Redmi note 8 64 gb yeter mi?

Bu konuyu okuyanlar

kerem8214

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Telefonla fotoğraf çekmem ama oyun oynarım. PUBG, COD, PES 2020 falan oynarım daha da oyun indiririm. Lise 2 öğrencisiyim. Xiaomi note 8'in 64 gb lik versiyonu yeter mi?

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
Şu anlık yeter ama eğer uzun süre kullanma gibi bir durumunuz varsa yetmez

kerem8214

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Telefonu nasıl kullandığınıza göre değişir. Çok fotoğraf çeken ve bu fotoğrafları sürekli telefonda taşıyan biriyseniz yetmeyebilir. Ama 64gb da kolay kolay dolmaz.
Hayır fotoğraf neredeyse hiç çekmem ama 2 ayda toplam 200 ss falan alırım onları da Googlenin fotoğraflar uygulamasına aktarıyorum sonra telefondan siliyorum.

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
Hayır fotoğraf neredeyse hiç çekmem ama 2 ayda toplam 200 ss falan alırım onları da Googlenin fotoğraflar uygulamasına aktarıyorum sonra telefondan siliyorum.
Yıllar geçtikçe telefonun yazılımı ve yeni çıkacak uygulamaların boyutları büyük olabilir. Ondan dolayı uzun kullanacaksanız 128 diyorum

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,431
Ben de Redmi Note 8 64GB kullanıyorum. Bence yeterli. Zaten ben telefona bir şey olur diye ara ara Harddiskime yedekliyorum verilerimi.
Zaten 3-4 sene sonra sadece hafıza değil diğer sistem özellikleri de yetersiz kaldığı için telefonu değiştirmek gerekiyor diye 64GB aldım.
Telefonda çok fazla veriye çevirimdışı ihtiyacınız oluyorsa 128GB alabilirsiniz. 200-250TL fark vardı galiba.
Ama şunu söyleyeyim ki ben zaten şu zamanda 64GB'tan aşağı telefon almazdım. Benim alt sınırım buydu. 128GB da kullanımınıza bağlı olarak alınabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama Redmi Note 8 32GB önermem. Hem hafızası 32GB hem de RAM'i 3GB onun.

kerem8214

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Ben de Redmi Note 8 64GB kullanıyorum. Bence yeterli. Zaten ben telefona bir şey olur diye ara ara Harddiskime yedekliyorum verilerimi.
Zaten 3-4 sene sonra sadece hafıza değil diğer sistem özellikleri de yetersiz kaldığı için telefonu değiştirmek gerekiyor diye 64GB aldım.
Telefonda çok fazla veriye çevirimdışı ihtiyacınız oluyorsa 128GB alabilirsiniz. 200-250TL fark vardı galiba.
Ama şunu söyleyeyim ki ben zaten şu zamanda 64GB'tan aşağı telefon almazdım. Benim alt sınırım buydu. 128GB da kullanımınıza bağlı olarak alınabilir.
Bir kaç sorum olacak bataryası uzun sürüyor mu, sistem kaç gb kaplıyor, oyun oynuyorsanız kasma oluyor mu?

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,431
Batarya ilk başlarda iyiyidi fakat son güncelleme ile daha çabuk bitmeye başladı.
Telefonda oyun oynamadığım için oyunlarda kasma olup olmadığını bilmiyorum.
Sistemin kapladığı alana bakıp yazacağım inşallah.

kerem8214

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Senin kullanımına bağlı
Sadece oyun oynarım arada ss ler alırım o ssleri de fotoğraflara kaydederim

Batarya ilk başlarda iyiyidi fakat son güncelleme ile daha çabuk bitmeye başladı.
Telefonda oyun oynamadığım için oyunlarda kasma olup olmadığını bilmiyorum.
Sistemin kapladığı alana bakıp yazacağım inşallah.
Yeni güncelleme ile düzeltirler mi?

Ama Redmi Note 8 32GB önermem. Hem hafızası 32GB hem de RAM'i 3GB onun.
Yani ne bileyim ben öyle telde fotoğraflar ile falan yer kaplayan insan bile değilim bu elimde olan telefon eski 16 gb onla bile idare ediyorum ama artık yeni oyunlar falan indirmek istiyorum ondan değiştiricem

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,431
Depolama Bilgilerinde; "Sistem depolama alanı: 11.45GB" yazıyor.

Screenshot_2020-03-09-13-48-51-291_com.android.settings.png

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,431
Yeni güncelleme ile düzeltirler mi?

