Resim üstündeki karakterleri web cam ile okuma c#

Bu konuyu okuyanlar

programlama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Web camerası ile çektiğim resim üstündeki yazıları - karakterleri okutabilceğimi bir c# kodlaması lazim bana.. Örneğin tc kimlik ve üstündeki kimlik bilgileri adı - soyadı bilgileri okuyup.. direk sisteme atmak olacak...

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Niye web kamerası? bilgiler kağıt üstündeyse scanner kullansana. Bu arada ocr araştırman lazım. ama kolay değildir.

programlama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tc kimlik kartı ile olacak.. yada sürücü belgesi ile

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
c++ olsa opencv derdim ama işte geldi gene c#... :D bi google amcaya örüntü işleme diye sorsaydın...

Reaksiyon puanı
188
MS Office'in OCR Pluginleri var. Onları referans olarak ekleyip okuyabilirsin. Konu ile ilgili makale elbet vardır sağda solda. Ara bulursun. Hatta bir ara ben yapmıştım çok basit. Projeyi bulursam gönderirim...

Caqatayy

Asistan
Reaksiyon puanı
1
nokia e72 telefonunda öyle bir program var vede çok iş görüyor, kendine kişisel amaçlı lazımsa buda iş görür düşüncesindeyim.

hbkutlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MS Office'in OCR Pluginleri var. Onları referans olarak ekleyip okuyabilirsin. Konu ile ilgili makale elbet vardır sağda solda. Ara bulursun. Hatta bir ara ben yapmıştım çok basit. Projeyi bulursam gönderirim...

Merhaba, ben burak kutlu
okul projemiz iptvde görüntü oynatmayla ilgili bizden kod yazmamız istendi. bizim projemizin algoritması;

İki tane video olacak.O videoları bit bit okutacağız.Yani elimizde file1,file2 ve file3 olacak.File1 ilk video,file2 ikinci video olacak.Mesela file 1 den ilk 100 biti alıcaz sonra file2 yi koyacaz sonra kalan file1 alıcaz ve bunların hepsi file3 dosyamız olacak.Bu file3 ü de media player ve vlc de çalıştırcaz.... sonuç olarak kodu yazdığımızda elimizde file3 olarak yeni birleştrmiş olduğumuz video olcak bunuda tek bir video gibi vlc de oynatacağız...
biz kodu yazamadık, ve ücreti karşılığında yazabilecek birini arıyoruz. yardımcı olursanız çok memnun olurum...

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Merhaba, ben burak kutlu
okul projemiz iptvde görüntü oynatmayla ilgili bizden kod yazmamız istendi. bizim projemizin algoritması;

İki tane video olacak.O videoları bit bit okutacağız.Yani elimizde file1,file2 ve file3 olacak.File1 ilk video,file2 ikinci video olacak.Mesela file 1 den ilk 100 biti alıcaz sonra file2 yi koyacaz sonra kalan file1 alıcaz ve bunların hepsi file3 dosyamız olacak.Bu file3 ü de media player ve vlc de çalıştırcaz.... sonuç olarak kodu yazdığımızda elimizde file3 olarak yeni birleştrmiş olduğumuz video olcak bunuda tek bir video gibi vlc de oynatacağız...
biz kodu yazamadık, ve ücreti karşılığında yazabilecek birini arıyoruz. yardımcı olursanız çok memnun olurum...

ispy adında open source bir ip camera izleme yazılımı var. Ben kullanıyorum. Sınırsız camera ekleme, plaka okuma, yüz tanıma pluginleri vs. mevcut. Çok gelişmiş anlıyacağın. Mutlaka inceleyin derim, dosya kayıt, vlc, stream, server vs. ne iş yaptırmak istersen yapabiliyorsun.

Niye bu kadar anlattım. Çünkü program open source olduğu için kaynak kodlarını indirebiliyorsunuz. :)

http://www.ispyconnect.com/

Murat ince

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
ispy adında open source bir ip camera izleme yazılımı var. Ben kullanıyorum. Sınırsız camera ekleme, plaka okuma, yüz tanıma pluginleri vs. mevcut. Çok gelişmiş anlıyacağın. Mutlaka inceleyin derim, dosya kayıt, vlc, stream, server vs. ne iş yaptırmak istersen yapabiliyorsun.

Niye bu kadar anlattım. Çünkü program open source olduğu için kaynak kodlarını indirebiliyorsunuz. :)

iSpy - Open source camera security software
C# ta kullanabiliyoruz demi bu pluginleri

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
C# bilmiyorum; ama istediğin şey Optical Character Recognition (OCR) olarak biliniyor.