S10+ mı S10 Lite mı

Bu konuyu okuyanlar

ersc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba,

Başlıkta yazdığım üzere iki telefon arasında kaldım. Bildiğiniz üzere fiyat olarak birbirine yakın telefonlar ancak S10 Lite modeli bir tık daha fazla şu gün itibariyle. Güncel fiyatlarda hangi telefonu almak daha mantıklı sizlerden akıl almak istedim.

Iphone kullanıcısı olarak yeni modellerin pahalı olması sebebiyle artık iphonedan devam etmeyeceğim. S10+ ve Lite telefonlarını incelediğimde S10+ modeli daha uygun geliyor bana tasarım ve özellik olarak. Ancak uzun süre kullanımda hangisinin daha iyi olacağından emin olamıyorum. Android ve samsung tarafında telefonlara verilen destek konusunda bilgim malesef yok. Kamera, oyun vs. benim için büyük dertler değil. Telefonu aldığımda 4 yıl ve üzeri kullanımımdan sonra yavaşlama ve güncellik gibi dertlerimin minimumda kalmasını istiyorum. S10+ modeli bir sene daha eski olduğundan ötürü bu güncelleme desteği konusunda ya da performans konusunda çekincelerim var. Sanırım 1 güncelleme daha az alacak ancak android tarafında bu güncellemeler çok önemli mi? Gördüğüm kadarıyla Lite modelinin bataryası da kullandığı işlemciden ötürü uzun vadede daha iyi kalacak gibi. Ancak tabi ki benim amatör yorumum bu. Aradaki fark işlemciden dolayı dramatik seviyelerde olur mu sizce? Malum dolar kurundaki hareketten dolayı çok fazla beklemek de istemiyorum telefon satın almak için.

Özetle, kamera, oyun gibi dertleri olmayan, tasarım konusunu çok olmasa da önemseyen ve telefonu uzun süre kullanma hedefi olan bir kullanıcı için S10+ ve S10 Lite modellerinden hangisini önerirdiniz? Şimdiden teşekkürler.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Hem teknik açıdan hem de güncel kalması açısından S10 Lite sizin için daha uygundur. S10 Lite Android 13'ü S10+ ise son olarak 12'yi alacak.

Android tarafında güncellemeler önemlidir. Her yeni sürümde kat edilen gelişme gayet belirgindir. One UI'da bu konuda sizi üzmez diğer arayüzlere göre.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Arkadaşlar merhaba,

Başlıkta yazdığım üzere iki telefon arasında kaldım. Bildiğiniz üzere fiyat olarak birbirine yakın telefonlar ancak S10 Lite modeli bir tık daha fazla şu gün itibariyle. Güncel fiyatlarda hangi telefonu almak daha mantıklı sizlerden akıl almak istedim.

Iphone kullanıcısı olarak yeni modellerin pahalı olması sebebiyle artık iphonedan devam etmeyeceğim. S10+ ve Lite telefonlarını incelediğimde S10+ modeli daha uygun geliyor bana tasarım ve özellik olarak. Ancak uzun süre kullanımda hangisinin daha iyi olacağından emin olamıyorum. Android ve samsung tarafında telefonlara verilen destek konusunda bilgim malesef yok. Kamera, oyun vs. benim için büyük dertler değil. Telefonu aldığımda 4 yıl ve üzeri kullanımımdan sonra yavaşlama ve güncellik gibi dertlerimin minimumda kalmasını istiyorum. S10+ modeli bir sene daha eski olduğundan ötürü bu güncelleme desteği konusunda ya da performans konusunda çekincelerim var. Sanırım 1 güncelleme daha az alacak ancak android tarafında bu güncellemeler çok önemli mi? Gördüğüm kadarıyla Lite modelinin bataryası da kullandığı işlemciden ötürü uzun vadede daha iyi kalacak gibi. Ancak tabi ki benim amatör yorumum bu. Aradaki fark işlemciden dolayı dramatik seviyelerde olur mu sizce? Malum dolar kurundaki hareketten dolayı çok fazla beklemek de istemiyorum telefon satın almak için.

