S21/30 Serisinin Kodları Ortaya Çıktı - Note Serisi Kaldırılabilir!

Sizce yeni seri nasıl adlandırılmalı?

• Kullanılan toplam oy
    26

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,325
Dünya artık doyuma ulaştı. Hani bir zamanlar Samsung bir model çıkarır, en az 100, 150 milyon gibi rakamlara ulaşırdı satışları. Hatta hangi modeldi hatırlamıyorum ama 355 milyon adet satan bir cihaz bile hatırlıyorum. Tabii o yıllar çekikgözlü amcaların taklit bile beceremediği emekleme yıllarıydı. Artık ekmek aslan'ın ağzında bile değil, midesine indi. Onu oradan çıkarıp alabilmek eskisi gibi kolay bir iş değil. Samsung ya Exynos'u adam edecek, ya da Exynos onun sonunu getirecek. Bir zamanlar Nokia'nın Windows inadı gibi Samsung da Exynos inadıyla sonunu hazırlıyor.

Rakamların, model numaralarının pek bir önemi kaldığını zannetmiyorum.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
S437S Pro Ultra Lite Plus Max Ultimate Prime Premium X Advanced
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kesinlikle, Bir zamanlar AMD de Exynosun sıkıntılarını yaşıyordu. FX Buldozer döneminde yüksek TDP değerine sahip olması ve ısınmasına rağmen İntel ile rekabet edemiyordu. i7-4770K işlemciyi anca yakalayabiliyordu. Gerçekten bekleyip görmek lazım.
Samsung bu yıl turnayı gözünden vuracak gibi. 1000 serisi beni heyecanlandırıyor şahsen.
Huawei de Samsung'a yanaşmayan başladı, bakalım neler olacak.

Dünya artık doyuma ulaştı. Hani bir zamanlar Samsung bir model çıkarır, en az 100, 150 milyon gibi rakamlara ulaşırdı satışları. Hatta hangi modeldi hatırlamıyorum ama 355 milyon adet satan bir cihaz bile hatırlıyorum. Tabii o yıllar çekikgözlü amcaların taklit bile beceremediği emekleme yıllarıydı. Artık ekmek aslan'ın ağzında bile değil, midesine indi. Onu oradan çıkarıp alabilmek eskisi gibi kolay bir iş değil. Samsung ya Exynos'u adam edecek, ya da Exynos onun sonunu getirecek. Bir zamanlar Nokia'nın Windows inadı gibi Samsung da Exynos inadıyla sonunu hazırlıyor.

Rakamların, model numaralarının pek bir önemi kaldığını zannetmiyorum.
Haklısınız, pazar artık doyum seviyesine ulaştı. Bunun temel sebeleri de fiyatlar tabii. Eskiden iPhone'lar 199$ 'dı şimdi 1000$ 'ı aştı.

Samsung Exynos konusunda bu yıl yaptı yaptı yapamadı Çinliler ensesinde.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
6,381
Her şeyden önce yuvarlak ekran bile şahsen bana Note hissiyatını vermez.
Note serisi ilk çıktığından beri kimsenin itiraz edemeyeceği bir şekilde farklı ve üst düzey bir hissiyat, deneyim verdi.

S serisi note serisinin her konuda bir tık daha düşüğü ve tasarım anlamında farklısıydı.

Özellikle de son zamanlarda note 20 serisinde olan potansiyelin toplamı s serisinin sülalesinde olmadı.

Şimdi yeni çıkacak s serisi cihazda da öyle bir potansiyel yok.

Note serisi olmazsa Samsung bir hiç olur.

Ama s serisi olmazsa, Samsung için bir şey değişmez. Yani maddi anlamda değil.

Kısacası s serisi note serisi olamaz.

Ve dediklerinize kesinlikle katılıyorum.

Deneyim konusunda da söylemiştim, sert kenarlar asıl o devasa ekran ve kalem deneyimini sunan şeyler.

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Ekli dosyayı görüntüle 113527

Daha çıkmalarına 6 ay varken yeni S serisinin adlandırılması (S21 ya da S30) bile belli olmadan cihazların kodları ortaya çıktı. 2 yıldan beri 3 model politikasını devam ettiren Samsung yeni S serisinde de bunu koruyor gibi görünüyor.

S21/30 ••• M1
S21+/30+ ••• N2
S21 Ultra/30 Ultra ise O3 olarak adlandırılıyor.

Buradaki en bomba detay ise O3 olarak adlandırılan serisinin en pahalı modeli S-Pen destekli olduğu iddia ediliyor. Bunun yanında yeni cihazlarda Snapdragon 875'in kullanmayacağı ve tüm ülkelere AMD-Samsung ortak yapımı yeni Exynos işlemcinin kullanılacağı, 150mp kamera ve fiyatların geriye çekileceği de (iceuniverse tarafından) diğer iddialar arasında.

