Soru S21 FE Ne zaman tanıtılacak ?

Bu konuyu okuyanlar

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
S20 FE alacaktım fakat S21 FE çıkacağını duydum ve telefonu 2 aydır bekliyorum ne zaman tanıtılacak ? Bu kadar süre bekledim beklediğime değsin istiyorum bilgisi olan kişiler varsa beni bilgilendirirlerse sevinirim.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,251
fiyat bilgisi var mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

bir de a53 çıkacak mı veya yakın zamanda 3-4k civarı samsung telefon

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
fiyat bilgisi var mı

bir de a53 çıkacak mı veya yakın zamanda 3-4k civarı samsung telefon
Samsung Galaxy A53 elbette çıkacaktır. Samsung, A50'den beri iyi satıyor bu seriyi. Elbette ki önümüzdeki yıl güncelleyecektir. Eğer yanlış hatırlamıyorsam bu sene çıkan seri Türkiye'de nisan ayı gibi satışa çıkmıştı. Muhtemelen A53'de önümüzdeki yıl, nisan ayı gibi satışta olur.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Yakın zamanda S21 FE çıakcaktır ama gene her zaman ki gibi Türkiye'ye ilk gelen sürüm Samsung işlemcili olacaktır.

Snapdragon serisinin gelmesi en az 9-10 ay sonra gelir.

Şahsen ben fiyatlarıda düşmüş iken S20 FE snapdragon modelini almanı öneririm. S21 FE yeni serisi hem Exynos işlemcili gelecektir. Hemde ilk çıktığında pahalı olacaktır. S20 FE bile ilk çıktığında 6999 TL mi neydi 5500 TL lere düşmesi 1 yıl srdü.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Mi 11 T serisi teianıtıldı aralarında fazla bi zaman olmuyor rakip modeller bunlar s21FE de bugün yatın tanıtılır rekabet için

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,251
Samsung Galaxy A53 elbette çıkacaktır. Samsung, A50'den beri iyi satıyor bu seriyi. Elbette ki önümüzdeki yıl güncelleyecektir. Eğer yanlış hatırlamıyorsam bu sene çıkan seri Türkiye'de nisan ayı gibi satışa çıkmıştı. Muhtemelen A53'de önümüzdeki yıl, nisan ayı gibi satışta olur.
oo daha baya varmış :(

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,391
Snapdragon serisinin gelmesi en az 9-10 ay sonra gelir.
Buradaki yanlışlığı düzeltelim. Exynos modeli üretildiği sürece Snapdragon versiyonu gelmez. Gelmesi için cihazın Exynos versiyonunun üretiminin sona erdirilmesi lazım. Ya da satış politikası olarak Exynos'lu hiçbir model ülkemizde satılmayıp yerine Snapdragon olanların satılmasının seçilmesi lazım. Şimdi S20 FE modelinden örnek vermek isteyebilirsiniz. S20 FE için Samsung Exynos'lu modelin üretimini tamamen durdurdu ve sadece Snapdragon'lu modelin üretimine devam etti. Üretimi durdurduğu için de dünya çapında Exynos'lu modelleri sattığı pazarlarda da Snapdragon'lu modelleri satmaya başladı. Yani Snapdragon modeli geldi diye aynı durum S21 FE cihazında da olacak diyemeyiz.

S10 Lite sadece Snapdragon olarak üretildiği için ülkemizde de bu işlemci ile satıldı. Fakat Note 10 Lite hem Exynos hem de Snapdragon olarak üretildi. Ama ülkemizde Exynos modeli ile satıldı.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Buradaki yanlışlığı düzeltelim. Exynos modeli üretildiği sürece Snapdragon versiyonu gelmez. Gelmesi için cihazın Exynos versiyonunun üretiminin sona erdirilmesi lazım. Ya da satış politikası olarak Exynos'lu hiçbir model ülkemizde satılmayıp yerine Snapdragon olanların satılmasının seçilmesi lazım. Şimdi S20 FE modelinden örnek vermek isteyebilirsiniz. S20 FE için Samsung Exynos'lu modelin üretimini tamamen durdurdu ve sadece Snapdragon'lu modelin üretimine devam etti. Üretimi durdurduğu için de dünya çapında Exynos'lu modelleri sattığı pazarlarda da Snapdragon'lu modelleri satmaya başladı. Yani Snapdragon modeli geldi diye aynı durum S21 FE cihazında da olacak diyemeyiz.

