Rüya içinde rüya

Bu konuyu okuyanlar

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Selam arkadaşlar,

Aşağıda yazdığım konu tamamen gerçektir.

Bugün 15:30 civarında işim yokken biraz kestireyim diye koltuğa uzandım. Uyumuşum. Kalktığım zaman gözlerimi açamıyorum zar zor saate baktım saat 17:36 idi. Eyvah geç kaldım. Çocuk 17:45'de ana okulundan alınacak. Sonra bulunduğum yerdeki bilgisayar ekranının elektrik geldiğinde çıkardığı sesten uyandım. Herhalde elektrik kesilmişti yeni geldi. Saate baktım 16:36. Rüya içinde rüya görmüş olduğumu farkettim.

Biraz inception (başlangıç) filmi gibi oldu ama herhalde üstümü örtmemiştim ondandır :blush:

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Ben de görmüştüm. Uyandım sonra tekrar uyandım :D

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Önceleri bana da olurdu bu sık sık. Hatta bir seferinde, seninki gibi de değil, 3 defa uyandım lakin, uyuduğumu hatırlamıyorum. Yani rüya içinde uyuyup da uyanma olayı yok. Çok garipti. 3. uyanışta artık kafayı sıyırmak üzereydim. Birkaç dakika kendimi test etmiştim, acaba hala uyuyor muyum, yoksa uyanık mıyım diyerek... Gerçekten zor olmuştu benim için...

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Çok garip oldu. saat 17:36 geç kaldım diye panik yaptım. Hesap yapıyorum 10 dakika içinde nasıl yetişirim diye. Yani sanki gerçek rüya olduğunu anlayamadım. Ayrıca asıl uyandığımda saat 16:36. Tam bir saat önce nasıl oluyor? Anlayamadım

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Tok karna, rahatsız ve ara uykularda bana da olur bazen. Gece olduğunu hiç hatırlamıyorum mesela. Ama gündüz ufak kestirmelerde yaşarım ben de

Reaksiyon puanı
2,146
Bir de rüyada olduğunu farketmek var, o daha güzel oluyor :devil:

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Ben hatırlıyorum gayet iyi o günü... Bana da sabah uykusunda olmuştu. Sanki herşey gerçek ama içi boş gibiydi. Ses yok... Sadece görüntüler, silüetler... Uyanmaya çalışıyordum sürekli, bayağı bi paniklemiştim, çünkü bana yardım edebilecek kimse de yoktu. En sonunda, gerçekten uyandığımda da bu panik durumu devam etti. Artık kafayı sıyırmak üzereydim inanın. Yataktan kalkamadım bir süre ve o gün, gün boyu bu durumun etkisinde kalmıştım.

Benim için hiç iyi olmadığını hatırlıyorum.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Evet, Inception olmuş biraz. 'Rüya içinde rüya gördüm, uyan uyan bitmiyordu' :D

45768_154825424527731_121866121156995_486651_480326_n.jpg

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Biraz inception (başlangıç) filmi gibi oldu ama herhalde üstümü örtmemiştim ondandır :blush:

emir1907

Doçent
Reaksiyon puanı
0
abi keşke totemin olsaymış da atıp rüyada olup olmadığını ankasaymışsın:D baksana herkese lazım bir tane. şaka bir yana o totemden Türkiye'de satılıyor mu, bilen var mı?

Reaksiyon puanı
0
3 kez uyananlar gene iyi bende bu rüya içinde rüya iki kere oldu ama nasıl oldu ilkinde aynı şekilde yataktan beş kere kalktığımı hatırlıyorum sonuncusunda ise 5-6 kere farklı kalktım rüyanın içinde olduğunu biliyorum uyandığımın da farkındayım hatta lavaboya gidip elimi yüzümü yıkadım yine rüyadan kalktım hiç uyanamayacağımı zannettim her kalktığımda uyandığımı zannediyorum ama her seferinde rüya içinde olduğu anlıyorum

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Peki, rüyasında kalkıp işe giden oluyor mu?
Ben bazen yapıyorum. :)

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bilinçaltı bu rüyada her şeyi yaptırır adama:)Çok sorun edecek bir durum yok yani.
Ergenlik öncesi beynin o tarafı çok daha aktifmiş o yüzden 10 lu yaşlarda normal bi durum ama biraz büyüyünce farkındalık kayboluyor.
Oluyor bayağı rüya içinde 3 kere rüya olayına dalmıştım uyanınca ayılmak güç olmuştu:D
Kısaca karanlıkta film izlemeyin oyun oynamayın geçer :D

crysky

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bende bir defasında uyuyordum sonra uyandım ama kıpırdayamıyorum sanırsam bazı şeyler gelmiş üstüme hiç telaş etmeden güzelce bildiğim duaları okudum dedim geçer nasıl olsa :) sonra düşündüm madem kıpırdayamıyom yatamda uyuyam bari diyerek tekrar uyudum :D

