Samsung S10+ mı S10 lite mi ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Yeni telefon alacağım 6 yıl s4 kullandım ,1 yıl j7 kullandım. 2sinede bütçem yetiyor, s10 plus tercihimdi aradaki fiyat farkına göre ama exynos 9820 ile sd 855 videolarını izleyince çok etkilendim. Batarya konusunda, belli bir süre sonra ısınmaları ve oyunlarda kasmaları performans düşüşü. Aşırı oyun oynamam maximum 1 saat oynarım sonra sıkılır bırakırım.S10 plustan baya baya kırpmışlar ikileme girdim fiyat performans olarak hangisi daha iyidir normal ortalama kullanıcı olarak. VE s10 lite 1 yıl fazla güncelleme almasıda bi artı.

Yusuf ÇALIŞ

Profesör
Poco f2 pro öneririm. S10 lite batarya ve performans konusunda gayet başarılı olsa da ben şahsen o telefonu pek de önermem. İlla da ikisi arasında istiyorsan da S10 plus öneririm.

Poco f2 pro öneririm. S10 lite batarya ve performans konusunda gayet başarılı olsa da ben şahsen o telefonu pek de önermem. İlla da ikisi arasında istiyorsan da S10 plus öneririm.
tek sıkıntım zaten işlemci sanırım exynos 9820 okadar kötü bir işlemci değil sd 855 uzun ömürlü olur diyorlardı fikrimce exynos kötü değil snapdragon çok iyi.

Yusuf ÇALIŞ

Profesör
tek sıkıntım zaten işlemci sanırım exynos 9820 okadar kötü bir işlemci değil sd 855 uzun ömürlü olur diyorlardı fikrimce exynos kötü değil snapdragon çok iyi.
Exynos kötü değil. Exynos'un da bu kadar kötülenmesinin sebebi gittikçe kötüleşmesi arada ki farkın açılması. Tabii ki 855 daha uzun ömürlü olacaktır, exynos da kötü değil. Ama ben 128GB poco f2 pro öneririm.

Yusuf ÇALIŞ

Profesör
batarya iyileştirmeleri ve exynos 990 daki ısınma sorununu güncelleme ile halledileceğinin garantisini verseler düşünmeden alırdım direk umarım düzelir.
Açıkçası exynos gittikçe kötüye gidiyor. Yine S20'nin batarya performansı başarılı olsa da hem ONE UI hem de işlemci nedeni ile gittikçe kötü oluyor.

Açıkçası exynos gittikçe kötüye gidiyor. Yine S20'nin batarya performansı başarılı olsa da hem ONE UI hem de işlemci nedeni ile gittikçe kötü oluyor.
kötü oldu malesef ya paramızla rezil oluyoz nerdeyse, samsungtan baya soğudum 8 yıldır kullanıyorum ama çinli telefonlara pek güvenemiyorum yazılım,bloatware bir arayüzü gibi ve malum sar değerleri,
Mesaj otomatik birleştirildi:

S20'ye bakmanızı öneririm.
peki fiyat performans olarak baktığımızda. 4500 e s10 lite yada 6200 e s10plus/s20 bütçem sıkıntı değil ama gereksiz fazla para harcamayı sevmiyorum.Mesela 1500 tl fark için aşırı özelliklerinden kısılmışsa s20 tercih ederim

Erenist2020

Profesör
Yasaklı
Yeni telefon alacağım 6 yıl s4 kullandım ,1 yıl j7 kullandım. 2sinede bütçem yetiyor, s10 plus tercihimdi aradaki fiyat farkına göre ama exynos 9820 ile sd 855 videolarını izleyince çok etkilendim. Batarya konusunda, belli bir süre sonra ısınmaları ve oyunlarda kasmaları performans düşüşü. Aşırı oyun oynamam maximum 1 saat oynarım sonra sıkılır bırakırım.S10 plustan baya baya kırpmışlar ikileme girdim fiyat performans olarak hangisi daha iyidir normal ortalama kullanıcı olarak. VE s10 lite 1 yıl fazla güncelleme almasıda bi artı.
İkisi arasında S10 plus ama bütçeyi biraz daha arttırıp S20 plus almanızı tavsiye ederim.