Özetle, kamera, oyun gibi dertleri olmayan, tasarım konusunu çok olmasa da önemseyen ve telefonu uzun süre kullanma hedefi olan bir kullanıcı için S10+ ve S10 Lite modellerinden hangisini önerirdiniz? Şimdiden teşekkürler.
İkisi arasında Eğer yurtdışı Snapdragon 855 li alırım diyorsan S10 plus al keyfine bak.Ben Samsung garantili almak istiyorum diyorsan S10 lite öneririm.Samsung garantili Exynos 9820 li S10 plus 2 yıl sonra çöpe atacağın bir cihaz.Ömrü uzun bir cihaz istiyorsan S10 lite yada 855 li S10 plus Alman lazım.İyi forumlar.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Aynı modelin Plus olanı varken LİTE olanı daha iyi demek bana saçma geliyor. Akıl var mantık var üretici hiç mi akıl etmiyor S10+ tan daha iyi bir cihaz yapayım ve adını LİTE koyayım diyecek ?

Sırf işlemcisi Snapdragon diye ben olsam S10 lite almazdım S10+ alırdım... Ayrıca oyun ile işi olmayan birisi için bence S10+ tam biçilmiş bir telefon.
Ayrıca canlı olarak gidip mağazada incelemeni ve karşılaştırmanıda öneririm. Eline alıp görmeni. Mediarmark Teknosa veya Vatan'da inceleyebilirsin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
S10 Lite heryerdeb kırpılmış bir model. En önemli amaç uzun ömürse gidpp de S10 Lite almaz Poco F2 Pro'yu çekersin direk.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Aynı modelin Plus olanı varken LİTE olanı daha iyi demek bana saçma geliyor. Akıl var mantık var üretici hiç mi akıl etmiyor S10+ tan daha iyi bir cihaz yapayım ve adını LİTE koyayım diyecek ?

Sırf işlemcisi Snapdragon diye ben olsam S10 lite almazdım S10+ alırdım... Ayrıca oyun ile işi olmayan birisi için bence S10+ tam biçilmiş bir telefon.
Ayrıca canlı olarak gidip mağazada incelemeni ve karşılaştırmanıda öneririm. Eline alıp görmeni. Mediarmark Teknosa veya Vatan'da inceleyebilirsin.
Bir cihazı 4-5 yıl kullanmak varken, güncel cihaz kullanmak varken niye 1,5 yaşında, sorunlu Exynos 9820 işlemciye sahip ve 2 yıl sonra çöpe atacağı cihazı kullansın? Sen ve senin gibilerin S10 plus sevdasına anlam veremiyorum.Cihaz 2 yaşına girecek hala cihazı önerebiliyorsunuz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bir cihazı 4-5 yıl kullanmak varken, güncel cihaz kullanmak varken niye 1,5 yaşında, sorunlu Exynos 9820 işlemciye sahip ve 2 yıl sonra çöpe atacağı cihazı kullansın? Sen ve senin gibilerin S10 plus sevdasına anlam veremiyorum.Cihaz 2 yaşına girecek hala cihazı önerebiliyorsunuz.

Kim diyor 2 sene sonra çöp olacak diye ? Kitlenimişin sadece işlemciye diğer hiçbir özelliğe donanıma bakmıyorsun. Adam oyun oynamıyacam Foto önemli değil diyor neden İŞLEMCİ DİYORSUN halen =?

Millet S6-S7 bile kullanıyor kullanmak istedikten sonra.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Kim diyor 2 sene sonra çöp olacak diye ? Kitlenimişin sadece işlemciye diğer hiçbir özelliğe donanıma bakmıyorsun. Adam oyun oynamıyacam Foto önemli değil diyor neden İŞLEMCİ DİYORSUN halen =?

