Referandum ne zaman? Anayasada neler değişiyor?

Bu konuyu okuyanlar

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Adolf Hitler kedileri severmiş.
Peki ne yapalım ?
Hitler kedi seviyor diye gördüğümüz tüm kedileri dövelim mi ?
Birine inat iş yaparsanız sonu budur.
Birine inat iş yapılmaz.
Birine inat iş yapan şeytandır.
Şeytan önce kibirden günaha girmiş sonra inattan ötürü günahta ısrar etmiştir.
Mesele şu.
Ne yapalım yani terörist grup hayır diyorsa ?
Belki de terörist içten içe evet diyor ama sırf seni ters yönde etkilemek için hayır diyor, nereden biliyorsun samimi olduklarını ?
Sen sadece teröriste bakıp onun yaptığına inat iş yaparsan, terörist de seni böyle elinde oynatır.
Karar verirken düşünür verirsin, evet ya da hayır olması sorun değil.
Ama birine inat vermeyin.
Yoksa inat ettiklerinizin elinde oyuncak olursunuz da haberiniz olmaz.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Ya bırakın isteyen istediğini desin . İşin sonunda "Kandırıldık" deyip çıkarlar...

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
İnsanların kendi görüşlerini oluşturan kişileri milletvekili olarak oy kullanarak meclise gönderen halk daha sonra meclisin tamamen devre dışı kalmasını sağlayacak. O kadar çok şey söylenebilir ki olumsuzluklar adına söylemekten yazmaktan yorumlamaktan analiz etmekten eleştirmekten anlatmak dilimizde tüy bitti. Rejim Cumhuriyet gibi görünüp sistem diktatörlük olarak yürütülecek.

ne demek emekli olsa dahi yani vatanı satsa parçalasa dahi cumhurbaşkanı yargılanamaz. Bu madde bile çok anlam içeriyor. Ve halk anlamamak için direniyor. Anlayanlar da direniyor.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Bu mantıkla düşünürsek tüm terör örgütleri, ana muhalefet ve bu konuyla ilgili hayır diyen diğer devletler, değişiklik geçsin diye algı yönetimi yapıyor. Doğru mu anladım?

Özal diyor ki: Ben bir icraat yapacağım zaman sol kafanın ne dediğine bakarım. Onlar ne diyorsa aksini yaparım. Çünkü bilirim ki onlar memleketin hayrına laf etmezler. Benim kastettiğim şey buydu aslında.

Demirel'den Erbakan'a, Türkeş'ten Özal'a Muhsin Yazıcıoğlu'na kadar ne kadar siyasi varsa geçmişte hepsi başkanlık sistemini ısrarla istemiştir. Güçlü siyasi irade için, istikrar için başkanlık sistemi şarttır.

Sandıkta cahil halk kararını verecektir nihayetinde. Bekleyip göreceğiz.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bu mantıkla düşünürsek tüm terör örgütleri, ana muhalefet ve bu konuyla ilgili hayır diyen diğer devletler, değişiklik geçsin diye algı yönetimi yapıyor. Doğru mu anladım?

Özal diyor ki: Ben bir icraat yapacağım zaman sol kafanın ne dediğine bakarım. Onlar ne diyorsa aksini yaparım. Çünkü bilirim ki onlar memleketin hayrına laf etmezler. Benim kastettiğim şey buydu aslında.

Demirel'den Erbakan'a, Türkeş'ten Özal'a Muhsin Yazıcıoğlu'na kadar ne kadar siyasi varsa geçmişte hepsi başkanlık sistemini ısrarla istemiştir. Güçlü siyasi irade için, istikrar için başkanlık sistemi şarttır.

Sandıkta cahil halk kararını verecektir nihayetinde. Bekleyip göreceğiz.

Doğru anlamamışsın.
Doğru anlamamak için baya uğraşmışsın.
Dediğim tek şey şu, istediğin oyu ver ama karşında terör örgütü dahi olsa ona inat iş yapma.
Yapacağın işi yap.
Yapmayacağın işi yapma.
Terör örgütüne göre pozisyon değiştirme bu kadar.
Terör örgütü senin inatla iş yaptığını görürse seni yola getirmek için yarın bunu kullanır ve yarın tekrar kandırıldık dersin.
Bak istediğin oyu ver diye tekrarlıyorum ki kafan bassın diye.
Bu kadar mı zor ?

