Referandum ne zaman? Anayasada neler değişiyor?

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Oyunuzun rengi beni alakadar etmez, ben oyumu verip sonucu beklerim, çıkan sonuca da halkın kararı diyerek saygı duyarım, ülkem adına en iyi şekilde uygulanması için çaba sarfederim.

Ama sizi de saygısızlıktan men ederim. Oy katsayısıymış, milletin %50'si ülkenin başkentini bilemezmiş filan, bunu yapamazsınız, yapmamalısınız. Unutmayın, siz de o halkın bir bireyisiniz. Halkı aşağılamak, halktan kopmak şimdiye kadar kimseye birşey kazandırmadı, aksine bütün birikimleri silip götürdü.

Ne iş yaparsanız yapın ama karşınızdaki saygıyı elden bırakmayın.
Oy katsayısınin neden uygulandığını ve nasıl işlediğini araştır istersen.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
İş, lafa gelince "Köylü, milletin efendisidir."; sandığa gelince, onlar cahildir, koyundur.. Hadi oradan..

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
OKUYAN, ARAŞTIRAN, SORGULAYAN KÖYLÜ milletin efendisidir efendim, cahil adam kimsenin efendisi olamaz, Köy Enstitüleri ne içindi sanıyorsunuz siz?
Yüzde 50 de değil ayrıca, Aziz Nesin'in dediği gibi en az 60 vardır, oy verdiği parti mühim değil, zihniyeti önemli olan.
Ha bir de, bana sakın bu halka cahil diyemezsin, öyle değil, demeyin. Rakamları çarparım suratınıza. O yüzden önce gerçeği kabullenin, sonra tartışırız.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yok öyle bişey köylü herzaman milletin efendisidir seçim olsa da olmasa da.
bunlar hep matrix filminden o filmde cahillik en büyük mutluluk diye sattılar sonuç...

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Yazmayayım dedim ama olmadı... Köylü milletin efendisi falan değildir. Köylü vergi verip, askere gitmekle mükellef bir sürüdür. Daha doğrusu 'elit' Ankaralı statükonun kölesidir. Dönemin valisi de bunu açıkça itiraf etmiştir. Bakalım:

Ekran_AlYntYsY_2.png

Bu zihniyetin millete ve dine düşmanlıklarının yüzlerce örneğinden birisidir bu. Araştıran, okuyan herkes bu bilgiye ulaşabilir.

Bir de anayasa değişikliğine hayır diyen kitleye bakalım:

1- Pkk: Yakın zamanda hayır çağrısı yaptılar
2-Avrupa ve Diğer ülkeler: Muhtelif miktarda dünya ülkesi anayasa değişikliğine şiddetle karşı çıktılar
3-FETÖ: Ağırlıkla sosyal medyada yoğun bir propaganda yapılıyor
4-Ankara'nın elit memurlarının meclisteki temsilsici, HDP ile birilikte iyi sallayan, HDP barajı aşınca pilav dağıtan parti: Her zaman olduğu gibi hayır.

YUKARIDAKİ TABLOYA BAKARAK, ORTA ZEKALI BİR VATANDAŞ DEĞİŞİKLİĞİN İÇERİĞİNİ BİLMEDEN EVET DER ZATEN.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
@eSa Ben bu konunun kapatılmasını teklif ediyorum. Arkadaş biz bu konuları tartışamıyoruz. Adam üste bak diktatör diye video koymuş. Yaa arkadaş ben c.başkanı olacağım üstüne üstlük bir de diktatör olacağım sonra sen bu foruma diktatör diye video koyacaksın... Ben seni yaşatmamki arar bulur tutar infaz ederim asarım seni. Diktatörlük budur.

Ayrıca ben çoğunluk gibi EVET diyorum arkadaş.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Başlasın kavgalar, gelsin hitler.
Hadi ama forum yönetimi pasif kalmayın böyle. Bir kaç multi kullanıcı adıyla mevzuya girip kızıştırın ortalığı. :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Yazmayayım dedim ama olmadı... Köylü milletin efendisi falan değildir. Köylü vergi verip, askere gitmekle mükellef bir sürüdür. Daha doğrusu 'elit' Ankaralı statükonun kölesidir. Dönemin valisi de bunu açıkça itiraf etmiştir. Bakalım:

Ekran_AlYntYsY_2.png

Bu zihniyetin millete ve dine düşmanlıklarının yüzlerce örneğinden birisidir bu. Araştıran, okuyan herkes bu bilgiye ulaşabilir.

