilir ama şimdi teknolojisi diğer telefonlardan geri kaldı ve iphone sadece apple ürünleri ile uyumlu (bluetooth vb.) nfc teknılojiside yoktur. Kısacası s4 her yönlü diğerlerine göre daha fazla ön plana çıkan özellikler taşımakta.
Arkadaşım s4te birçok sensör var anladık ama bi de bunları nerede ve ne zaman kullanacağını bir düşün? Sağlamlık istiyorsan bi kere ilk vazgeçmen gereken telefondur s4. Tamam anladım şık,büyük... Ama yere düşürmeye kıyamaz insan. Malzeme kalitesi o kadar düşük yani... hTC One'da yenilik olup olmadığını araştırıp öğren istersen.. BlinkFeed ve Zoe özellikleri yeni geldi mesela. hTC One'ın kasasının her bir yanı alüminyum kaplamadır. Yani mükemmel rahatlık ve mükemmel sağlamlık... Ayrıca piyasadaki en çok piksel yoğunluğuna sahip telefon hTC One'dır... Ekrana ne kadar yaklaşırsan yaklaş pikseller dağılmaz mesela. Ve telefona 35derecelik açıyla yandan baktığında bile mükemmel görüntü ve netliği yine sağlarsın... Xperia Z'ye de kötü demek olmaz adamlar harbi harbi su geçirmez telefon yapmış ve bu konuda bir kandırma yok... hTC'nin ses özelliğine gelirsek hTC'nin üstüne tanımam. Gerek kutu içeriğindeki kulaklığı, gerek telefondaki BeatsAudio hoparlörleri... Bak benim babam 1 hafta önce s4 aldı hatta birlikte de inceledik gerçekten mükemmel... Hız olarak da donanımsal olarak da... Ama sen böyle pahalı ve güzel telefonu bir defa alacaksın ve en az 3-4 sene kullanman gerekecek belki de... Bu süre içinde telefon elinden defalarca düşebilir. s4'ün malzeme kalitesine iğrenç diyemem tabii ki. Ama adamlar gram olarak hafif bir telefon yapmak için plastik kapak vb. dayanıksız yüzeyleri kullanmışlar. Oysa dediğim gibi hTC One'ın full kaplaması ile telefon yere düştüğünde kalbinde s4'teki gibi bir tereddüt hissetmeyeceksin.
Her türlü hTC One derim... Şimdilik Türkiye'de pek ünü olmasa bile ben bu markanın gelecekte dev olacağına inanıyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben xperia z aldım hızlı full hd ve kamerasıda süper ama htc one alırsan hapörlerine bir damla su değdiğinde sen düşün artık çünkü çok büyük haporlörü var su değmesi kaçınılmaz gibi çok dikkatli kullanmalısın s4 değem s3den pek bi farkı yok

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar hangimizin telefonuna su degiyor anlamıyorum, HTC de kullandım SONY de bi tek samsung kullanmadım yakın çevremdede samsung var samsung un kasasından şikayetçiler ben sony den memnun degilim şuan kullanıyorum yazın ilk işim HTC almak olucak neden derseniz İşçilik, Kalite!

Technopat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung derim hatta note 2 kullanicisi olarak bekleyebilirsen note 3 derim.

Toredo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran olarak S4 hTC One'dan çok daha üstün(renkler vs.) ama ses için hTC çok çok daha üstün

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
ya sadece foruma konu açarak bumu iyi şu mu iyi diye sormayın arkadaşlar

İlk önce bir kendiniz araştırın internette bir sürü karşılaştırma videoları var onları izleyin bilgi sahibi olun ondan sonra en son iş foruma konu açıp yardım beklemek olsun hiç bir şey bilmiyorsunuz bu mu iyi şu mu iyi öyle şey mi olur

:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben s4 kullanan biri olarak yorum yapıyorum öyle laf olsun diye cihaz her özelliğiyle harika kusur bulamazsın tasarım konusu tartışılır ona birşey diyemem benim almamdaki en önemli nedenler yazılım destegi değiştirilebilir batarya hafıza kartı garanti bunlar benim için önemli şeyler genel olarak özelliklerden bahsetmek gerekirse kamera gündüz çekimde harika akşam yakın mesafede çok güzel ama biraz uzak olursa kaliteden bahsedemem ama idare eder otg kablo aldım flash bellek mouse klavye takabiliyorum bunlar için root yapmana bile gerek yok flash belleğe atıyorum dosyayı oradan telefona bilgisayara hiç dokunmuyorum bence bunlar artıları daha sorun varsa cevap yazabilirim