Millet S6-S7 bile kullanıyor kullanmak istedikten sonra.
Evet S6 veya S7 kullanan var ama bu cihazlar performanslı çalışıyormu? S10 plus 2 yıl sonra performansını ve akıcılığını kaybeder.Bu Exynos işlemcilerin gerçeği.(Exynosların ömrü 3 yada 3,5 yıl)Diğer özellikler demişsin Kamerada S10 plus Kamerası S10 lite dan daha iyi ama S10 lite Kamerası gündelik kullanımda fazlası ile yeterli.Ekran tarafında S10 plus daha iyi ama S10 lite ın ekranı gündelik kullanımda fazlası ile yeterli.İş bataryaya gelince S10 lite S10 plus ı yerin dibine sokuyor.S10 plus ta 4,5g yı açtınmı geçmiş olsun.Batarya su gibi gidiyor.S10 plus sadece wifide günü çıkarırken S10 lite hem wifi hemde mobil veride günü rahat çıkartıyor.Kusura bakmada telefon fiyatlarının uçtuğu bir ortamda ömrü uzun,bataryada mükemmel bir performans sunan bir cihaz varken,ömrü uzun olmayan, beklemede ve 4,5g kullanımında saç baş yoldurtan bir cihaz almak bence mantıklı değil.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Şu farklara Teknolojiden anlamayan birisi bile göz ucu ile baksa aradaki farkı anlar. Boşuna birine LİTE demiyorlar.
1- S10+ 500 TL daha ucuz
2- S10+ QHD ( 2k Ekran var parlaklık olarak aşırı tokatlıyor.) Lite FHD ekran var.
3-S10+ Ekran Gorning Class 6 S10 lite'ın 3 yanı ekranı çok dandik ilk düşmede kırılabilir.
4- S10+ ta KABLOSUZ ŞARJ var Lite'ta yok.
5-S10+ 4k 60 FPS video çekebiliyor Lite 30 Fps max.
6- Kamera donanımları daha yüksek.
7- S10+ Daha ince ve daha hafif bir telefon ve boyut olarak daha ideal.
8-S10+ arkası CAM daha premium duruyor Lite olan PLASTİK.
9- 4G indirme değerlerinde Tokatlıyor Lite modelini resmen.
1601448629568.png

10- S10+ Ta çift hoporlör var Streeo yani. Lite modeli tek Hoparlör
11- S10+ ta 3.5 mm Jack girişi var Lite modelinde yok.
12- S10+ Ta suya toza tam dayanım var istersen banyoya gir telefon ile Lite modelinde hiç yok sıçramalara bile karşı dayanıksız.
13-S10+ ta parmak izi okuyucu Ultrasonik. Lite modelinde standart normal.
14-S10+ ta USB 3.1 var PC ile veri aktarmada uçar resmen. Lite modelinde USB 2.0 var.
15- S10+ ta HDR10+ desteği var Lite modelinde yok.

16- S10+ ta ayrıca Samsung DEX desteği varmış ( Yani Pc'ye bağlayıp telefonu kullanabilme. Lite modelinde yok. )

YETERLİMİ ARKADAŞIM ARADAKİ FARKLAR ? SIRF İŞLEMCİYE ODAKLANMA ARTIK şu saçma sapan sevdan yüzünden insanları yanlış yönlendiriyorsun...

Senin gibi körlemesine ben işlemci alacam bu üstteki donanımları istemiyorum diyen varsa gitsin S10 LİTE alsın ne diyem. ( Adı üstünde Lite alt model demek.)