2-Avrupa ve Diğer ülkeler: Muhtelif miktarda dünya ülkesi anayasa değişikliğine şiddetle karşı çıktılar
4-Ankara'nın elit memurlarının meclisteki temsilsici, HDP ile birilikte iyi sallayan, HDP barajı aşınca pilav dağıtan parti: Her zaman olduğu gibi hayır.

YUKARIDAKİ TABLOYA BAKARAK, ORTA ZEKALI BİR VATANDAŞ DEĞİŞİKLİĞİN İÇERİĞİNİ BİLMEDEN EVET DER ZATEN.
Chpli veya herhangi bir partili olmadığım için üzerime almiyorum.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Chp den biri çıkar ve der ki Anadolulu öküz git tarla sür, ve bunu da tüm Cumhuriyet Halk Parti'yi destekleyen kesime mal edin. Bayağı iyi ya

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Yukarıda millete hakaret edenlere bir cevaptı aslında. Bir yandan köylü milletin efendisidir diyip diğer yandan cahil, koyun, makarnacı diyerek hakir görenlere, geçmişle cevap verdim. Zihniyet hiç değişmemiş onu anlattım. Ve diyorum ki: başta chp olmak üzere millete tepeden bakanların artık hükümranlıkları bitti.

Birisi milletin şifresini çözdü 15 yıldır yıkılmadı. Birileri de her yenilgi sonrası salya sümük küfretti millete ve öyle tahmin ediyorum yeni bir mağlubiyet daha tadacaklar. Muharrem ince'nin de ifade ettiği gibi bu kafa 250 sene de geçse iktidar olamaz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
provokatif mesaj yazmayın provokatif kişiler daha ters şeyler yazabilir.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Referandum olsa da çok bişey değişmez bence ne kadar gerekiyorda o kadar alırlar düşüncesindeyim

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Yukarıda millete hakaret edenlere bir cevaptı aslında. Bir yandan köylü milletin efendisidir diyip diğer yandan cahil, koyun, makarnacı diyerek hakir görenlere, geçmişle cevap verdim. Zihniyet hiç değişmemiş onu anlattım. Ve diyorum ki: başta chp olmak üzere millete tepeden bakanların artık hükümranlıkları bitti.

Birisi milletin şifresini çözdü 15 yıldır yıkılmadı. Birileri de her yenilgi sonrası salya sümük küfretti millete ve öyle tahmin ediyorum yeni bir mağlubiyet daha tadacaklar. Muharrem ince'nin de ifade ettiği gibi bu kafa 250 sene de geçse iktidar olamaz.
Siyaset yapmak istemiyorum ama Bir insan yüzünden bütün partinin üyelerini nasıl suçluyorsunuz ? Madem suçluyorsunuz akp nin hiç hatası, yanlış açıklamaları, halkı küçültücü açıklamaları yok mu? Yani bir tane haber göstererek bir kişi üzerinden bir çok kişiyi suçlamayın. Böyle saçmalıklara da düşmeyin.
Not: Parti tutmuyorum.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Siyaset yapmak istemiyorum ama Bir insan yüzünden bütün partinin üyelerini nasıl suçluyorsunuz ? Madem suçluyorsunuz akp nin hiç hatası, yanlış açıklamaları, halkı küçültücü açıklamaları yok mu? Yani bir tane haber göstererek bir kişi üzerinden bir çok kişiyi suçlamayın. Böyle saçmalıklara da düşmeyin.
Not: Parti tutmuyorum.
Aç twitter'ı, aynı kafada aynı partiyi destekleyen yüzlercesini görebilirsin.. Hatta burada bile var..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
inşAllah hayırlara vesile olur hayırlı uğurlu hayat devam eder hayır ola...

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Aç twitter'ı, aynı kafada aynı partiyi destekleyen yüzlercesini görebilirsin.. Hatta burada bile var..
Hocam siyaset mi yapmaya çalışıyorsunuz anlamadım. Her ne kadar kısa kesmeye çalışsamda uzatıyosunuz. Ben parti tutmuyorum. Sadece bir insan üzerinden, bütün partiye yüklenmez. Farzettim ki yüzlerce, binlerce kişi aynı kafada olsun sonuçta bu partiyi 20 milyon kişi destekliyor. Aynı partiyi destekledi diye aynı düşüncede mi olacak ?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Yok kardeşim, ben bir şey yapmıyorum.. Hele az önce aldığım uyarıdan sonra hiçbir şey yazmıyorum.. Herkes takılsın kafasına göre..

