Ryzen 5 3600 e Wraithprism Yeterli Olur mu?

Bu konuyu okuyanlar

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Başlıkta belirttiğim gibi. Kule tipi soğutucular çok çirkin geliyor gözüme. Dolayısıyla kule tipi soğutucu istemiyorum. Sıvı soğutma için de ayıracak bir bütçem yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Görkem Say @EFI Shell

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Başlıkta belirttiğim gibi. Kule tipi soğutucular çok çirkin geliyor gözüme. Dolayısıyla kule tipi soğutucu istemiyorum. Sıvı soğutma için de ayıracak bir bütçem yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Görkem Say @EFI Shell
Fazla oyun oynanmayacaksa yeterli olur.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
300 tl veya üzeri bi fiata ,wraith prisme soğutucuya para vermek, olacak iş değil.Performansı zayıf.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Genelde bu soğutucu gayet stabil bir şekilde soğutabiliyor ancak kasanın hava akışı da önemli

ICUE 465x kullanıyorum hocam herhalde yeterli olur.

300 tl veya üzeri bi fiata ,wraith prisme soğutucuya para vermek, olacak iş değil.Performansı zayıf.
Hocam kule tipi soğutucular cidden çok kötü görünüyor gözüme. İçime hiçbir şekilde sinmeyeceğinden eminim alsam bile. Sıvı sogutma düşünüyorum fakat yakın zamanda bunun için yeterli bütçem olmayacak. Stok fanı da biliyorsunuzdur anlatmaya gerek yok.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
O performansa, o parayı verme.İnanılmaz yüksek fiatlar istiyorlar. Kule tipler canını sıkıyorsa bari hiç değilse 4 ısı borulu şunu al,geç. Ben birazda voltajı düşüttürürüm sana.Rahat rahat kullanırsın. :)

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Öneriniz için teşekkür ediyorum. Voltajı düşük kullanıyorum şimdilik zaten hocam. Attığınız fanı düşüneceğim teşekkürler tekrardan.

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Benim konu vardı ryzen de ısı ile ilgili, baya yorum da yazmıştın. Orda nasıl olduğunu yazmıştım bi daha gözden geçir istersen. Ben de prism ve 3600 kullandım.

Reaksiyon puanı
16,118

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Benim konu vardı ryzen de ısı ile ilgili, baya yorum da yazmıştın. Orda nasıl olduğunu yazmıştım bi daha gözden geçir istersen. Ben de prism ve 3600 kullandım.
Teşekkür ediyorum ilginiz için. Açıkçası performanstan ziyade hem görünüş olarak güzel, hem de stok sogutucudan daha iyi olur diye düşündüğüm için almayı düşünüyorum. Wraithstealthle de gözle görülür bir seviyede fark var sanırım soğutma konusunda.

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Stock fan hiç kullanmadım ama boru ve alüminyum yüzeyin büyüklugunden çok daha iyi olduğunu söylemek zor değil. Fan 92mm sanırım bu da yüksek rpm lerde sese neden oluyor. 2200g ile kullanırken hiç sesini duymadım oyunda bile 45 dereceydi. Ama 3600 stock ayarlarda sıcaklık sıçraması oldukça aragazi verir gibi ses geliyor. Yine stock ayarlarda ortalama 60-65 derece oyunda, sıcaklık sıçramasi da 70-75 derece oluyordu yanlış hatırlamiyorsam. Oto voltaj 1.4v oluyordu. Görüntüsü soğutması güzel ama 3600 u dediğim değerlerde tutabiliyor. Yanlış hatırlamiyorsam tabi. Voltaj düşürerek kullanıyorsanız 1.2-1.25 v değerlerinde baya bir ısı düşüyor onu da belirteyim. Şimdi yıllık izinde olduğum için evde değilim açıp bakamıyorum hatırladığım bunlar.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Stock fan hiç kullanmadım ama boru ve alüminyum yüzeyin büyüklugunden çok daha iyi olduğunu söylemek zor değil. Fan 92mm sanırım bu da yüksek rpm lerde sese neden oluyor. 2200g ile kullanırken hiç sesini duymadım oyunda bile 45 dereceydi. Ama 3600 stock ayarlarda sıcaklık sıçraması oldukça aragazi verir gibi ses geliyor. Yine stock ayarlarda ortalama 60-65 derece oyunda, sıcaklık sıçramasi da 70-75 derece oluyordu yanlış hatırlamiyorsam. Oto voltaj 1.4v oluyordu. Görüntüsü soğutması güzel ama 3600 u dediğim değerlerde tutabiliyor. Yanlış hatırlamiyorsam tabi. Voltaj düşürerek kullanıyorsanız 1.2-1.25 v değerlerinde baya bir ısı düşüyor onu da belirteyim. Şimdi yıllık izinde olduğum için evde değilim açıp bakamıyorum hatırladığım bunlar.
İlginiz için teşekkür ediyorum 60-65 derece olması benim için yeterli sıvı soğutma alana kadar en azından. İyi tatiller hocam.

Son mesajlar