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
bende bir defasında uyuyordum sonra uyandım ama kıpırdayamıyorum sanırsam bazı şeyler gelmiş üstüme hiç telaş etmeden güzelce bildiğim duaları okudum dedim geçer nasıl olsa :) sonra düşündüm madem kıpırdayamıyom yatamda uyuyam bari diyerek tekrar uyudum :D
Başına gelen şey Rem uykusu sırasında yaşanan uyku felcidir ,halk arasında karabasan dediğimiz olgu:)

http://tr.wikipedia.org/wiki/Uyku_felci

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Bir de rüyada olduğunu farketmek var, o daha güzel oluyor :devil:
Evet bu bana oldu, rüyada olduğumu farketmekle kalmadım, rüyayı bilinçli bir şekilde yönlendirdim, aynen uyanık iken canınızın yapmak istediği şeyi yapmak gibiydi, fakat rüya ortamı daha sınırsız olduğu için olmayacak şeyler yapmak istediğimde oluyordu, misal rüyada kötü birşeyden kaçıyorum, bir anda ne oluyorsa artık bunun bir rüya olduğunu anlıyorum hatta rüya içindeyken dur lan bu bir rüya diyorum kendi kendime, daha sonra kaçtığım şeyden kaçmayı bırakıp ona doğru gidiyorum, bi yerden bi kılıç buluyorum kaçtığım şeye Allah ne verdiyse dalıyorum :D

Bunun gibi farkına varıp yönlendirdiğim 5-10 rüya oldu.

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Ben de rüya içinde rüya görmüştüm. İşte biz adamlar gibi 3.seviyeye inemiyoruz. :) Azla yetinmesini de biliyoruz. Şaka bir yana rüyada olduğunu fark etmek ve rüya-uyanıklık arası çeşitli konularda karar vermek çok ilginç ve araştırılması gereken bir konu. Şimdi uyuyacağım bakalım neler olacak. :)

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
deliksiz uyumak isteyen yatarken okunacak olan ayetel kürsü fatiha ve ihlasları okusun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dün gece rüyamda lanetli bebk gördüm 6 kere rüya gördümü gördüm en sonunda kara basan gibi bi şey beni uyandırdı çok kötüydü

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Selam arkadaşlar,

Aşağıda yazdığım konu tamamen gerçektir.

Bugün 15:30 civarında işim yokken biraz kestireyim diye koltuğa uzandım. Uyumuşum. Kalktığım zaman gözlerimi açamıyorum zar zor saate baktım saat 17:36 idi. Eyvah geç kaldım. Çocuk 17:45'de ana okulundan alınacak. Sonra bulunduğum yerdeki bilgisayar ekranının elektrik geldiğinde çıkardığı sesten uyandım. Herhalde elektrik kesilmişti yeni geldi. Saate baktım 16:36. Rüya içinde rüya görmüş olduğumu farkettim.

Eskiden bana da oluyordu rüya içinde rüya görüyordum hatta bir keresinde uyanıyordum normal hayata başlıyordum falan, birden bir terslik hissediyordum korkarak uyanıyordum meğersem rüya içinde rüyaymış diyip korkarak uyandım. Sonra camı açtım ayılıyım diye, elimi yüzümü yıkadım mutfağa kahvaltı yapmaya gittim birden her taraf yıkıldı düşmeye başladım o sırada birden her şey düzeldi yatakta uyurken kendimi gördüm cam falan açık da değildi yatakta uyurken yukarıdan kendimi görüyordum yani :D sonra uyanmak istedim yavaş yavaş kendime yaklaştım beyaz bir ışık gördüm ve bir de baktım uyanmışım :D tabi sonra bu da mı rüya diye düşündüm falan değilmiş :) tam bir felaketti baya rüya içinde rüya rekoru kırdım :D :D

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bugünlerde çok kötü rüyalar görüyorum hayırdır inşallah :)

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Böyle güzel konuları nerden bulup uyandırıyorsunuz bilmem ki :)
Rüya içinde rüya hayatımda bir defa gördüm,yalnız böyle acayip rüyalar genelde ikindi ile akşam arasında uyuyunca olur.Kütüb-i sitte de olmamakla beraber bu vakitlerde uyuyan delirir diye hadisler var ama zayıf bir ihtimal.
Gene de sahte bile olsa gerçeklik payı var,bu saatlerde uyuyunca,uyandığında insan kendini berbat hissediyor,başı ağrıyor vsvs..
Rüyada ölünce gerçekte de ölüyormuşsun uydurmasına da değineyim,ben rüyamda defalarca öldüm ve her seferinde uyandım sadece.

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
kıskandım sizi ha demek gündüz vakti uyuyabiliyorsunuz en çokta otobüslerde uyuyanarı kıskanırım

Zafer Computer

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Abi o da bi şey mi anlattığım gerçek Rüyamda Kalkıyorum gidip oturma odasına yatıyorum ardından yine rüyamda yatağımda uyanıyorum tekrar aynı şeyi yapıyorum bu en az 10 kere tekrar etti yani toplamda 11 rüya :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Not 3. Den sonra her kalkışımda kendimi çimdirdim acıdı :) Anşayamıyorum abi yaa :)

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşın dediği şey bana da oldu. Uyandığımı sanıyorum saate bakıyorum 12.30 ama uyanıyorum 9.25 kafam karışyor tab

tdg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaklaşık 10 gün önce gece normal bir uyku içerisinde rüya içinde rüya içinde rüya gördüm. fakat ilginç kısmı rüyada olduğumu biliyordum beynim uyanmıştı ve rüyamda istediğimi düşünüp yapabiliyordum hatta uyuyan bedenimi uzaktan görüp bağırdım uyandırın beni diye annem uyandırdığı anda yatakta kalktım ama kalktığım yerde rüyanın ta kendisiydi ama hala düşünebiliyor istediğimi söylüyor istediğim her şeyi rüya olduğunu bildiğim için yapıyordum ve sonra uyandım ama gerçekten rüyayı kontrol etmek harika bir şeydi. :thumbup1: