Quake Live Ne Zaman Açılıyor?

Oyun müptelalarının saatlerce çok oyunculu sunucularda başından kalkmadığı oyun Quake, karşımıza canlı canlı geliyor. Peki açık beta ne zaman başlıyor?

Tarayıcı tabanlı olan ve daha öncelerde Quake Zero olarak anılan Quake Live, 24 Şubat'ta açık beta testlere başlayacak. Quake Live, Quake 3'ün tarayıcı tabanlı sürümü olarak özgün Q3'ün her türlü özelliğini ve oyun stilini barındıracak. Tabii ki oyunun tarayıcı tabanlı ve online olması, bir şekilde oyun motorunda bazı değişikliklere gidilmiş olacağının da en büyük kanıtı.

Salı Günü Görüşürüz

Salı günü açılacak olan açık beta test sürecinde oyuncular her türlü oyun biçimini 30 farklı haritada test edebilecekler. Quake serisinin yaratıcısı John Carmack, şu an için oyunun sadece Windows altında çalıştığını; fakat GNU/Linux ve Mac OS sürümlerinin de hazırlanabileceğini belirtiyor.

Bilgi için: Quake Live
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net
 

blackwhite

Asistan
Arkdaslar bende soyle bir sorun veriyor?Bu benimle mi?karsi tarafin serveri ile alakali birsey mi acaba ?

We're sorry, but it appears you are having problems connecting to the QUAKE LIVE network. If you are behind a firewall you must make sure that it permits the following connection:

Protocol: TCP
Host: xmpp.quakelive.com
Port: 5222

Contact your network administrator for further instructions, or visit the QUAKE LIVE forums to look for help.

Click close to reload this page or click here to log out.
 

MegaWolt

Profesör
quake live network una bağlanmakta sorun yaşıyorsunuz diyor. firewall engeli falan var sanırım ve verdiği değerlere uygun ayarlar yapmanızı istiyor. quake live forumlarından yardım arayabilirisiniz diyor.
 

quaketr

Üyecik
Arkadaşlar quakelive Türkçe destek forumunu şu an açıyorum,quakelive'ı oynayan arkadaşlar varsa bize forumumuzda destek olursanız sevinirim.
Forumumuzda şu an moderatör alımları yapılacaktır,forumda yetki almak isteyen arkadaşlar varsa pm atsın,ayrıca shiftdelete yetkilileri izin verirlerse forumu shiftdeletede tanıtabilirim.

Not: Bu konu birçok forumda yazılacak,lütfen "siz mşuradada tanıtım yapmışsınız,bu siteyede yazmışsınız..." v.b cevaplar atmayınız.Şimdiden destek olan arkadaşlara teşekkürler...
 
Üst