rx 6800xt düşük fps sorunu

Bu konuyu okuyanlar

krallarm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar herkese merhaba 1 hafta önce aldığım toplama sistem ile geldiği günden beri sorunlar yaşıyorum bir çok araştırma yaptım fakat hepsi sonuçsuz kaldı. durumu sizlerle paylaşma kararı aldım belki içinizden birileri daha önce bu durumu yaşamıştır veya bilgilidir. yardımcı olursanız sevinirim.
sistem parçaları= asus tuf 6800xt, ryzen75800, asus tuf x570 p anakart, 16gb 3200mhz ram, 1tb m2 ssd, 2k 165hz 27' monitör
sizlere sorunumdan bahsedeyim zaten açıklamaya fotoğrafları koyacağım.
sistem yeni olduğu için henüz çok fazla oyun yükleyemedim fakat yüklediğim oyunlar üzerinden gidiyorum. bazı oyunlarda gpu mhz 500 e sabitleniyor artmıyor 2k ultra ayarlarda da aynı low ayarlarda da aynı şekilde bu durum fpsi düşürüyor. ama başka oyunlarda da tam güçte çalışıyor sizlere fotoğrafta göstereceğim yardımcı olursanız sevinirim.
ac valhalla fps.jpg
bench test.jpg
valorant fps.jpg
stres test.jpg

Son düzenleme:

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
arkadaşlar herkese merhaba 1 hafta önce aldığım toplama sistem ile geldiği günden beri sorunlar yaşıyorum bir çok araştırma yaptım fakat hepsi sonuçsuz kaldı. durumu sizlerle paylaşma kararı aldım belki içinizden birileri daha önce bu durumu yaşamıştır veya bilgilidir. yardımcı olursanız sevinirim.
sistem parçaları= asus tuf 6800xt, ryzen75800, asus tuf x570 p anakart, 16gb 3200mhz ram, 1tb m2 ssd, 2k 165hz 27' monitör
sizlere sorunumdan bahsedeyim zaten açıklamaya fotoğrafları koyacağım.
sistem yeni olduğu için henüz çok fazla oyun yükleyemedim fakat yüklediğim oyunlar üzerinden gidiyorum. bazı oyunlarda gpu mhz 500 e sabitleniyor artmıyor 2k ultra ayarlarda da aynı low ayarlarda da aynı şekilde bu durum fpsi düşürüyor. ama başka oyunlarda da tam güçte çalışıyor sizlere fotoğrafta göstereceğim yardımcı olursanız sevinirim.Ekli dosyayı görüntüle 145755Ekli dosyayı görüntüle 145756Ekli dosyayı görüntüle 145758Ekli dosyayı görüntüle 145759
Ac de 121 fps düşük mü hocam ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Rizelimapper53 @Shiden @Görkem Say @İ9 10980xe

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Driver'lar güncel mi?

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Öncelikle sistemi stabil hale getirmeye bakın. Driverlar güncel olsun. Bios da öyle. Sonrasında sıkıntı olmaz. Kart da çok güçlü kart aslında 4k kartı. Çok zorlamanız lazım kartı. Basit grafikli oyunlarda anlayamazsınız.

krallarm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ac de 121 fps düşük mü hocam ?

@Rizelimapper53 @Shiden @Görkem Say @İ9 10980xe
dikkatli okursanız belli oyunlarda tam güçte çalıştığını yazmışım.

Driver'lar güncel mi?
güncel

Öncelikle sistemi stabil hale getirmeye bakın. Driverlar güncel olsun. Bios da öyle. Sonrasında sıkıntı olmaz. Kart da çok güçlü kart aslında 4k kartı. Çok zorlamanız lazım kartı. Basit grafikli oyunlarda anlayamazsınız.
hocam bunlar basit şeyler driverleri güncellemden biosu güncellemeden gelip buraya başlık açmam saçma olurdu. yapabilceğim herşeyi denedim. ve basit grafikli oyunlarda youtube testleri ful güçte çalışabiliyor. aynı kartla başkaları 400fps alırken benim 90 fps almam biraz saçma

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
dikkatli okursanız belli oyunlarda tam güçte çalıştığını yazmışım.

güncel

hocam bunlar basit şeyler driverleri güncellemden biosu güncellemeden gelip buraya başlık açmam saçma olurdu. yapabilceğim herşeyi denedim. ve basit grafikli oyunlarda youtube testleri ful güçte çalışabiliyor. aynı kartla başkaları 400fps alırken benim 90 fps almam biraz saçma
2k da olduğuna emin misiniz ? Olmazsa ekran kartı biosu da güncellenebilir dikkatli şekilde yapılırsa tabi.

krallarm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2k da olduğuna emin misiniz ? Olmazsa ekran kartı biosu da güncellenebilir dikkatli şekilde yapılırsa tabi.
evet eminim ekran kartı driverini eski sürüme çekince mhz 1000lere çıkıyor fakat güncel sürümde 500 e düşüyor

Bella Ciao

Profesör
Reaksiyon puanı
3,193
3080 2k da gayet iyi çalışıyor ve zorluyor

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
Hocam gayet iyi FPS değerleri alıyorsunuz zaten uğraştığınıza değmez.