[REHBER]Raspberry Pi cihazınızı ev sinema sistemine dönüştürün(resimli anlatım)

Bu konuyu okuyanlar

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Merhabalar,bugün sizlere nasıl Raspberry Pi cihazınıza Kodi'yi kuracağınızı ve Raspberry Pi cihazınızı ev sinema sistemine dönüştüreceğinizi göstereceğim.Öncelikle Raspberry Pi OS – Raspberry Pi sitesinden Raspberry Pi Imager programını indiriyoruz daha sonra programı kuruyoruz.
Ekran Görüntüsü - 2021-01-17 18-48-29.png

Daha sonra buradan "İŞLETİM SİSTEMİ SEÇİN" kısımına giriyoruz.
Ekran Görüntüsü - 2021-01-17 18-48-41.png

Buradan "Media player - Kodi OS" seçeneğini seçip devam ediyoruz.
Ekran Görüntüsü - 2021-01-17 18-48-56.png

Buradan LibreELEC'i seçip devam ediyoruz.

Ekran Görüntüsü - 2021-01-17 18-49-27.png

Burada Raspberry Pi cihazınızın modeline göre bir seçim yapmanız gerekecektir,ben Raspberry Pi 3B+ kullandığım için "LibreELEC(RPİ2/RPİ3)" seçeneğini seçiyorum.

Ekran Görüntüsü - 2021-01-17 18-49-46.png

Bundan sonra SD kartınızı seçip yazdırma işlemini başlatıyoruz ve Kodi için kolay bir kurulum yapıp bir HDMI vb. kablo ile televizyonumuza vb. bir cihaza bağlanıp onu IPTV,medya oynatıcısı,ev sinema sistemi vb. olarak kullanabilirsiniz.Cihazınızı IPTV olarak kullanmanızı tavsiye etmiyorum,yaşanabilecek sorunlardan ben sorumlu değilim.Rehberde eksik veya hatalı bir kısım varsa bana söylerseniz memnun olurum.Bugünün son rehberi buydu,görüşmek üzere.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Kaç konu depolamışsın can sıkıntısından? :D Eline sağlık, süper konu olmuş. Evi diskoyu çevirme rehberini de bekliyorum ? ?