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Şu farklara Teknolojiden anlamayan birisi bile göz ucu ile baksa aradaki farkı anlar. Boşuna birine LİTE demiyorlar.
1- S10+ 500 TL daha ucuz
2- S10+ QHD ( 2k Ekran var parlaklık olarak aşırı tokatlıyor.) Lite FHD ekran var.
3-S10+ Ekran Gorning Class 6 S10 lite'ın 3 yanı ekranı çok dandik ilk düşmede kırılabilir.
4- S10+ ta KABLOSUZ ŞARJ var Lite'ta yok.
5-S10+ 4k 60 FPS video çekebiliyor Lite 30 Fps max.
6- Kamera donanımları daha yüksek.
7- S10+ Daha ince ve daha hafif bir telefon ve boyut olarak daha ideal.
8-S10+ arkası CAM daha premium duruyor Lite olan PLASTİK.
9- 4G indirme değerlerinde Tokatlıyor Lite modelini resmen.Ekli dosyayı görüntüle 118101
10- S10+ Ta çift hoporlör var Streeo yani. Lite modeli tek Hoparlör
11- S10+ ta 3.5 mm Jack girişi var Lite modelinde yok.
12- S10+ Ta suya toza tam dayanım var istersen banyoya gir telefon ile Lite modelinde hiç yok sıçramalara bile karşı dayanıksız.
13-S10+ ta parmak izi okuyucu Ultrasonik. Lite modelinde standart normal.
14-S10+ ta USB 3.1 var PC ile veri aktarmada uçar resmen. Lite modelinde USB 2.0 var.

YETERLİMİ ARKADAŞIM ARADAKİ FARKLAR ? SIRF İŞLEMCİYE ODAKLANMA ARTIK şu saçma sapan sevdan yüzünden insanları yanlış yönlendiriyorsun...

Senin gibi körlemesine ben işlemci alacam bu üstteki donanımları istemiyorum diyen varsa gitsin S10 LİTE alsın. ( Adı üstünde Lite alt model demek.)
Fiyatta haklısın.Ekran konusunda S10 plus daha iyi ama S10 lite ekranı gündelik kullanımda fazlası ile yeterli.Ekran koruması Gorilla glass mış geç bunları.Çok önemli değil.Kablosuz şarj ?????? S10 plus Bataryası kendisine çok yetiyor ya ??? başkasını şarj edecek??? S10 lite 4k 60 fps video çekebiliyor.Güncelleme ile bu özellik geldi.S10 plusın kamera donanımı değil lens ve sensörü daha iyi.Donanım olarak bakarsan S10 plus Kamerası 12mp S10 lite 48 MP ama donanım ve MP in fazla olması daha iyi olduğu anlamına gelmez.İncelik olayına bir lafım yok.S10 plus tasarım olarak daha iyi ama kılıf taktığın zaman aradaki farkı anlamazsın.Kullanan sürekli film indirecekse yada video editleme yapacaksa haklısın.S10 plusın bana göre en önemli artısı stereo hoparlör.Diğer farklar kullanıcıyı sıkıntıya sokmaz.3,5mm Jack olsa ne olur olmasa ne olur kutudaki kulaklık ile müzik dinleme şansın varsa olay bitmiştir.Kusura bakmada Telefon ile banyoya girip telefonu suya sokan kişi kendine zeka testi yaptırsın.S10 plustaki parmak izi çok iyi çalışmıyor.Usb 3,1 varmış ?????? baya önemliymiş?????? güzel kardeşim özellik olarak S10 plus daha iyi onu bende biliyorum sen şunu göremiyorsun.S10 plus 2 yaşına girdi girecek.Güncel bir cihaz değil.S10 lite gibi güncel bir cihaz olsa Exynos dezavantajına rağmen sana hak verirdim.Konuyu açan hangisi özellik olarak daha iyi? diye sormamış.Hangisinin ömrü daha uzun? diye sormuş.S10 lite hem bataryada daha iyisini sunan hemde ömrü daha uzun bir cihaz.Fiyatının fazla olması talep ve işlemciden dolayı.Umarım anlamışsındır.İyi forumlar.

Son düzenleme:

ersc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hepinize vakit ayırıp yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.