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Sen anlayabil diye basite indirgemiştim ama olmamış. Yazdıklarımı okusan olurmuş.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Sen anlayabil diye basite indirgemiştim ama olmamış. Yazdıklarımı okusan olurmuş.
Boşuna uğraşmışsın.
Çünkü zaten basit birşeyi daha da basite indirgersen garip olur, o yüzden derdini anlatmak için kendini mongol gibi göstermene gerek yok, doğal ol yeter.
Benim okumam da yazmam da hızlıdır merak etme.
Basit bir cümleyi anlayamıyorsun, ya da anlıyorsun ama başka yerlere çekip sulandırmak işine geliyor, sonra bik bik ötüyorsun.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Kendini ifade etmekteki acizliğini, seviyeni düşürerek bastırma bence. Sana insan gibi laf anlatıyorum. Hadsizlik yapma. Benim için konu kapanmıştır. Nisan'da görüşürüz

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Geçmişi bir hatırlayalım: Açılım, Cemaat, Stratejik Derinlik
Hangisinde harika işler başardılar? Şimdi bir de Başkanlık koyalım üstüne. Ne kadar heyecan verici değil mi? Ne tür felaketler yaşayacağımızı bir düşünün.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Kendini ifade etmekteki acizliğini, seviyeni düşürerek bastırma bence. Sana insan gibi laf anlatıyorum. Hadsizlik yapma. Benim için konu kapanmıştır. Nisan'da görüşürüz
İnsan gibi laf anlatan benim, küçücük aklıyla yazdıklarımı anında sulandırıp, laf sokmaya çalışan sensin.
Tartışmayı ben başlatmam ancak biri saldırırsa misliyle karşılık veririm, durum bu.
Yavrum sonucun ne çıkması önemli değil, sizin gibiler manipülasyonsuz duramıyorlar herhalde.

Siyasi tartışmalardan uzak duruyorum artık.
Geldim ve tek birşey yazdım.
Neye oy verirseniz verin, kendi düşüncenizle oy verin, inat ederek oy vermeyin karşınızdaki katil dahi olsa dedim.
Politik bir cümle bile söylemedim.

Nisan'da görüşecekmiş.
Allah'ım Yarabbim kibire bak.
Yahu çıkan sonuç ne olursa olsun, ülkemize iyi şeyler getirsin. (Bak hayırlı şeyler getirsin demiyorum ki yanlış anlaşılmasın diye)
Yoksa bugün senin tuttuğun şey kazanır, zafer sarhoşluğuyla kibirlenir durursun, sonra bir felaket gelir başına, keşke benim tuttuğum şey kaybetseymiş dersin ya da tam tersi olur.
Önemli olan benim tuttuğum şey kazansın ya da kaybetsin değil, önemli olan çıkan sonuç ülkemize iyi şeyler getirir inşallah diyebilmek.

