Rehber Victus by HP 16-D1023NT Intel i5-12500H RTX 3050 Ti (Benchmark Testleri)

Bu konuyu okuyanlar

esterqoon

Asistan
Reaksiyon puanı
41
HP Victus Intel Versiyonu
Selamlar forumda kaynak eksikliğinde dolayı başka forumda açtığım başlığı buraya ekliyorum. Ürün ben incelemesini yaptığım zaman 16-17K bandındaydı fakat şuan malesef fiyatları değişmiş olabilir.
Intel i5-12500H performansı muhteşem açıkçası fiyatının hakkını veriyor. Tekli ve çoklu çekirdek performansı harika hibrit mimari teknolojisi farkını ortaya koyuyor özellikle batarya tasarrufu olarak. Oyunlarda her iki farklı çekirdek tam performansta çalışıyor. 12.nesil gücü açıkça ortada. Rekabetçi oyunlarda en düşük gecikme veriliyor.

Kasa tasarımsal olarak şık gözüküyor. Isınma problemi çok az testlerde 10-15 dk boyunca 87 dereceyi geçtiğini çok görmedim. Fanlar sessiz çalışıyor kafa ütülemeyen cinsten kısaca.

Tek eksi olarak gördüğüm özellik RTX3050 Ti kullanılması. 3060 modelleri daha iyi performans verecektir.

8 GB olsa da DDR5 teknolojisi sayesinde çok dert yaşamadım oyunlarda 16 GB DDR4 RAM performansı aldım çoğu oyunda. Intel'e bu konuda teşekkür etmek gerekli. Ayrıca farklı sitelerde 16 GB DDR5 RAM kullanan modellerde mevcut.

Görünüm​

IMG_0340.JPEG
IMG_0342.JPEG
IMG_0343.JPEG

Teknik Özellikler
İşlemci
Intel® Core™ i5-12500H ( 4.5 GHz'ye kadar Turbo Boost) 12 Çekirdek (4 performans 8 verimlilik çekirdeği) 20 İş parçacığı

Ram

8 GB DDR5 Samsung Ram ( 2 Slot Mevcut )

Harici Ekran Kartı

NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Ti Laptop GPU ( 4 GB Vram)

Ekran

FHD (1920 x 1080), 144 Hz, IPS Panel 250 Nits

Depolama

512 GB M2 SSD

WI-FI

Intel® Wi-Fi 6E AX211 Yeni Nesil Wifi

Batarya
70 Wh Li-ion polimer pil

Benchmark Testleri

PassMark

passmark.png

Fire Strike
fire strike.png

Time Spy

time spy.png
CPU Profile
cpu profile.png

Crystal Disk Mark

d.png

Geek Bench

geekbench.png

Oyun Testleri

PUBG ( Orta Ayarlar)

pubg.png

Apex Legends (Orta- Yüksek Ayarlar)

apex legends.png

Rainbow Six Siege (Orta- Yüksek Ayarlar)

r6.png

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
HP Victus Intel Versiyonu

Selamlar forumda kaynak eksikliğinde dolayı başka forumda açtığım başlığı buraya ekliyorum. Ürün ben incelemesini yaptığım zaman 16-17K bandındaydı fakat şuan malesef fiyatları değişmiş olabilir.​

Intel i5-12500H performansı muhteşem açıkçası fiyatının hakkını veriyor. Tekli ve çoklu çekirdek performansı harika hibrit mimari teknolojisi farkını ortaya koyuyor özellikle batarya tasarrufu olarak. Oyunlarda her iki farklı çekirdek tam performansta çalışıyor. 12.nesil gücü açıkça ortada. Rekabetçi oyunlarda en düşük gecikme veriliyor.

Kasa tasarımsal olarak şık gözüküyor. Isınma problemi çok az testlerde 10-15 dk boyunca 87 dereceyi geçtiğini çok görmedim. Fanlar sessiz çalışıyor kafa ütülemeyen cinsten kısaca.

Tek eksi olarak gördüğüm özellik RTX3050 Ti kullanılması. 3060 modelleri daha iyi performans verecektir.

8 GB olsa da DDR5 teknolojisi sayesinde çok dert yaşamadım oyunlarda 16 GB DDR4 RAM performansı aldım çoğu oyunda. Intel'e bu konuda teşekkür etmek gerekli. Ayrıca farklı sitelerde 16 GB DDR5 RAM kullanan modellerde mevcut.

Görünüm

IMG_0340.JPEG
IMG_0342.JPEG
IMG_0343.JPEG

Teknik Özellikler

İşlemci
Intel® Core™ i5-12500H ( 4.5 GHz'ye kadar Turbo Boost) 12 Çekirdek (4 performans 8 verimlilik çekirdeği) 20 İş parçacığı

Ram

8 GB DDR5 Samsung Ram ( 2 Slot Mevcut )

Harici Ekran Kartı

NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Ti Laptop GPU ( 4 GB Vram)

Ekran

FHD (1920 x 1080), 144 Hz, IPS Panel 250 Nits

Depolama

512 GB M2 SSD

WI-FI

Intel® Wi-Fi 6E AX211 Yeni Nesil Wifi

Batarya
70 Wh Li-ion polimer pil

Benchmark Testleri

PassMark

passmark.png

Fire Strike
fire strike.png

Time Spy

time spy.png
CPU Profile
cpu profile.png

Crystal Disk Mark

d.png

Geek Bench

geekbench.png

Oyun Testleri

PUBG ( Orta Ayarlar)

pubg.png

Apex Legends (Orta- Yüksek Ayarlar)

apex legends.png

Rainbow Six Siege (Orta- Yüksek Ayarlar)

r6.png

Keşke USB Type-C ile şarj olsaymıştı. Onun dışında gayet iyi gözüküyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Type-C ile şarj için bataryası fazla büyük malesef yoksa keşke her cihaz öyle olsa :D
Type-C ile günümüzde 240W hızlı şarj yapılıyor. Çoğu ucuz gaming model böyle galiba. Eski şarj kablosu ile yapılıyor (bir tek ucuz olarak Monster'da gördüm Type-C ile şarj).

esterqoon

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Type-C ile günümüzde 240W hızlı şarj yapılıyor. Çoğu ucuz gaming model böyle galiba. Eski şarj kablosu ile yapılıyor (bir tek ucuz olarak Monster'da gördüm Type-C ile şarj).
Veriyolları ile alakalı olabilir dediğiniz gibi yüksek configli sistemlerde bir ihtimal bence yoksa standart olması bizim lehimize Thunderbolt 4 gibi teknolojilerin bunu destekliyor olması mümkün kılar her şeyi