Ryzen 3 sizce nasıl olacak ?

Sizce Ryzen 3 kaç core kaç thread olacak ?

• Kullanılan toplam oy
    7
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
@eronis hocam haklı. Örneğin i7 860 i3 6100'den daha kötü. Mimariden kaynaklanan bir uçurum söz konusu.
Mimari olarak diyorsan evet tabiki.
--- Gönderi Güncellendi ---
Yine genel, basma kalıp konuşuyorsun :D i3 7100 kötü mü ? :D G4560 bile canavar gibi CPU.
Kardeş :D Bana göre kötü onlar. Beni bilirsin aga doyumsuzum :D ben i5 veya ryzen 3 (ikiside 4/4) aşağısına kötü derim. (İyi ama bana göre çok değil)

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Mimari olarak diyorsan evet tabiki.

Kardeş :D Bana göre kötü onlar. Beni bilirsin aga doyumsuzum :D ben i5 veya ryzen 3 (ikiside 4/4) aşağısına kötü derim. (İyi ama bana göre çok değil)
Şu an kullandığın bilgisayarın özellikler neydi ? Unuttum :p

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Yine genel, basma kalıp konuşuyorsun :D i3 7100 kötü mü ? :D G4560 bile canavar gibi CPU.
Kardeş :D Bana göre kötü onlar. Ben i5 yada ryzen 3 (ikiside 4/4) aşağısına kötü derim.
iğrenç bir bilgisayar.
Intel Pentium Dual CPU E2140
ATI radeon HD 5400 series
8,00 GB RAM DDR3

Son düzenleyen moderatör:

GCN

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Eski açtığım konuya dönmek istemiyorum ama tek çekirdek performansları arasında fark yoktu o modellerin evet ama ryzen 5 1600 6 çekirdek 12 thread. (i7 7700 veya i6 7600 dan daha iyi) render işlerinde falan sokuyor ama neden oyunlarda tam performansını gösteremiyor :( Beni üzen durum.
Güncel testlere bakarsan FPS olarak eşit gittiklerini görebilirsin. Ryzen işlemcilerin oyun performansı geri falan değil. Ayrıca ne idüğü belirsiz kaynaklara güvenmeyin.

İnsanlar ne gösterilirse onu görüyor, deliriyorum!

Ryzen 3 serisi 4/4 çekirdektir.

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Sen hacklendin sanırım cevap vermiyorsun hiçbir şeye ? özelden o kadar yazmama rağmen
İnsanlar ne gösterilirse onu görüyor, deliriyorum!
İşlemcinin içini açıp küçük şeylere bakarak mı değerlendirme yapayım ? Tabii ki testlere bakıp gösterilene bakacam ?

GCN

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Sen hacklendin sanırım cevap vermiyorsun hiçbir şeye ? özelden o kadar yazmama rağmen

İşlemcinin içini açıp küçük şeylere bakarak mı değerlendirme yapayım ? Tabii ki testlere bakıp gösterilene bakacam ?
Kastım şu: "Öne çıkan" ne idüğü belirsiz testlere ve kaynaklara, alternatifsiz direk inanılıyor. Bu belirli kaynaklarda nedense hep Intel önde, nedense hep Nvidia önde. Ancak alternatifler tam aksini söylüyor. Ayrıca lütfen artık lütfen eski tarihte, Ryzen'ın yeni çıktığı zamanlardaki testleri izleyip "aa bu böyleymiş" deyip, araştırmaya tam oracıkta son vermeyi bırakın...

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Kastım şu: "Öne çıkan" ne idüğü belirsiz testlere ve kaynaklara, alternatifsiz direk inanılıyor. Bu belirli kaynaklarda nedense hep Intel önde, nedense hep Nvidia önde. Ancak alternatifler tam aksini söylüyor. Ayrıca lütfen artık lütfen eski tarihte, Ryzen'ın yeni çıktığı zamanlardaki testlere izleyip "aa bu böyleymiş" deyip, araştırmaya tam oracıkta son vermeyi bırakın...
Normalde benim donanımımda ne Dying Light, ne de Metal Gear serisinin çalışmaması gerek çünkü sistemim minimum sistem gereksiniminden düşük. Ama bak sen şu işe ki 40-50FPS arası oynuyorum Dying Light'ı ? Metal Gear zaten akıyor :D

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Kastım şu: "Öne çıkan" ne idüğü belirsiz testlere ve kaynaklara, alternatifsiz direk inanılıyor. Bu belirli kaynaklarda nedense hep Intel önde, nedense hep Nvidia önde. Ancak alternatifler tam aksini söylüyor. Ayrıca lütfen artık lütfen eski tarihte, Ryzen'ın yeni çıktığı zamanlardaki testleri izleyip "aa bu böyleymiş" deyip, araştırmaya tam oracıkta son vermeyi bırakın...
İşte intel ve nvidia fanboylarının da parmağı oluyor. Ama gerçek kaynağı nerden bulabilirim bilmiyorum.
İşlemci olarak amd ekran kartı olarak nvidia fanboyuyum :3
Normalde benim donanımımda ne Dying Light, ne de Metal Gear serisinin çalışmaması gerek çünkü sistemim minimum sistem gereksiniminden düşük. Ama bak sen şu işe ki 40-50FPS arası oynuyorum Dying Light'ı ? Metal Gear zaten akıyor :D
Sen neden bana hiç cevap vermiyorsun bu arada ?
Birşey mi oldu ?

GCN

Asistan
Reaksiyon puanı
28
İşte Intel ve Nvidia fanboylarının da parmağı oluyor. Ama gerçek kaynağı nereden bulabilirim bilmiyorum.
Çok basit. Örneğin; i5 "vs" R5 "yazmayarak" başlayabilirsin. İşin içine "vs" girince... Atıyorum Ryzen 5 1500X ile GTX 1060 ikilisinin şu oyunda, şu ayarlarda ve şu çözünürlükte kaç FPS verdiğini öğrenmek için; 5-10 tane kaynak araştır. Daha sonra aynı oyun, aynı ayar, aynı ekran kartı... yani her şey aynı olacak ama sadece işlemciyi değiştir... Araştırmaya devam et, o zaman göreceksin!

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
İşte intel ve nvidia fanboylarının da parmağı oluyor. Ama gerçek kaynağı nerden bulabilirim bilmiyorum.
İşlemci olarak amd ekran kartı olarak nvidia fanboyuyum :3

Sen neden bana hiç cevap vermiyorsun bu arada ?
Birşey mi oldu ?
noonnoonno hayır hayır sakın z3plus gibi bir kanser alma hayır intihar edersin bak okadar diyorum hayır.

Son mesajlar