mitcaylak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 ay önce avea kampanyasından xperia z aldım. Telefon çok hoşuma gitmişti. Sadece şarjı kısa gidiyodu. Su geçirmez özelliğini test etmek için korka korka akvaryumun içine attım. Daha fazla dayanamadım ve 30 saniye sonra cihazı çıkardım.cihazı kuruladım,5-10 dakika sonra ekran gitti. Anlayamadım ne olduğunu.Telefonu servise gönderdim ve sonuç KULLANICI HATASI. Telefona su kaçmış ve bu benden kaynaklanıyormuş. 600 TL masraf çıkardılar. Sony Türkiye yi aradım ve durumu anlattım yapabilecekleri birşey olmadığını söylediler. Bende ısrarla telefonun 30 dakika boyunca su altında kaldığına dair reklam yaptıklarını ve garanti kapsamında olduğunu söyledim. En az 4-5 defa aradım sony Türkiye yi. Baktım olmuyo BTK dan şikayet dilekçesi oluşturdum ve tüketici haklarından bir avukat ile görüşüp dava açmaya karar verdim. Elektronik şans işi, çok iyi özellikli ve sağlam dediğimiz bir cihaz sorunlu çıkabilir. Önemli olan firmanın bu ürünün arkasında durması ve destek sağlaması. Su geçirmez telefon diye aldık , al işte su geçirdi....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
doğrusu karşılaştırmaya s4ü koyması garibime gitti, aynı çelişkiye bende düştüm. yanlız samsungun ekranlarının tuzla buz olduğu bir gerçek kimse çıkıp ben samsung kullanıyorum hala ekranım sağlam demesin. rahat 15 kere düşürdüm htc evo 3d telefonumu hala ekranı sapa sağlam buna karşın ekran tamirine gleen telefonların %90ı samsung gidip doğubankta bunu inceleyebilirsiniz. 4s vs xperia z vs htc one denmiş htc güncelleme konusunda kullanıcılarını çabuk unutuyor fakat çok dayanıklı sony kullanmadım bilemiyorum o yüzden samsung için üstte yazdığım sebepler geçerli.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilader sony xperia z de iyikere bi su geçirmez diye her tarafınca contalar var kulaklık ve ses açma tuşlarına basmakta zorlanıyorsun ve ben gibi eğer çok müzik dinleyen biri olsa o yerLeri açıp takcam diye kapağı kırarsın s4 dü geçtim gücü iyi olabilir ama samsung da tasarım yok ama ben telefon alırsam tasarıma bakarım oda xperia z veya one derim

fatih4427

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia Z güzel telefon dağcıysan al derim yada su sporlarına yatkınlığın varsa neden olmasın , yok bu özellikleri pek yok diyorsan arkadaşım divane misin 2013 eylülünü bekle A7 chipli 5S al

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Sağlamlık olarak
1. HTC
2 XPERİA
3 S4

YAZILIM VE DONANIM OLARAK
1 S4
2 HTC
3 XPERİA

kağıt üstünde her türlü S4 iyi , yazılım desteğinide iyi veriyor ama güvensiz bana kalırsa , elinden kaysa gtü bşı oynatacak telefon

xperia için ,herşey ok , kamerası on numara su geçirmiyor ekran çizilmiyor , toz geçirmiyor. İşlemcisi vs herşeyi iyi ama bir yorum beni acaba dedirtti. Zamanla ekranda kıvrılmalar söz konusu olabiliyormuş. Önceki Sony yazısı siliniyormuş.

HTC için diğer iki cihazdan aşağı kalır yanı yok.(donanım ,yazılım, sağlamlık)
sadece kamerasına güvenmiyorum ,onuda almadan iyi test etmek gerekir.

Bu güne kadar LG OB kullandım 5mp kamera var , ama htc kamerasıyla nasıl bir fark var çok merak ediyorum açıkcası

hakan043

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben htc one kullanıyorum çok memnunum özellikle fotoğraf gece ve ışığın az olduğu ortamlarda mükemmel birde tasarımı s4 on basar

enesx86

Asistan
Reaksiyon puanı
0
S4 plastik, Xperia Z ekran full hd oyunlar full hd olmadığı için takılmalar olabiliyor, Htc One 1 sene sonra güncelleme desteğini keser.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ses için telefon mu alınır be git çin malı telefon al aç sokakta dinle

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
bugün xperia z ile s4 'e bakma imkanım oldu.

Ana ekrana basarak her iki telefonun çalışan uygulamalarını kapattım.

Çalışan uygulamalar kısmında S4 boş ram miktarı : 800mb , xperia z ise 1200m boş raM' e sahip.

Yani burdan anlaşılıyorki xperia'nın ram kullanımı daha stabil.

HTC ye bakma ihtimalim olmadı

Vespuci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim sana önerim s4 olurdu her yönden güzel bir telefon
işlemcisi güçlü
göreceli bir kavram olsada şık bir tel
kamerası süper bence s4 al pişman olmassın

surfking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim zaten adamlar'da diyorki suya karşı dayanıklı, senin gibi elinle atıp yüzdür demiyor sadece telefonun suya düştümü onu tekrar alıp kullan zaten telefonumuz suya düşse onu sudan almak en fazla 10 sn sürer :)
illa 30 dk diyor diye denemeye gerek yok biz bu kadar zengin adamalr değiliz :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben şahsen sana yeni özellikleri ve güncelleme hizmetinden dolayı s4 ü öneririm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben de arayış içerisindeyim. Benim için önemli olan tipi ve kamerası. Burdan yola çıkarak xperia z yi beğendim. Lakin kamerası pek denildiği gibi iyi değilmiş. Kötü değil ama çok iyi de değil. Youtube de kıyaslamalarda açıkça gözüküyor. Şimdi Honamiyi bekliyorum. Bende S2 var. S3 ve S4 ün tipi hoşuma gitmediğinden S2 ile devam edeiyorum.

telefondelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben olsam sony xperia z ya da htc one alırdım. müzik,multimedya ve tasarım senin için önemliyse kesinlikle htc one almalısın. ama sony demek kalite demek. samsungu ise güncelleme yönünden tercih edebilirsin. ama yinede telefonları canlı görmeden karar verme.zaten üç cihaz da performans olarak bibirine yakın.:dirol:

droidfan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
xperia'yı kesinlikle elemelisin çok ısınma var ve sanal tuşlar ekranı küçültüyor . şahsen htc one derim

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar nexus 4 üde katalım , kamera ve ısınma hakkında ne söyleybilir siniz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende gecen hafta iphone 4s imden sonra telefon değiştirmeyi dusununce cok araştırdım ve inceledim bu üç modeli veee en sonunda xperia z yi tercih ettim ve cok da memmunum forumlarda anlatıldıgı gıbı degıl canlı olarak eline al incele ve kararını ver sonucta zevk meselesi yoksa hepsi aynı işi yapıyor şüpheniz olmasın