Tabi zaten böyle bir olgunluğu senden beklemiyorum da genel olarak söylüyorum.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Lan çıldırıyorum yaa shakdjqkfjdjdj, adam gitmiş Ankara valisinin bir sözüyle chp bu demiş, laf çarpmış güya. Yahu gerçekten açık hava tımarhanesi bu ülke ya. Bakın Sevgili Romalılar, bu sitede yaklaşık 9k mesajım var, bir tane chpyi öven/destekleyen mesajımı bulun, kapatıp gidicem hesabı. Sizdeki öyle bir dar ve sığ zihniyet ki, tek bildiğiniz şey CEHAPE zihniyeti, başka şey yok. Biri akpyi mi eleştirdi, hmm kesin CEHAPELİDİR, biri Tayyipi mi eleştirdi, kesin CEHAPELİDİR. İşte bu kadar sığ kafalısınız. Bir insan bir yanlışı eleştiriyor diye o kişiyi nasıl bir partiye/zümreye/gruba mal edebiliyorsunuz söyler misiniz? Gerçekten hayret lan.
Başka biri de cahil diyemezsiniz diye duygu sömürüsü yapmış, hoaaaydaaa. Lan ben anama babama diyorum cahil, komşu akraba kim ki? Ayrıca bu hakaret değildir, kabullenmedir, gerçektir. Gitmiş şehit mevzuuna girmiş şehitlere bir şey demişiz gibi. Siz de biliyorsunuz gerçeği de işte inkar ediyorsunuz. Psikolojide Denial (İnkar) denir, şu an o aşamadayız.
Mesela basit bir örnek vereyim, yani kitap okuma, pardon okumama oranlarından eğitimin olmayışından vs hiç o konulara girip karmaşıklaştırmayacağım, her şeyi unutun ve sadece bu örneği düşünerek cevap verin;
Oy kullanırken herkesten demokrasinin tanımını sözlü olarak yapmasını istesek, (hani sandığa kağıt falan atıyoruz ya, demokrasi(!) işte bunlar hep), Türkiye'nin ne kadarı bunu yapabilir? Bakın ne parti ismi verdim ne yüzde 50 diyorum, partiye bakılmaksızın ben Türkiye'nin en az 70i tanımını yapamaz diyorum. Siz ne diyorsunuz? Çok zor değil ya, beraber yaşıyoruz şu ülkede, tanıyorsunuz insanları, bi düşünüverin. Ha bazılarınız diyebilirsiniz "Demokrasiyi tanımlayamayınca cahil mi oluyor yani ne alaka" Evet arkadaşlar, maalesef öyle oluyor. Oy ne demek, neden verilir neden verilmez, bu sistem nedir, amacı nedir bilmeyen adam kusura bakmayın cahil oluyor. Siz de oturun bir düşünün bunu, boş duygu sömürüsü yapmadan sadece gerçek nedir onu düşünün...

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Lan çıldırıyorum yaa shakdjqkfjdjdj, adam gitmiş Ankara valisinin bir sözüyle chp bu demiş, laf çarpmış güya. Yahu gerçekten açık hava tımarhanesi bu ülke ya. Bakın Sevgili Romalılar, bu sitede yaklaşık 9k mesajım var, bir tane chpyi öven/destekleyen mesajımı bulun, kapatıp gidicem hesabı. Sizdeki öyle bir dar ve sığ zihniyet ki, tek bildiğiniz şey CEHAPE zihniyeti, başka şey yok. Biri akpyi mi eleştirdi, hmm kesin CEHAPELİDİR, biri Tayyipi mi eleştirdi, kesin CEHAPELİDİR. İşte bu kadar sığ kafalısınız. Bir insan bir yanlışı eleştiriyor diye o kişiyi nasıl bir partiye/zümreye/gruba mal edebiliyorsunuz söyler misiniz? Gerçekten hayret lan.
Başka biri de cahil diyemezsiniz diye duygu sömürüsü yapmış, hoaaaydaaa. Lan ben anama babama diyorum cahil, komşu akraba kim ki? Ayrıca bu hakaret değildir, kabullenmedir, gerçektir. Gitmiş şehit mevzuuna girmiş şehitlere bir şey demişiz gibi. Siz de biliyorsunuz gerçeği de işte inkar ediyorsunuz. Psikolojide Denial (İnkar) denir, şu an o aşamadayız.
Mesela basit bir örnek vereyim, yani kitap okuma, pardon okumama oranlarından eğitimin olmayışından vs hiç o konulara girip karmaşıklaştırmayacağım, her şeyi unutun ve sadece bu örneği düşünerek cevap verin;
Oy kullanırken herkesten demokrasinin tanımını sözlü olarak yapmasını istesek, (hani sandığa kağıt falan atıyoruz ya, demokrasi(!) işte bunlar hep), Türkiye'nin ne kadarı bunu yapabilir? Bakın ne parti ismi verdim ne yüzde 50 diyorum, partiye bakılmaksızın ben Türkiye'nin en az 70i tanımını yapamaz diyorum. Siz ne diyorsunuz? Çok zor değil ya, beraber yaşıyoruz şu ülkede, tanıyorsunuz insanları, bi düşünüverin. Ha bazılarınız diyebilirsiniz "Demokrasiyi tanımlayamayınca cahil mi oluyor yani ne alaka" Evet arkadaşlar, maalesef öyle oluyor. Oy ne demek, neden verilir neden verilmez, bu sistem nedir, amacı nedir bilmeyen adam kusura bakmayın cahil oluyor. Siz de oturun bir düşünün bunu, boş duygu sömürüsü yapmadan sadece gerçek nedir onu düşünün...