S10 Lite sadece Snapdragon olarak üretildiği için ülkemizde de bu işlemci ile satıldı. Fakat Note 10 Lite hem Exynos hem de Snapdragon olarak üretildi. Ama ülkemizde Exynos modeli ile satıldı.
Benim asıl merak ettiğim husus acaba Samsung, Exynos'a olan bu ön yargıyı nasıl kıracak? Şu an da Exynos işlemciler için önemli adımlar atıyorlar, AMD ile işbirliğine gidildi, özel çekirdek tasarımı bırakıldı. Zaten üretim açısında bir problemleri yok, kendi üretimlerini kendileri de yapabiliyorlar ama insanlarda haliyle oluşan bu ön yargı acaba nasıl kırılacak?

oo daha baya varmış :(
Evet, daha zaman var. Dün Galaxy A73 ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. Şu an bir iddiaya göre Samsung, Galaxy A73'de 108 megapiksellik sensörü kullanacakmış.

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Büyük ihtimalle düz S21 alacağım umarım kasım ayında 6000-7000 TL fiyat bandına kadar gerilerse almayı düşünüyorum sebebi ise S21 FE modelinin rafa kaldırıldığı iddiası

KAYNAK

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Çok yüksek ihtimalle bu model gelmeyecek. Samsung, katlanabilen modellerde üretim sıkıntısı yaşamak istemiyor. Bu modellerin de satış rakamları şu an çok iyi gidiyormuş. Haliyle bu modellere yoğunlaşmışlar. Herhalde bu sene bir FE modeli görmeyeceğiz.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Katılıyorum bu yüzden düz S21 modelinin fiyatını düşmesini bekleyeceğim.

Sizce önümüzde ki 3-6 ay içerisinde düz S21'in fiyatı 6000-7000 bandına düşer mi ?

@(Evo)lution @Cvnmrt
Hocam S21 yerine alabiliyorsan S21 plus al.S21 plusa bütçe yetmiyorsa Snapdragonlu S20 Fe almanı tavsiye ederim.S21 batarya performansı rezalet olduğu için seni memnun etmeyebilir.

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
S20 FE SD865 kaç yıl daha ANDROİD güncellemesi alır ? (P20 LİTE cihazından geçiş yapacağım)

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
S20 FE SD865 ne kadar bir süre ANDROİD güncellemesi alır ? (P20 LİTE cihazından geçiş yapacağım)
Her amiral gemisi Samsung cihazı gibi 3 tane büyük güncelleme alacak.Android 12-13-14 alırsın.Android 14 ten sonra güvenlik güncellemeleri alırsın.Şahsi fikrim güncelleme yapacaksan yapanların yorumuna bakıp öyle karar ver derim.

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Aslında S20 FE alacaktım 1-1.5 ay öncesine kadar fakat S21 FE çıkacağına dair söylentiler vardı bende almaktan vazgeçmiştim bugünde iptal edildiğine dair bir kaç tane haber okudum tabii biraz üzüldüm tekrar S20 FE almayı düşünüyorum ama aldıktan 15 gün sonra S21 fiyat konusunda indirime girerse (hatta kasım ayındaki indirimlerde) aldığıma pişman olurum çünkü daha önce buna benzer olaylara sık sık karşılaştım

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,391
S20 FE SD865 8gb/256gb versiyonu 20 gündür kullanıyorum. Gayet akıcı ve hızlı bir cihaz. Fiyatına göre orta segmente yakın ama amiral gemisi hissiyatı veriyor. 120 hz adaptif ekran yenileme ile 60 hz telefon kullanınca fark görülüyor. Ama büyük güncellemelerde gelir gelmez güncelleme yapmak yerine bir süre beklemek iyidir.