Samsung S10+ mı S10 lite mi ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

S20 plus işlemci hariç(işlemciler denk) her konuda üstün.En basiti S20 plus 120 Hz ekran hızı var.S20 plus 4k 60 fps videoyu stabil cekebiliyor.S10 lite da 4k 60 fps de ois çalışmıyor.S20 plus da Dolby destekli stereo hoparlör var,S10 lite da yok.Şunuda söyleyeyim eğer Snapdragon 865 li alırsan süper olur ama exynos 990 lı S20 plus da üzmez.Bu arada exynos 990 lu S20 plus kamerada Snapdragon 865 li S20 plus dan daha iyi fotoğraf çekiyor.
peki exynos 990 mantık olarak sd 855 ten daha mı güçlüdür.Batarya problem değil genelde Sosyal medyada dolaşıyorum youtube falan izliyorum canım sıkılırsada 3 4 saat en fazla oyun oynuyorum. oyunları ultra ayarlarda açınca sanırım işlemciler arası fark çıkıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

S20 plus işlemci hariç(işlemciler denk) her konuda üstün.En basiti S20 plus 120 Hz ekran hızı var.S20 plus 4k 60 fps videoyu stabil cekebiliyor.S10 lite da 4k 60 fps de ois çalışmıyor.S20 plus da Dolby destekli stereo hoparlör var,S10 lite da yok.Şunuda söyleyeyim eğer Snapdragon 865 li alırsan süper olur ama exynos 990 lı S20 plus da üzmez.Bu arada exynos 990 lu S20 plus kamerada Snapdragon 865 li S20 plus dan daha iyi fotoğraf çekiyor.
malesef araştırdım lakin almanyada sd 865 li versiyonunu bulamadım. exynos 990 > sd 855 genellemesi yapabilirmiyiz. Elimdeki telefon yavaş tepki veriyor şuan ama alıştım sorun hissetmiyorum.

Erenist2020

Profesör
Yasaklı
aslında almanyadan alınca imei kaydıyla beraber İphone Xs max 6000 tl tutuo toplu olarak. O konu hakkındada bir başlık açmayı düşünüyorum. Her ne kadar İos gizli kapalıda olsa Bilgisayar mühendisliği okuyorum verilerimin güvenli olmasını tercih ederim.

Samsung alma sebebim ekranları güzel tasarımları ekran kalitesi batarya ram hiçbirinden kısmıyorlar ve uzun dayanıyorlar. Ama xs max OLED ekran 6.5 inç bu 2 si aklımı çeliyor hiçbir fark kalmıyor neredeyse 5 yıl güncelleme desteğide cabası
Güzel kardeşim insanlarda hep şu yanlış düşünce var Apple 5 yıl güncelleme veriyor,Samsung 2 yıl veriyor sonra kesiyor cihaz çöp oluyor.Böyle bir dünya yok.Apple 5 yıl güncelleme vermek zorunda.Apple daki güncelleme mantığı androidle aynı değil.Apple güncelleme vermezse uygulamalar çalışmaz.Androidde böyle bir olay yok.Güncelleme olayı seni yanıltmasın Apple burda avantajlı değil.S20 plus güncelleme desteği bitse bile performansından bir şey kaybetmeyecek ve bir çok uygulamayı kullanmaya devam edeceksin.

peki exynos 990 mantık olarak sd 855 ten daha mı güçlüdür.Batarya problem değil genelde Sosyal medyada dolaşıyorum youtube falan izliyorum canım sıkılırsada 3 4 saat en fazla oyun oynuyorum. oyunları ultra ayarlarda açınca sanırım işlemciler arası fark çıkıyor.

malesef araştırdım lakin almanyada sd 865 li versiyonunu bulamadım. exynos 990 > sd 855 genellemesi yapabilirmiyiz. Elimdeki telefon yavaş tepki veriyor şuan ama alıştım sorun hissetmiyorum.
Exynos 990 kas gücü Snapdragon 855 ile oyun dışında aynı.İşlemci olayında Snapdragon farkını yüksek grafikli oyunları ultra ayarlarda oynadığında anlarsın.Bunun dışında performans olarak denkler.Şöyle bir durum var S10 lite 60 Hz S20 plus 120 Hz ekran hızına sahip.120 Hz uzun vadede çok büyük bir avantaj.Batarya konusunda S20 plus günü çıkartıyor.S20 plus mükemmel bir ekran kalitesine sahip.S20 plus almanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Güzel kardeşim insanlarda hep şu yanlış düşünce var Apple 5 yıl güncelleme veriyor,Samsung 2 yıl veriyor sonra kesiyor cihaz çöp oluyor.Böyle bir dünya yok.Apple 5 yıl güncelleme vermek zorunda.Apple daki güncelleme mantığı androidle aynı değil.Apple güncelleme vermezse uygulamalar çalışmaz.Androidde böyle bir olay yok.Güncelleme olayı seni yanıltmasın Apple burda avantajlı değil.S20 plus güncelleme desteği bitse bile performansından bir şey kaybetmeyecek ve bir çok uygulamayı kullanmaya devam edeceksin.

