Router Tavsiyesi

deq

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar,
3 katlı bir binanın her katında bina içerisinde wireless olmasını sağlamak için her kata ayrı ayrı access point mi yerleştirmek daha kuvvetli olur, yoksa güçlü bir router tüm katlarda iş görür mü? Ve tavsiye edeceğiniz bir router var mı?
(Not: wireless telefon ve tablet üzerinden görünmesi gerekmektedir.)

deq

Asistan
Reaksiyon puanı
1
güncel.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kesinlikle her katın mumkun mertebe en merkezi yerine acces point konulmasi en sagliklisidir.
Bu acces pointlerde kablo ile kullanilmasi en sagliklisidir.

deq

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kesinlikle her katın mumkun mertebe en merkezi yerine acces point konulmasi en sagliklisidir.
Bu acces pointlerde kablo ile kullanilmasi en sagliklisidir.
her kat sistemi bana da mantıklı geliyor, fakat tp-link in 710 modelini aldım, antenin birini çıkarıp yerine 13 dbi anten bağladım, evin dış kapısında çekmedi, duvarlardan geçiş zor sağlanıyor sanırım. önereceğiniz güçlü bir access point modeli var mı?

white-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her kata tekrarlayıcı konumlandırmak, hatta mümkünse o tekrarlayıcıların arkalarına modemden gelen ethernet kablolarını bağlamak en iyisi. Şu anda alacağın cihazların çoğu denediğinden fazla bir performans vereceğini sanmıyorum. Uygun fiyatlı cihazlardan sayısını arttırarak performans çoğaltabilirsin.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
her kat sistemi bana da mantıklı geliyor, fakat tp-link in 710 modelini aldım, antenin birini çıkarıp yerine 13 dbi anten bağladım, evin dış kapısında çekmedi, duvarlardan geçiş zor sağlanıyor sanırım. önereceğiniz güçlü bir access point modeli var mı?

valla daha yeni bir şirkete 5 tane airties 4310 dan kurdum. gayetde başarılı oldu 4 kat dan oluşan bir yer. bi en üst katlarda fazladan 1 tane kullanmam gerekti ve yeterli geldi. oda hatta 2 tanesi kabloludu kurdum. diger 3 tanesi repater olarak işlev görmekte. gayetde sorunsuz. ama 3 tane repater olarak kullanılan cihazlar sadece internet amaçlı.
ortak bir ağ için yapılacaksa çok zayıf bir baglantı olur söyliyeyim.
ama 8 mbps lik bir nterneti yaygınlaştırmak için 2-3 cihaz birbirine yakın konumlandırılıp repater şeklinde sinyal güçlendirilebilir.

yüksek hızda veri kullanılacaksa kesinlikle her acces point e kablo çekilmelidir.

deq

Asistan
Reaksiyon puanı
1
valla daha yeni bir şirkete 5 tane airties 4310 dan kurdum. gayetde başarılı oldu 4 kat dan oluşan bir yer. bi en üst katlarda fazladan 1 tane kullanmam gerekti ve yeterli geldi. oda hatta 2 tanesi kabloludu kurdum. diger 3 tanesi repater olarak işlev görmekte. gayetde sorunsuz. ama 3 tane repater olarak kullanılan cihazlar sadece internet amaçlı.
ortak bir ağ için yapılacaksa çok zayıf bir baglantı olur söyliyeyim.
ama 8 mbps lik bir nterneti yaygınlaştırmak için 2-3 cihaz birbirine yakın konumlandırılıp repater şeklinde sinyal güçlendirilebilir.

yüksek hızda veri kullanılacaksa kesinlikle her acces point e kablo çekilmelidir.

tşk ederim, her access pointe kablo verip ordan yayınlamak daha güçlü olacaktır.