Note serisinin de kaldırılması gündemde.!

Bu yılki amiral gemisi satışlarından Samsung'un yüzü pek gülmedi, Exynos'a karşı oluşan önyargı da gitgide büyüyor.
Sizce yeni serinin adlandırılması nasıl olmalı, Samsung Exynos konuunda nasıl bir adım atmalı, S-Pen destekli bir S serisi Note serisinin önüne geçebilir mi? Yorumlarınızı bekliyorum, ankete katılmayı da unutmayın :)

Kaynak: Sammobile, Toms Guide, The Elec
S21 yada Note 21 pek iyi bir isim değil. Güzelde durmuyor. S30 ve Note 30 olur daha iyi. Kuvvetle muhtemel bu isimle gelecek.
Note serisinin kaldırılma ihtimali yüzde sıfır. Samsung S-pen ile bu işin nirvanasına çıkmışken bu işi neden bıraksın. Tabii isim değişikliğine gidip yeni bir kalemli seri çıkarırsa ayrı.
AMD-Samsung işbirliği ile ortaya mühteşem bir şey çıkacağından adım gibi eminim. Samsung bir yana AMD boş işe girmez.
Exynos'a karşı önyargı olduğu doğru en çokta bu forumda ?

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
S21 yada Note 21 pek iyi bir isim değil. Güzelde durmuyor. S30 ve Note 30 olur daha iyi. Kuvvetle muhtemel bu isimle gelecek.
Note serisinin kaldırılma ihtimali yüzde sıfır. Samsung S-pen ile bu işin nirvanasına çıkmışken bu işi neden bıraksın. Tabii isim değişikliğine gidip yeni bir kalemli seri çıkarırsa ayrı.
AMD-Samsung işbirliği ile ortaya mühteşem bir şey çıkacağından adım gibi eminim. Samsung bir yana AMD boş işe girmez.
Exynos'a karşı önyargı olduğu doğru en çokta bu forumda ?
Note serisi hakkında yıllardan beri bu söylem var zaten ama S serisine kalem ekleneceği söylentisi iddiaları güçlendirdi.
Bakalım neler olacak. Ben şahsen şöyle bir ortalığı kasıp kavuran bir Exynos işlemci görmek isterim.

BarKoda1010

Profesör
Reaksiyon puanı
353
S21 olması daha mantıklı sanki.
2020 --> S20
2021 -- S21

Olursa şaşırmam :D öte yandan Note serisini kaldırmak mantıklı. Samsung 6 ayda bir amiral gemisi tanıtarak kendi ayağına sıkıyor bence. Örneğin önümüzdeki tanıtımda normal S21, S21 Ultra ve S21 Note, S21 Ultra Note modelleri tanıtılsa makul olabilir kanaatindeyim.

Reaksiyon puanı
10,325
S21 olması daha mantıklı sanki.
2020 --> S20
2021 -- S21

Olursa şaşırmam :D öte yandan Note serisini kaldırmak mantıklı. Samsung 6 ayda bir amiral gemisi tanıtarak kendi ayağına sıkıyor bence. Örneğin önümüzdeki tanıtımda normal S21, S21 Ultra ve S21 Note, S21 Ultra Note modelleri tanıtılsa makul olabilir kanaatindeyim.
Bence de en mantıklı görüneni bu. 2021 yılında S21 fevkalade uygun düşer. Birleştirme olursa da S21 Ultra note. Böyle bir model telefonun nirvanası olabilir. Tabii işlemci konusundaki durumları bunda en önemli rolü oynayacaktır. AMD ile üretecekleri yeni işlemci Snp. 875 muadili olabilirse.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Ekli dosyayı görüntüle 113527

Daha çıkmalarına 6 ay varken yeni S serisinin adlandırılması (S21 ya da S30) bile belli olmadan cihazların kodları ortaya çıktı. 2 yıldan beri 3 model politikasını devam ettiren Samsung yeni S serisinde de bunu koruyor gibi görünüyor.

S21/30 ••• M1
S21+/30+ ••• N2
S21 Ultra/30 Ultra ise O3 olarak adlandırılıyor.

Buradaki en bomba detay ise O3 olarak adlandırılan serisinin en pahalı modeli S-Pen destekli olduğu iddia ediliyor. Bunun yanında yeni cihazlarda Snapdragon 875'in kullanmayacağı ve tüm ülkelere AMD-Samsung ortak yapımı yeni Exynos işlemcinin kullanılacağı, 150mp kamera ve fiyatların geriye çekileceği de (iceuniverse tarafından) diğer iddialar arasında.

Note serisinin de kaldırılması gündemde.!