İkisi arasında S10 plus ama bütçeyi biraz daha arttırıp S20 plus almanızı tavsiye ederim.
s10 lite ile s20 plus arasında uçurum hissedermiyim. Kamera konusunda bulanık olmaması yeterli. Performans olarakta kasmasın telefon :D. Ve telefonu almanyadan getirtebilirim akrabalarım gelcek daha uygunmu gelir bilmiyorum imei kayıt ücretide var

Erenist2020

Profesör
Yasaklı
İlk S20 düşünmüştüm lakin ülkemizdeki yorumları inceleyince 3ündende soğuyor insan, yerden yere vurmuşlar %90 ın o telefonu kullanmadığını düşünüyorum
Güzel kardeşim teknoloji bir yerde şans işi.Her firmanın sorunlu ürünü var.S20 lerdeki exynos 990 gündelik kullanımda memnun ediyor o konuda için rahat olsun.S20 de sorun yaşayan kitle sayısı az olan bir kitle.Hata arıyorsak İphone 11 lerde wifi kopma sorunu,donma sorunu var ama bu her cihazda yok.Sen yorumlara bakma Mağazaya git S20 plus ı eline al kullan hoşuna giderse cihazı al keyfine bak.

Ravenn

Asistan
Hocam o çinliler bana göre şuan en iyi telefonu yapıyor. Apple ürünler bile Çinde üretiliyor bildiğim kadarıyla. Sizin yerinizde olsam iosa yönelirdim

Hocam o çinliler bana göre şuan en iyi telefonu yapıyor. Apple ürünler bile Çinde üretiliyor bildiğim kadarıyla. Sizin yerinizde olsam iosa yönelirdim
aslında almanyadan alınca imei kaydıyla beraber İphone Xs max 6000 tl tutuo toplu olarak. O konu hakkındada bir başlık açmayı düşünüyorum. Her ne kadar İos gizli kapalıda olsa Bilgisayar mühendisliği okuyorum verilerimin güvenli olmasını tercih ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

aslında almanyadan alınca imei kaydıyla beraber İphone Xs max 6000 tl tutuo toplu olarak. O konu hakkındada bir başlık açmayı düşünüyorum. Her ne kadar İos gizli kapalıda olsa Bilgisayar mühendisliği okuyorum verilerimin güvenli olmasını tercih ederim.
Samsung alma sebebim ekranları güzel tasarımları ekran kalitesi batarya ram hiçbirinden kısmıyorlar ve uzun dayanıyorlar. Ama xs max OLED ekran 6.5 inç bu 2 si aklımı çeliyor hiçbir fark kalmıyor neredeyse 5 yıl güncelleme desteğide cabası

Erenist2020

Profesör
Yasaklı
s10 lite ile s20 plus arasında uçurum hissedermiyim. Kamera konusunda bulanık olmaması yeterli. Performans olarakta kasmasın telefon :D. Ve telefonu almanyadan getirtebilirim akrabalarım gelcek daha uygunmu gelir bilmiyorum imei kayıt ücretide var
S20 plus işlemci hariç(işlemciler denk) her konuda üstün.En basiti S20 plus 120 Hz ekran hızı var.S20 plus 4k 60 fps videoyu stabil cekebiliyor.S10 lite da 4k 60 fps de ois çalışmıyor.S20 plus da Dolby destekli stereo hoparlör var,S10 lite da yok.Şunuda söyleyeyim eğer Snapdragon 865 li alırsan süper olur ama exynos 990 lı S20 plus da üzmez.Bu arada exynos 990 lu S20 plus kamerada Snapdragon 865 li S20 plus dan daha iyi fotoğraf çekiyor.