Exynos 990 kas gücü Snapdragon 855 ile oyun dışında aynı.İşlemci olayında Snapdragon farkını yüksek grafikli oyunları ultra ayarlarda oynadığında anlarsın.Bunun dışında performans olarak denkler.Şöyle bir durum var S10 lite 60 Hz S20 plus 120 Hz ekran hızına sahip.120 Hz uzun vadede çok büyük bir avantaj.Ben S20 plus almanı tavsiye ederim.
ama malesef ekran FHD çözünürlüğe düşüyor ve batarya olarak 120 hz ile 60 hz kullanıldığında 60 hz %13 kaldığında 120 hz kapanıyor. Ama güncelleme ile 2sini aktif edebilceklerini düşünüyorum. Güncelleme ile ısınma sorunu ortadan kalkmış diye durdum. Batarya içinde artık optimize güç tasarrufunda kullanırız Standby çok fazla şarj yiyormuş. Ben genelde boşta bırakıyorum telefonu.Ama 8K video olayıda güzel, içerik üretiyorum bazen geleceğe yönelik video çekerken işime fazlasıyla yarayabilir. Lakin S20 plus biraz aşabilir abartı gelebilir. S20 ancak alabilirim

Erenist2020

Profesör
Yasaklı
ama malesef ekran FHD çözünürlüğe düşüyor ve batarya olarak 120 hz ile 60 hz kullanıldığında 60 hz %13 kaldığında 120 hz kapanıyor. Ama güncelleme ile 2sini aktif edebilceklerini düşünüyorum. Güncelleme ile ısınma sorunu ortadan kalkmış diye durdum. Batarya içinde artık optimize güç tasarrufunda kullanırız Standby çok fazla şarj yiyormuş. Ben genelde boşta bırakıyorum telefonu.Ama 8K video olayıda güzel, içerik üretiyorum bazen geleceğe yönelik video çekerken işime fazlasıyla yarayabilir. Lakin S20 plus biraz aşabilir abartı gelebilir. S20 ancak alabilirim
YouTube da batarya testlerine baktım eğer pil önemli ise S20 plus al.S20 nin Bataryası 120 Hz da 5,5 saat ekran süresi veriyor.S20 plus da bu süre 6,5-7 saat.Cihaz beklemede şarj yiyor ama ayar çekersen bunu minimum seviyeye indirebilirsin.Fhd ile 2k arasında bir fark yok.Cihazı eline aldığında ekranına hayran kalıcaksın.Dün Vodafone da cihazı kullandım.Ekran süper, kamerayı açtım bir fotoğraf çektim.Fotoğraf kalitesi harika.8k video ya gelince evet yeni teknoloji ama henüz 8k oturmadı ve çok yer kaplayacağı için şu aşamada bir anlam ifade etmiyor.S20 lerdeki en güzel teknoloji 120 Hz ekran hızı.Animasyonları 0,5x yapıp 120 Hz ı aktif ettiğin zaman piyasadaki en akıcı cihazı kullandığını düşünüyorsun.S20 plus alırsan harika olur ama S20 de memnun eder diye düşünüyorum.

Windows Vista™

Üyecik
Yasaklı
Yeni telefon alacağım 6 yıl s4 kullandım ,1 yıl j7 kullandım. 2sinede bütçem yetiyor, s10 plus tercihimdi aradaki fiyat farkına göre ama exynos 9820 ile sd 855 videolarını izleyince çok etkilendim. Batarya konusunda, belli bir süre sonra ısınmaları ve oyunlarda kasmaları performans düşüşü. Aşırı oyun oynamam maximum 1 saat oynarım sonra sıkılır bırakırım.S10 plustan baya baya kırpmışlar ikileme girdim fiyat performans olarak hangisi daha iyidir normal ortalama kullanıcı olarak. VE s10 lite 1 yıl fazla güncelleme almasıda bi artı.
Oppo kamerası ile şuan çok bilindik olmasıyla beraber performans açısından pek sıkıntı çıkarmaz :

Erenist2020

Profesör
Yasaklı
Oppo kamerası ile şuan çok bilindik olmasıyla beraber performans açısından pek sıkıntı çıkarmaz :
S20 plus gibi amiral gemisi harika bir cihaz varken Opponun orta seviye cihazını mı öneriyorsun? Bu kadarına da pes diyorum.

grbzz

Profesör
Tartışmaya girmek bile doğru değil. Kamerası tasarımı, malzeme kalitesi,güncelleme avantajı... üstün yönleri uzar gider. Premium hissiyatı bile "iyiki bunu almışım" dedirtir.
Burada işin içine pil girerse o konuda da birbirlerine denk gibiler. İşlemci konusu da artık gerçekten baydı. Evet, Exynos SD olamaz ama günlük hayatta sorun çıkarmaz. Ben kullanıyorum cihazı dilerseniz bana sorun elimden geldiğince cevaplayayım.