Bu yılki amiral gemisi satışlarından Samsung'un yüzü pek gülmedi, Exynos'a karşı oluşan önyargı da gitgide büyüyor.
Sizce yeni serinin adlandırılması nasıl olmalı, Samsung Exynos konuunda nasıl bir adım atmalı, S-Pen destekli bir S serisi Note serisinin önüne geçebilir mi? Yorumlarınızı bekliyorum, ankete katılmayı da unutmayın :)

Kaynak: Sammobile, Toms Guide, The Elec
S30,S30 plus,S30 ultra olmalı.Samsung ya Exynos u çok iyi seviyeye getirecek yada Nokia gibi piyasadan silinip gidecek.Bide Samsung lardaki batarya sorunu sadece Exynosla alakalı değil.Samsung hem exynos da hem de One uı arayüzünde sağlam bir batarya optimizasyonu yapması lazım.Samsung son dönemde hatalar yapsasa tüketicinin eleştirilerini ciddiye alıp eksikleri düzeltirse geçmiş dönemlerdeki gibi ciddi satış rakamlarına ulaşabilir.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
S30,S30 plus,S30 ultra olmalı.Samsung ya Exynos u çok iyi seviyeye getirecek yada Nokia gibi piyasadan silinip gidecek.Bide Samsung lardaki batarya sorunu sadece Exynosla alakalı değil.Samsung hem exynos da hem de One uı arayüzünde sağlam bir batarya optimizasyonu yapması lazım.Samsung son dönemde hatalar yapsasa tüketicinin eleştirilerini ciddiye alıp eksikleri düzeltirse geçmiş dönemlerdeki gibi ciddi satış rakamlarına ulaşabilir.
Maalesef, S21/S30 daki Exynos da Sd nin gerisinde kalacak.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Sene için yine çok güçlü bir Exynos görmeyeceğiz ama 2022 için AMD ile güçlü bir Exynos ortaya koyarlar diye düşünüyorum.
One UI 3 için stok Android'ten sonra en saf Android sürümü ve ciddi bir temizlik olacağı söyleniyor.

Lorville

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Samsung özelleştirilmiş çekirdekleri kullanmayacağını söylemişti. Samsungun ARM ile de anlaşması vardı.Exynosda AMD gpu olmasada ARM'ın temiz ve rafine çekirdeklerini kullanacak değil mi ?

Reaksiyon puanı
8,023
Kaldırılsın bence de Note serisi. Önceden ekranı , bataryası S serisinden başarılıydı üstüne kalemi de olunca tadından yenmiyordu. Artık çok boşladılar. Samsung S serisi de çok hızlı gelişti , Note serisinin lansmanı Apple lansmanından önce oluyor satışları da çok fazla olmuyor büyük ihtimalle.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Benim tahminimce Samsung kalem işini yavaştan katlanabilen modellere kaydıracak. Sonuçta açtığında bir tablet boyutlarına ulaşıyor ve kalem deneyimi ekran ne kadar genişlerse daha iyi olur. Yani yavaştan artık Note serisi iyice ulaşılamayacak fiyatlara sahip olacak. Zaten son derece pahalı modeller oluyor, fiyatlar daha da artacak.

Benim tahminimce Samsung kalem işini yavaştan katlanabilen modellere kaydıracak. Sonuçta açtığında bir tablet boyutlarına ulaşıyor ve kalem deneyimi ekran ne kadar genişlerse daha iyi olur. Yani yavaştan artık Note serisi iyice ulaşılamayacak fiyatlara sahip olacak. Zaten son derece pahalı modeller oluyor, fiyatlar daha da artacak.
Yani Note serisi derken isimlendirme nasıl olur bilmiyorum ama böyle olacak muhtemelen.

Samsung özelleştirilmiş çekirdekleri kullanmayacağını söylemişti. Samsungun ARM ile de anlaşması vardı.Exynosda AMD gpu olmasada ARM'ın temiz ve rafine çekirdeklerini kullanacak değil mi ?
Aynen artık özelleştirilmiş çekirdek yok. GPU için AMD ile anlaşıldı ama 2022 yılında diyorlar. AMD ile işbirliği bayağı ses getirecek. Bunu da sanırım şu yüzden söylüyorlar. Aslında bu Qualcoom'un kullandığı Adreno GPU'lar zamanında AMD'ninmiş. AMD mali problemler yaşayınca Qualcoom'a satmış o bölümü yani bir yerde görmüştüm. Bu yüzden Samsung bir tür devrim yapabilir GPU için. Aslında Samsung kendisi de GPU geliştiriyordu ama ondan vazgeçtiler sanırım.

Son düzenleme:

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
S21/30 serisinin batarya kapasiteleri de sızdırıldı:

S21/30'un kapasitesi 3880 mAh
S21+/30+'ın kapasitesi 4660 mAh

Samsung-Galaxy-S21-EB-BG991ABY-s21-plus-EB-BG996ABY-3C.jpg