Öneri Poco F5 vs Galaxy S21 FE

Bu konuyu okuyanlar

AhmetsBrain

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Sizce hangi telefonu almalıyım çok kararsız kaldım Exynos 2100 işlemci beni üzebilir mi acaba gerçekten kafam karışık.

Genel kullanım için telefonu almak istiyorum en az 3 sene götürmeli beni.
Ayrıca S21 FE biraz eskidi artık diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,003
Exynos 2100 GPU odaklı oyunlarda erken throttle yiyebiliyor, eğer Genshın Impact gibi konsol grafiklerine sahip oyunlar oynamıyorsanız üst düzey deneyim yaşatacak bir SoC.

7+ Gen 2'de ise 8 Gen 1 CPU çekirdekleri var ve kendi mertebesine göze oldukça iddialı, yonga bakımından iki cihaz da tatminkar düzeyde ancak kamera, yazılım desteği ve arabirim olarak S21 FE'nin gözle görülür bir üstünlüğü var, F5'in ise pili daha iyi.
S21 FE genel anlamda daha iyi ve fiyatlandırmalar baz alındığında daha mantıklı.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Sizce hangi telefonu almalıyım çok kararsız kaldım Exynos 2100 işlemci beni üzebilir mi acaba gerçekten kafam karışık.

Genel kullanım için telefonu almak istiyorum en az 3 sene götürmeli beni.
Ayrıca S21 FE biraz eskidi artık diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?

Poco F5 daha mantıklı.

AhmetsBrain

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Exynos 2100 GPU odaklı oyunlarda erken throttle yiyebiliyor, eğer Genshın Impact gibi konsol grafiklerine sahip oyunlar oynamıyorsanız üst düzey deneyim yaşatacak bir SoC.

7+ Gen 2'de ise 8 Gen 1 CPU çekirdekleri var ve kendi mertebesine göze oldukça iddialı, yonga bakımından iki cihaz da tatminkar düzeyde ancak kamera, yazılım desteği ve arabirim olarak S21 FE'nin gözle görülür bir üstünlüğü var, F5'in ise pili daha iyi.
S21 FE genel anlamda daha iyi ve fiyatlandırmalar baz alındığında daha mantıklı.
Genel özelliklerine göre almayı düşünüyorum oyun oynayan birisi değilim S21 Fe alasım var fakat poco f5 in bazı teknolojileri daha üstün gibi duruyor örneğin 67 watt turbo şarj ve 1 hafta önce çıkmış çok g üncel olması hoşuma gitti bir yandan fakat samsung un destekleri ve farklı özellikleri (kablosuz şarj, ekran içinde parmak izi, kamerası ve su geçirmezlik gibi özellikler).

Kafam cidden çok karışık 2 telefon arasındayım günlerdir...

Hangisini alırsam alayım bir eksisi var benim için fiyatı önemli değil fiyatına bakarak değerlendirmeyince kazanan kim olur?

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,003
genel özelliklerine göre almayı düşünüyorum oyun oynayan birisi değilim S21 Fe alasım var fakat poco f5 in bazı teknolojileri daha üstün gibi duruyor örneğin 67 watt turbo şarj ve 1 hafta önce çıkmış çok g üncel olması hoşuma gitti bir yandan fakat samsung un destekleri ve farklı özellikleri (kablosuz şarj, ekran içinde parmak izi, kamerası ve su geçirmezlik gibi özellikler).

kafam cidden çok karışık 2 telefon arasındayım günlerdir...

hangisini alırsam alayım bir eksisi var benim için fiyatı önemli değil fiyatına bakarak değerlendirmeyince kazanan kim olur?
Note 10S sensörlü ve ön kamera paketinin giriş seviyesi telefondan farksız olduğu cihazı almanın tek mantıklı açıklaması oyun odaklı kullanım olabilir ancak onun için de o fiyat bandında 12T var.

AhmetsBrain

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Kamera biraz olsun önemliyse direkt S21 FE tercih edin, F5'de Note 10S sensörü var, ön kamera paketinden bahsetmiyorum bile. S21 FE daha mantıklı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Note 10S sensörlü ve ön kamera paketinin giriş seviyesi telefondan farksız olduğu cihazı almanın tek mantıklı açıklaması oyun odaklı kullanım olabilir ancak onun için de o fiyat bandında 12T var. S21 FE'nin kamerada F5 modeline göre ezici bir üstünlüğü var, arayüzü de cabası.
Şu anda Galaxy M31s kullanıyorum bu telefonun kamerasından kötü mü yani kamera olarak ?

Aslında fotoğraf paylaşan birisi değilim anı olarak saklamak için çekiyorum. belki nadir paylaşırım.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,003
şu anda Galaxy m31s kullanıyorum bu telefonun kamerasından kötü mü yani kamera olarak ?

aslında fotoğraf paylaşan birisi değilim anı olarak saklamak için çekiyorum. belki nadir paylaşırım.
Evet, kamerada bir nebze downgrade yaşayacaksınız. Ayrıca Samsung'larda sosyal medya entegrasyonu var, paylaşım yaparken kalite düşüşü yaşamazsınız.

AhmetsBrain

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Evet, kamerada bir nebze downgrade yaşayacaksınız. Ayrıca Samsung'larda sosyal medya entegrasyonu var, paylaşım yaparken kalite düşüşü yaşamazsınız.
Nasıl yaşamam ya 720p fotoğraf atıyorum 240p'ye düşüyor.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,003
nasıl yaşamam ya 720p fotoğraf atıyorum 240p ye düşüyor.
M31s gibi OneUI Core kullanan giriş seviyesi modellerde entegre paylaşım yok tabii. S10, S20, S21, S22, S23 ve bazı A serisi modellerinde var.