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Yok kardeşim, ben bir şey yapmıyorum.. Hele az önce aldığım uyarıdan sonra hiçbir şey yazmıyorum.. Herkes takılsın kafasına göre..
Neyin uyarısı o? Hem bu tarz konuları tartışalım diye açıp birde uyarı mi veriyorlar yoksa ?

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Pkk-Hpd başkanlığı istemiyor diye milleti kandırmayın. En çok işine gelecek, en çok sevinecek olanlar onlar.

Bu ülke belli ki ille de dibe vuracak. Yapacak bir şey de yok. İlber Ortaylı'nın dediği gibi, insanların küçük dünyaları, büyük umutları var. Hayır oyu çok büyük bir farkla çıkmaz, o küçük farkı da Seçsisle kapatırlar nasılsa. Tehditler de bol bol geliyor. Biz gidersek aç kalırsınız, evet çıkmazsa terör bitmez, ya başkanlık ya kaos... Geçmişler olsun.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
İleride eğer bir şey olursa bu yüzsüz insanların, hani şu kendini vatansever sananların ne yapacağını merak ediyorum . İnşallah bir şey olmaz ama...

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Neyin uyarısı o? Hem bu tarz konuları tartışalım diye açıp birde uyarı mi veriyorlar yoksa ?
Evet, kendileri gibi düşünenler yazınca sorun olmuyor, karşı görüş yazınca uyarı yiyor..

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708

Ekran_AlYntYsY_2.png

haklısın , sanırım forum üyeleri arasında "Evet" diyecek nadir insanlardanız. :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
hayır biri de çıkıp hayri işi bıraktı yazacak gibi bir durum var...

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Fikriniz ne olursa olsun komşunuz akrabanız ve en önemlisi bu ülkenin vatandaşı olan o %50 insanı bilgisiz cahil diye aşağılayamazsınız. Okumakla adam olunsaydı okumuş bombalar kendini patlatıp bu milletin canına kıymazdı. ayrıca aşağıladığınız insanlar gözünü kırpmadan bu vatan için can verirken,tanklarla uçaklarla öldürülmüşken (tabiyki vatanını seven farklı görüşte insanlarda vardı bu insanlar arasında) bırakında oy kullanıp fikrini beyan edecek kadar cahil olsunlar(!). Siz vatan uğruna can veren yiğitlerin köylü analarına babalarına sorun cahilliği onlar size anlatsın nice ömerlerini ahmetlerini hangi cahillikle bu vatana kurban eylediklerini... İster hayır deyin ister evet ama bu milletin hiç bir ferdini aşağılayamazsınız kanıyla ödemiştir her biri borcunu!

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Pkk-Hpd başkanlığı istemiyor diye milleti kandırmayın. En çok işine gelecek, en çok sevinecek olanlar onlar.

Bu ülke belli ki ille de dibe vuracak. Yapacak bir şey de yok. İlber Ortaylı'nın dediği gibi, insanların küçük dünyaları, büyük umutları var. Hayır oyu çok büyük bir farkla çıkmaz, o küçük farkı da Seçsisle kapatırlar nasılsa. Tehditler de bol bol geliyor. Biz gidersek aç kalırsınız, evet çıkmazsa terör bitmez, ya başkanlık ya kaos... Geçmişler olsun.

Kardeş sen kendine bir yol çizmişsin zaten dar bir alandan bakmaya devam et en kötüsü de bu işte salla nasıl sallarsam laflara bak sanki adamlar başkanlık gelsin diye terörü bitiremedi veya gelince bitecek

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Kardeş sen kendine bir yol çizmişsin zaten dar bir alandan bakmaya devam et en kötüsü de bu işte salla nasıl sallarsam laflara bak sanki adamlar başkanlık gelsin diye terörü bitiremedi veya gelince bitecek
Senin geniş çerçevenden bakalım yaz da. Kendileri demedi mi başkanlık gelince terör bitecek diye. Buradan hangi sonuçlara varmalıyız?

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Senin geniş çerçevenden bakalım yaz da. Kendileri demedi mi başkanlık gelince terör bitecek diye. Buradan hangi sonuçlara varmalıyız?

Sen devlet yönetmeyi bakkal yönetmek zannediyorsun herhalde..Bir tuşla bitecek evet o tuş için sisteme evet dememiz gerekiyor haliyle mecburen gelmesini beklicez