Hocam yanlış düşünüyorsun, şu yazıyı okuyabilirsin, demokrasi hakkında cevap veriyor.
michael sikkofield: Yaşasın Gündem
Buraya alıntılıyorum bir kısmını
Demokrasi kesinlikle ideal yönetim biçimi değildir, fakat elimizdekilerin en iyisidir, sırf o yüzden demokrasiden yanayım. Platon vakti zamanında demokrasiyi sertçe eleştirirken eğitimsiz ve bilgisiz yığınların kolay manipüle edilebileceğini, bu sayede de demagogların başa geçeceğini söylüyordu. Platon'un eğitimden kastı ise günümüzde algıladığınız anlamda bir eğitim değil, ideal eğitim. Bilgiden kastı ise sizi sadece daha iyi bir Kim Milyoner Olmak İster yarışmacısı yapmaya yetecek genel kültür bilgisi değil, hikmettir. Bu anlamda ideal eğitime ve hikmete sahip insanlardan yoksun olduğumuz için, demokrasi ancak kağıt üzerindeki bir tanımdan öteye geçemez. Yalnız bu çarpık demokrasinin tek bir yanını seviyorum, Trump-Hillary örneğindeki gibi, sosyoekonomik seviyesi yüzünden başkalarını hor gören içi boş kitleye ağzının payını verme imkanı sağlıyor. Mesela bir şirket kuracak olsam yönetim kuruluna herkesi seçmem, kalifiye insan seçerim. Aynı şekilde neden ülke yönetiminde profesörle çoban aynı söz hakkına sahip olsun ki diye düşünüyor olabilirsiniz. İşte bu yüzden: Eğitimlimiz, ideal eğitimden ve hikmetten yoksun olduğu için.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Forumun tek akıllısı sizsiniz galiba:) ne diyelim afedersiniz biz o bilen yüzdeye girememişiz siz anne babanıza bile cahil diyebiliyorsanız cahillik bize hoş görünür yalnız edebiyatla işler yürümüyor maalesef.kiminin düşüncesi demokrasisi ekmek kuyruğunda yağ kuyruğunda beklediği günlere dönmemek insanların bu kadar basit düşünmesi zor tabiyki sizin gibi yüksek zekalılar için.bunun için çok düşünmedikleri doğru haklısınız hatalılar mı evet hatalılar ama bu da onların demokrasi anlayışı napalım kafasına silah dayayıp hayır dedirtemeyiz değil mi? İnsanlar gördükleri yaşadıkları belki anladıkları kadar düşünüyor ama bu onları cahil yapmaya yetmez hayırlısı olsun bakalım Allah kavgasız gürültüsüz atlatmayı nasip etsin şu günleri.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Başlasın kavgalar, gelsin hitler.
Hadi ama forum yönetimi pasif kalmayın böyle. Bir kaç multi kullanıcı adıyla mevzuya girip kızıştırın ortalığı. :)
Tam da abimizin dediği gibidir.. Görevliler, bu konuya sadece işlerine geldiği gibi müdahale etmektedir.. Referandum'da "EVET" diyecek arkadaşlardan rica ediyorum, bu konuya tek kelam dahi yazmasınlar artık.. Kesinlikle yazmayın, bırakın istediklerini yazsınlar, bırakın istedikleri kadar hakaret etsinler ama YAZMAYIN... Burada birileri farklı niyetler besliyor, onların ekmeğine yağ sürmeyin.. Selametle..