Yani ne bileyim ben öyle telde fotoğraflar ile falan yer kaplayan insan bile değilim bu elimde olan telefon eski 16 gb onla bile idare ediyorum ama artık yeni oyunlar falan indirmek istiyorum ondan değiştiricem

İnşallah güncelleme ile düzelir. Eskiden biraz daha iyiydi çünkü. Belki de düzelmez, bilmiyorum.

16GB bile yetiyorsa bence 64GB sizi bayağı götürür. Ama dediğim gibi 32GB kesinlikle tavsiye etmem, uzun vadede üzer.

kerem8214

Asistan
Reaksiyon puanı
31
İnşallah güncelleme ile düzelir. Eskiden biraz daha iyiydi çünkü. Belki de düzelmez, bilmiyorum.

16GB bile yetiyorsa bence 64GB sizi bayağı götürür. Ama dediğim gibi 32GB kesinlikle tavsiye etmem, uzun vadede üzer.
Teşekkür ederim

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,431
Zaten güncelleme geçen ay gelmişti. Büyük ihtimalle düzelir diye düşünüyorum. Ama yine de net bir şey söylemek olmaz.

Diğer forumlarda bazı arkadaşlar sırf bu yüzden güncellemeleri kaldırmış. Eski sürüm ile kullanıyorlardı. Ya da hiç güncellemeyenler oldu. Ben uğraşmadım ama.

kerem8214

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Zaten güncelleme geçen ay gelmişti. Büyük ihtimalle düzelir diye düşünüyorum. Ama yine de net bir şey söylemek olmaz.

Diğer forumlarda bazı arkadaşlar sırf bu yüzden güncellemeleri kaldırmış. Eski sürüm ile kullanıyorlardı. Ya da hiç güncellemeyenler oldu. Ben uğraşmadım ama.
Anladım gerçekten çok teşekkürler, bir de ekranı nasıl koruyorsunuz ne tavsiye edersiniz

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,431
Ben nano kırılmaz cam aldım 25 TL'ye. Onu taktım kendim. Tamperli kırılmaz camlar daha ucuz ama çabuk çatlıyor.

Nano kırılmaz cam, darbelere karşı ne derece korur bilmiyorum. Ama en azından kılcal çiziklere karşı koruyor.

Kırılmaz camların bile çeşitleri ve kaliteleri var sonuçta.

Kasayı korumak için zaten kutu içinden kılıf da çıkıyor. (Bu arada kulaklık çıkmıyor kutudan)

Kamerası çıkıntılı ama. Kılıfsız kullanırsanız büyük ihtimalle çizilir. Aslında kamera camını korumak için de kırılmaz koruyucu camlar satılıyor ama çok fahiş fiyatlara (20 TL gibi). Halbuki Çin'den 2-3TL'ye getiriyorlar.

Xiaomi Mi A3'ü de bayağı tavsiye ediyorlar. Redmi Note 8 ile hemen hemen aynı gibiler.

kerem8214

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Ben nano kırılmaz cam aldım 25 TL'ye. Onu taktım kendim. Tamperli kırılmaz camlar daha ucuz ama çabuk çatlıyor.

Nano kırılmaz cam, darbelere karşı ne derece korur bilmiyorum. Ama en azından kılcal çiziklere karşı koruyor.

Kırılmaz camların bile çeşitleri ve kaliteleri var sonuçta.

Kasayı korumak için zaten kutu içinden kılıf da çıkıyor. (Bu arada kulaklık çıkmıyor kutudan)

Kamerası çıkıntılı ama. Kılıfsız kullanırsanız büyük ihtimalle çizilir. Aslında kamera camını korumak için de kırılmaz koruyucu camlar satılıyor ama çok fahiş fiyatlara (20 TL gibi). Halbuki Çin'den 2-3TL'ye getiriyorlar.

Xiaomi Mi A3'ü de bayağı tavsiye ediyorlar. Redmi Note 8 ile hemen hemen aynı gibiler.
Teşekkürler

Webhead

Dekan
Reaksiyon puanı
3,659
Telefonla fotoğraf çekmem ama oyun oynarım. PUBG, COD, PES 2020 falan oynarım daha da oyun indiririm. Lise 2 öğrencisiyim. Xiaomi note 8'in 64 gb lik versiyonu yeter mi?
günümüzde bir telefon alacaksan en az 64 gb olması gerek
açıklamana bakacak olursak hep yüksek grafikli oyunlar oynuyorsun bence 64 gb micro sd kart al böylece hafızanı arttırmış olursun

Son mesajlar