Root ve bankacılık işlemleri S3

Archdaisy

Üyecik
merhabalar, yeni telefonum var S3 ve yurtdışından geldiği için imei numarasını değiştirtmem söylendi, imei sini değiştirttim bu sefer de başıma root meselesi çıktı.. nedir bu root?? bankacılık cep şubelerini yüklemem gerekiyor ve yüklediğimde "telefonunuza rooting yapılmış güvenli değil" uyarısı alıyorum. bunun bi çözümü yok mu? root kapanmaz mı? lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim , telefonuma bişey yüklemeye çekiniyorum...
 

ahmet4545

Üyecik
Hocam anladigim kadariyla telefonunuz rootlu olarak gelmis oncelikle root telefonun yetkilerini kullaniciya acar yani yuklu olarak gelen uygulamaları silebilir otomatik açılan uygulamalari kaldirabilir ve sistem dosyalarına ulaşabilirsiniz ve buda telefon güvenliği azaltır bankacılık meselesi gelince rootlu cihazları desteklemeyen bir sistem olabilir bunu unroot ederek duzeltebilirsiniz google playde unroot etme programları mevcuttur yardım edebildiysem ne mutlu bana iyi günler
 

Vikings

Dekan
Root bir izindir yani telefonun üstünde tam izine sahip oluyorsunuz, ımeı değiştiren yer root yapmış o yüzden cihazınız rootlu gözüküyor.

Rootun bir sıkıntı cıkartıcağını sanmıyorum bu banka işlerinde o sadece bir uyarı eğer uygulama düzgün çalışıyorsa sorun yok.

Rootu kaldırmak için telefonun yazılımını tekrar kurmanız lazım, sanırım yazılım tekrar kurulduğunda ımeı kayboluyor diye biliyorum ( tabi ımeı sonradan değiştirilmişse veya ekletilmişse.
 

Archdaisy

Üyecik
uygulama düzgün çalışıyor sıkıntı yok sadece başında bu riski göze alıyor musunuz? diyor o kadar.. evet imei değiştirildi o yüzden tekrar unroot yapmaya korkuyorum tabi ayarlarının bozulmasından da korkuyorum. Telefonun üstünde tam izne sahip olan bensem sıkıntı yok benim için telefonda herşey normal, ama telefoncu kurdu sonuçta ve ben kurarken görmedim bu devirde kimseye güven olmuyor o da tam izne sahip oluyor mu? bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın mesela benzetme yerindeyse keylogger gibi bişey falan yüklediyse bunu ben nasıl farkederim? yada yüklenebiliyor mu böyle bişey.. inanın telefon programcılığı hakkında hiç bilgim yok , bilgisayar olsa her türlü yaparım..
 

What The Hell

Profesör
iOS 7'de Garanti'nin uygulaması cihazınızda jb yapılmış güvenli değil diye uyarı veriyordu buna onun gibi bir şey korkulcak bir şey yok.
 
Üst