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Enfal Suresi 73: “Küfür içinde bulunanlar da, (bilhassa sizin karşınızda) birbirlerinin velileri, yardımcıları ve destekçileridir. Eğer siz aynı şekilde birbirinize arka çıkmaz ve destek olmazsanız, yeryüzünde ne getirip götüreceğini kestiremeyeceğiniz bir fitne, kargaşa ve çok büyük bir bozgunculuk patlak verir.”

Davasında dürüst olanların şu yazıyı, tüm önyargılarını bırakarak sonuna kadar okuması dileğimle, selametle kalınız..

(Olumlu ya da olumsuz tüm yorumlarınızı kendinize saklayınız ya da yazı sahibine bildiriniz, buraya yazmayınız..)

Akdeniz Kuşatması - Bi Simit

Son düzenleme:

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
İşin tuhaf yanı ise hayatında hiçbir şey görmemiş, yaşamamış tek bildiği şey kendi görüşlerini savunmak olan insanların buraya gelip devletin geleceği hakkında yorum yapması..Yazdıklarına bakıyorum okuyacak yer yok bir anlamı yok amaçsızca içindekileri yazmış şu olmalı demiş şöyle yaparsak daha doğru olur demiş tamam kardeşim sen en iyisini biliyorsun devletin bekasını ne yapması gerektiğini en iyi bilen kişi sensin.Bordo klavyeli

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Ya bırakın isteyen istediğini desin . İşin sonunda "Kandırıldık" deyip çıkarlar...
Aynen genelde öyle oluyor. Zamanında fetöyü ülkeye getirenler, ülkeyi peşkeş çekenler şimdide utanmadan, sıkılmadan bizi kandırmışlar deyip suçu başlarına atmaya, zeytin yağı gibi üste çıkmaya çalışıyor. Halk da garibim inanıyor. Ama bir gün işler tersine döndüğünde bakalım neler olacak ?

Kalem12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nedense @Fragger başta olmak @Lazzz gibi kişiler akıl sorgulamak sizlere düşmez haddinizi aşmayın insanların aklını sorgularken kendi aklınızı da sorgulayın
@f.krtl1 doğru demişsin takım tutan %25 bir at gözlüklü araştırmaz kesim var uzun süredir sadece partisinin istediğini yapar

Yorum yaparken kendinizi görmeden yorum yapmayın tarafsızlık savunanlar tarafsız yorum yapmıyor
Bakalım tarafsız moderatörler yorumu onaylayacaklar mı? Bakacağız
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben yönetime sordum, normalmiş. Seçmenin %50sine gerizekalı muamelesi yapabiliyormuşuz, sıkıntı yokmuş..
Senin gibiler sanırım kendini zeki sanan kişilik

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Nedense @Fragger başta olmak @Lazzz gibi kişiler akıl sorgulamak sizlere düşmez haddinizi aşmayın insanların aklını sorgularken kendi aklınızı da sorgulayın
@f.krtl1 doğru demişsin takım tutan %25 bir at gözlüklü araştırmaz kesim var uzun süredir sadece partisinin istediğini yapar

Yorum yaparken kendinizi görmeden yorum yapmayın tarafsızlık savunanlar tarafsız yorum yapmıyor
Bakalım tarafsız moderatörler yorumu onaylayacaklar mı? Bakacağız
Sen hayırdır? Zoruna mı gitti? İnsanlar zaten o maddeleri okusalar neye oy kullanacaklarını bilirler fakat bizim milletimizin çoğu okumuyor, he bu mu tamam ver oyu gitsin kafasındalar. Kim ne derse desin bu bir gerçek, çık soğana dene istersen. Ben hiçbir partili ve siyasi yandas değilim. Sadece tarafsız bakıyorum ve maddeleri bugüne dayalı değil ileriye dönük yorumluyorum.

