Samsung Galaxy S22 tanıtım tarihi açıklandı

• Konuyu başlatan Mehmet Ali Ertunç
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

M

Mehmet Ali Ertunç

SDN Okuru
Samsung'un yeni amiral gemisi: Galaxy S22 tanıtım tarihi açıklandı! İşte Galaxy Unpacked 2022 etkinliğinin detayları!

Yeni yıla girmemiz ile birlikte teknoloji sektöründe hareketli günler başladı. Apple akıllı telefonlarını Eylül ayında tanıtırken, Samsung’un Galaxy S serisi her yıl Şubat ayında karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda uzun süredir sızıntılar ile gündemden düşmeyen Galaxy Unpacked 2022 etkinliği resmi olarak duyuruldu ve böylece Galaxy S22 tanıtım tarihi netleşti.

Etkinliğin detaylarına geçmeden önce doğrudan tarihi paylaşalım: Samsung’un yeni amiral gemilerini ve çeşitli ürünlerini duyuracağı etkinlik 9 Şubat 2022 günü Türkiye saati ile 17:00’da gerçekleştirilecek.

Galaxy Unpacked 2022 etkinliği resmi olarak duyuruldu​

Çeşitli sızıntılar olsa da cihazın özelliklerini ve tasarımını henüz net olarak bilmiyoruz. Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh, şirketin yeni amiral gemileri hakkında yaptığı açıklamada Galaxy Note serisindeki çeşitli özelliklerin bu modellerde karşımıza çıkacağını belirtti.

Galaxy S22 tanıtım tarihi açıklandı

Bu açıklama geçen sene piyasaya sürülen modelleri yakından takip etmeyen birçok kişinin aklında S-Pen yani kalem Galaxy S22’ye gelecek düşüncesini oluşturuyor. Ancak bu hamle geçtiğimiz yıl yapıldı ve hali hazırda satışta olan Galaxy S21 Ultra modeli, S serisinin S-Pen desteğine sahip ilk modeli oldu.

S21 Ultra’nın S Pen desteği bulunuyor olsa da, cihazda Note serisi gibi kalemi yerleştirebileceğiniz bir bölüm yok. Yani S21 Ultra kullanıcıları kalemi yanlarında ayrı olarak taşımak zorunda. Bu kapsamda S22 Ultra modelinde, tıpkı Note modellerinde olduğu gibi dahili bir kalem yuvası karşımıza çıkabilir.

Galaxy S22 serisinde yer alan modelleri, Qualcomm’un en güçlü mobil işlemcisi Snapdragon 8 Gen 1’den ve Samsung’un Exynos 2200 işlemcisinden güç alacak. Cihazlar yıllardır olduğu gibi bu yılda satışa sunulduğu bölgeye göre Snapdragon veya Exynos işlemci ile kutudan çıkacak. Ülkemize gelecek olan modeller, herhangi bir sürpriz olmazsa Exynos 2200 işlemciden güç alacak.

Kaynak: Samsung Galaxy S22 tanıtım tarihi açıklandı

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Galaxy S6 modellerinden bu yana Samsung'un lansmanlarını takip ediyorum. Ancak ciddi anlamda merak uyandıran lansman bu olacak. Exynos 2200'ü gerçekten çok merak ediyorum. Bu işlemciden umudum var, umarım umutlar boşa çıkmaz.