Yusuf ÇALIŞ

Profesör
FHD ile 2K arasında neredeyse göz ile görülür bir fark yok. Gerçekten yok.

Ciddi misiniz?

Yeni telefon alacağım 6 yıl s4 kullandım ,1 yıl j7 kullandım. 2sinede bütçem yetiyor, s10 plus tercihimdi aradaki fiyat farkına göre ama exynos 9820 ile sd 855 videolarını izleyince çok etkilendim. Batarya konusunda, belli bir süre sonra ısınmaları ve oyunlarda kasmaları performans düşüşü. Aşırı oyun oynamam maximum 1 saat oynarım sonra sıkılır bırakırım.S10 plustan baya baya kırpmışlar ikileme girdim fiyat performans olarak hangisi daha iyidir normal ortalama kullanıcı olarak. VE s10 lite 1 yıl fazla güncelleme almasıda bi artı.
sdn haber sitesinde s20 plusun işletim sistemi konusunda üzücü haber diye birşey görmüştüm

Y.Emre41

Doçent
S10 lite in güncelleme konusunda S10+ dan bir artısı olacağını düşünmüyorum. Çünkü Samsung Snapdragon işlemcili telefonlarına güncelleme konusunda isteksiz ve yavaş davranıyor.

Genel olarak şöyle diyeyim o zaman. Elimde eski 2016 model telefon var. Pubg yüksek ayarlarda hiç oynamadım ki şartda değil oyun delisi değilim. Premium özellikler hoşuma gidiyor. Ekranın kaliteli olması lakin 6200 gibi bir mebla verince insanın kasmadan ısınmadan güzel bataryalı bir telefonu olsun istiyor. O parayı verebilecek durumum var ama. Bu yaz 13 bin tl civarında masaüstü toplamam gerekicek. O 1500 tl fark çok değermi gereksiz masraf istemiyorum.Hangisi fiyatına göre çok iyi performans veriyor kuruşu kuruşuna onu merak ediyorum. Premium hissiyatı önemli değil benim için.Zaten samsung amiral gemisi satamıyor çünkü orta segmentle arasındaki fark azalıyor güncellemerle. Her şeyin en iyisi olsun gibi amacım yok, kamera karşılaştırmasına baktım gayet net çekiyor benim için ideal çok fotoğraf çekmem, daha ucuz modellerede yönelirdim lakin 200 dolar altına gelen vergilerle A71 4000 bandına gelince mecruben bune yonelmek zorunda kaldım.Tek korkum s10 lite'e üvey evlat muamelesi yapılması samsung 2 yıl güncelleme vermez yada eksik verir unutur gider, yada sd 855 var diye kötü davranır cihaza . çünkü dxomark puanını sitede bulamadım puanı yok sanki.Öylesine çıkarılmış bir cihaz gibi ki türkiyede güncellemer geç geliyormuş. Ve aradaki fiyat farkı gerçekten benim için çok az şimdi amiral gemisi bir cihazla lite cihaz arası 1400 kadar düşünce 7 8 yıl gidecek olan daha uzun ömürlü hangisi diye düşünüyorum. Acaba exynos 990 bataryası hızlımı ölür. Sd 855 dahamı uzun gider. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum 2 aydır karar veremedim ve artık bundan sıkılmaya başladım hevesim kalmadı

Ne demek maksat yanlış bilgilendirme olmasın :)
Günlük kullanımınızı batarya ve ısınmasıyla ilişkilendirerek detaylıca bir şekilde açıklayabilirmisiniz . İnternetteki incelemeleri izleyince yabancılarda biraz etkilendim direk kullanıcıdan duymak isterim. Ve cihazda beğenmediğiniz yada en çok hoşunuza giden yanları nelerdir teknik özelliklerini araştırdım herşeyini biliyorum. Eksik yönleri yada sadece s20 de bulunan yönleri. Aslında cihazı şarj ederim 2 saatte dolar ama 5.5 saat ekran süresi biraz kısa gibi 120 hzde bazı günler insan boş oluyor ve 8 9 saat yatarak telefona bakıyor. Ve oyun oynarken hiç bir problem yaşadınızmı ultra ayar olması şart değil klasik

Son mesajlar