Kalem12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen hayırdır? Zoruna mı gitti? İnsanlar zaten o maddeleri okusalar neye oy kullanacaklarını bilirler fakat bizim milletimizin çoğu okumuyor, he bu mu tamam ver oyu gitsin kafasındalar. Kim ne derse desin bu bir gerçek, çık soğana dene istersen. Ben hiçbir partili ve siyasi yandas değilim. Sadece tarafsız bakıyorum ve maddeleri bugüne dayalı değil ileriye dönük yorumluyorum.
Zoruma ne gidecek sen daha ne yazdığımı anlamamışsın kafanda bir şey kurmuş cevap veriyorsun. Ayrıca benim de düşüncem hayır
Ben de ileriye dönük yorumluyorum.
Mesela diktatör olacak demek geri düşünce oysa şuan da diktatör olabilir.
Ben tarafsızım demekle tarafsız olunmuyor.

Bir de insanların aklını sorgularken kendi aklına göremeyecek kadar kör olmamak gerek

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Adam bir fikir belirtmeden her iki tarafa da bodoslama sataştı.
Bunlar yoksa beklenen multi'nin ayak sesleri mi ? :)
Neyse, izlemesi daha keyifli.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Zoruma ne gidecek sen daha ne yazdığımı anlamamışsın kafanda bir şey kurmuş cevap veriyorsun. Ayrıca benim de düşüncem hayır
Ben de ileriye dönük yorumluyorum.
Mesela diktatör olacak demek geri düşünce oysa şuan da diktatör olabilir.
Ben tarafsızım demekle tarafsız olunmuyor.

Bir de insanların aklını sorgularken kendi aklına göremeyecek kadar kör olmamak gerek
Ben hiç diktatör kelimesini kullandım mi?
Taraflılıği kanunla desteklemek var birde desteklememek var. Demişsin ya " Bir de insanların aklını sorgularken kendi aklına göremeyecek kadar kör olmamak gerek" İşte kendin düşüyorsun buna.
--- Gönderi Güncellendi ---
Adam bir fikir belirtmeden her iki tarafa da bodoslama sataştı.
Bunlar yoksa beklenen multi'nin ayak sesleri mi ? :)
Neyse, izlemesi daha keyifli.
Bana da öyle geliyor, üyelik açılış tarihı bugün ve sadece bu konuda sataşması var direk :D

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ben de birkaç kelime yazayım.
O hayır diyor diye hayir, bu evet diyor diye evet demek kadar saçma bir gerekce olamaz.
Bu yasanin maddelerini kendi aklinizla ve mantiginizla düşünüp kendiniz karar vermeniz gerekir.
50 tane milletvekili daha(maaş
) , 18-25 arası tecrübesiz kisilerin milletvekili olmasi, yargının bağımsızlığıni daha da yitirmesi, yürütmenin tekellesmesi, cumhurbaşkanlığının siyasi bir kimlik kazanmasi pek aklima yatmıyor.

Verilen maddelerde ülke ekonomisine, hukuka, bagimsizliga katki yapacak bir gerekce de göremiyorum.
Yani bu maddelerin ülkemiz için pek hayırlı olacağını düşünmüyorum bu bakimdan rengimiz biraz belli.
Ha bana biri aciklarsa su maddenin soyle yararı var böyle kalkinacagiz rengim degisebilir. Ama kusra bakmayinda ben burak yilmaz evet ya da hdp hayır dedi diye oyuma karar verecek kadar düşünemeyen bir insan değilim.

Kalem12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Lazzz hala kafanda kurduğun şekilde cevap veriyosun :)
@friendly rahat ol yönetimden bağımsız birisiyim. Sadece insanların aklını sorgulayınca cevap vermek için üyelik açtım. Üyeliksiz yazamadığım için

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
@Lazzz hala kafanda kurduğun şekilde cevap veriyosun :)
@friendly rahat ol yönetimden bağımsız birisiyim. Sadece insanların aklını sorgulayınca cevap vermek için üyelik açtım. Üyeliksiz yazamadığım için
Tamam tamam sen haklısın tamam. He he. Senin görüşün farklı benim görüşüm farklı. Sen beni anlamıyorsan cevap verme. Hadi geçmiş olsun.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Ülkemiz ve milletimiz için en hayırlısı neyse o olsun. Karar hepimizin halkımızın sonuçta.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Hocam yanlış düşünüyorsun, şu yazıyı okuyabilirsin, demokrasi hakkında cevap veriyor.
michael sikkofield: Yaşasın Gündem
Buraya alıntılıyorum bir kısmını

Hocam ben de zaten cahilliğe ve eğitimsizliğe vurgu yaparken salt ortaokul/lise/üniversite eğitimini kast etmiyorum, yoksa kendine aydın diyen, teröriste alkış tutan profesör de cahildir, yani kast ettiğim şey salt bilgi eğitimi değil.
Bana göreyse demokrasi tek gerçek idealdir, fakat bu idealin gerçekleşmesi için öncelikle eğitim gereklidir(sikko ile aynı şeyi söylüyoruz burada), bilinçli, farkında, analitik düşünen, pozitivist yurttaşlar yetiştirdikten sonra bu ideal gerçekleşebilir. Yoksa öbür türlüsü (Türkiye'deki gibi) sandık demokrasisidir, ki o da demokrasi değildir, kitlelerin diktatörlüğüdür.

Forumun tek akıllısı sizsiniz galiba:) ne diyelim afedersiniz biz o bilen yüzdeye girememişiz siz anne babanıza bile cahil diyebiliyorsanız cahillik bize hoş görünür yalnız edebiyatla işler yürümüyor maalesef.kiminin düşüncesi demokrasisi ekmek kuyruğunda yağ kuyruğunda beklediği günlere dönmemek insanların bu kadar basit düşünmesi zor tabiyki sizin gibi yüksek zekalılar için.bunun için çok düşünmedikleri doğru haklısınız hatalılar mı evet hatalılar ama bu da onların demokrasi anlayışı napalım kafasına silah dayayıp hayır dedirtemeyiz değil mi? İnsanlar gördükleri yaşadıkları belki anladıkları kadar düşünüyor ama bu onları cahil yapmaya yetmez hayırlısı olsun bakalım Allah kavgasız gürültüsüz atlatmayı nasip etsin şu günleri.
İlk olarak, evet forumun akıllısı benim.
İkinci olarak, edebiyat mı? Ulan o kadar makul eleştiri yaptım hiç edebiyat parçalamadan, her mesajıma yok şehit yok kuyruk diyerek duygu sömürüsü yapıp edebiyat parçalayarak cevap verdin, sonra da ben mi edebiyat yapmış oldum? Pes lan, vallaha pes.
Ayrıca şu ekmek kuyruğu demiyor musunuz, bitiyorum ona ya:)))
Önceden ekmek kuyruğu vardı, şimdi yok, o zaman iyi,(mi?) :))
Kalan hiçbir şeyin önemi yok dolar fırlamış, akaryakıttan tut her şeye zam baba zam, asgari ücret üç kuruş, verginin vergisi alınıyor, telefonlar 5000 liraya dayanmış, tarım bitmiş ve daha sayısız şey, ama ekmek kuyruğu yok :)))))) Mantıklı lan aslında, tuttum ben bu olayı, kuyruk yoksa demek ki iyi, tamamdır bundan sonra oy verirken hep bunu düşüneceğim, teşekkürler taktik için.
Üçüncü olarak, annem babam cahil evet, yüzlerine de diyorum bunları, bu hakaret değil, idrak probleminiz mi var anlamıyorum ama bunu daha önce 717272737 kez dile getirdim yine getireyim, bu var olan durumdur, ne eksiği ne fazlası, ben anne babamı seviyorum, onlar benim düşmanım falan değil, ama bu cahil oldukları gerçeğini değiştirmiyor. Hala anlayamadınız ya, "Cahil diyemezsin halka, hakaret etme1!1!1!1!!1" seviyesindesiniz hala, aşın şunu. Sorunu anlamazsan çözümü de bulamazsın ki cahili hala hakaret olarak kullandığımı düşündüğüne göre hiç de anlamış gibi değilsin.

Son düzenleme: