Pubg Mobile Anlık GPU Kullanımı Artması

Bu konuyu okuyanlar

PubgMobileSorunn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hepinize Merhaba, PUBG Mobile oynarken MSİ AfterBurner programında değerleri aldım. Ve değerlerde GPU Kullanımı genelde %0 gözüküyor. Anlık %30 oluyor bazen. Ve bazen anlık %100, %98 oluyor. Nedenini anlamış değilim. %0 da olması ve birden fırlaması çok saçma. Bilgisayar Özelliklerim;
RX570 Armor 4GB
R3 3200G
8GB Tek Slot RAM
Ve dahası...
Emulator ayarlarım;
Adsız.png
1.png

PubgMobileSorunn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam oyun grafik ayarlarını değiştirdiniz mi? Değiştirdiğinizde aynı sorun oluyor mu?
Hocam oyunu SSD'ye kurunca fps düzeldi sanki. Sorun olursa yazarım. Şimdi denedim kurmayı ve düzeldi FPS Sorunu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam oyunu SSD'ye kurunca fps düzeldi sanki. Sorun olursa yazarım. Şimdi denedim kurmayı ve düzeldi FPS Sorunu.
Yok hocam, düzelmemiş sorun. Çok kişilerin atladığı yerlere atlayınca fps düşüşü oluyor.

Hocam oyun grafik ayarlarını değiştirdiniz mi? Değiştirdiğinizde aynı sorun oluyor mu?
Evet oluyor, her ayarı denedim neredeyse.

PubgMobileSorunn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ram az geliyor sanırım,Tencent Games Emulatörün ayarlarından ramı artır.
Reis 8gb ram var Emulator en fazla 4 GB kabul ediyor. En yükseğe çekiyorum zaten. En yüksekte RAM. Frekans neden düşük acaba? Ve GPU kullanımı CS:GO'da da %0 oluyo sonra birden %50 sonra %60 sonra %40 sonra %0 fln diye gidiyo normal mı bu sizce? Ve arada birde %90larda olduğu oluyor.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Reis 8gb ram var Emulator en fazla 4 GB kabul ediyor. En yükseğe çekiyorum zaten. En yüksekte RAM. Frekans neden düşük acaba? Ve GPU kullanımı CS:GO'da da %0 oluyo sonra birden %50 sonra %60 sonra %40 sonra %0 fln diye gidiyo normal mı bu sizce? Ve arada birde %90larda olduğu oluyor.
Darboğaz oluyordur,monitörün 768p idi sanırım.Ekran kartı sürücüsünü nasıl güncelledin ?

PubgMobileSorunn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Darboğaz oluyordur,monitörün 768p idi sanırım.Ekran kartı sürücüsünü nasıl güncelledin ?
Güncelleme falan yapmadım. Bilgisayardan pek anlamam zaten. Ekran kartım oyun için yetersiz mi? Yetersiz ise oyunu sileceğim. Bana Win10 kurulu geldi ve Radeon yazılım sürücüsü 17.1.1 yazıyor. Güncel mi? Siz bilirsiniz güncel mi olduğunu.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Ekran kartın oyun oynamak için ideal, işlemcin nedir?
Emülatör stabil çalışmıyor zaten.
Hangi sistemde açarsan aç gereğinden fazla kaynak tüketiyor.

PubgMobileSorunn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İşleme ayarını DirectX+'e ayarlayıp tekrar dener misin.
Dediğin ayarı yaptım. Ve lobide adamlara karşı bakarken 40fps alıyorum ayriyeten GPU kullanımı %99 oluyor.

Ekran kartın oyun oynamak için ideal, işlemcin nedir?
Emülatör stabil çalışmıyor zaten.
Hangi sistemde açarsan aç gereğinden fazla kaynak tüketiyor.
İşlemcim R3 3200G.

Neyse arkadaşlar oyunu sildim. Zaten dün oyun yüzünden bilgisayarı bozuyordum. Zor düzelttik.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
İşlemciyi 2' ye çek.
Çözünürlük kısmını monitörünün çözünürlüğü ile oranla yani monitörün kaç pixel ise orayı da aynı hale getir.
Eğer 1080p monitöre sahip değilsen ayarını SD 720'ye çek.
HD ayarlarda söylediklerimi dene, aynı sorunları yaşamaya devam edersen grafik kaliteni düşür, akıcı konuma getir.

PubgMobileSorunn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ama CS:GO'da 720P En yüksek ayarlarda GPU kullanımı bazen %90larda oluyor 4 kişinin olduğu awp sunucusunda. Normal mi ?

İşlemciyi 2' ye çek.
Çözünürlük kısmını monitörünün çözünürlüğü ile oranla yani monitörün kaç pixel ise orayı da aynı hale getir.
Eğer 1080p monitöre sahip değilsen ayarını SD 720'ye çek.
HD ayarlarda söylediklerimi dene, aynı sorunları yaşamaya devam edersen grafik kaliteni düşür, akıcı konuma getir.
Kardeşim pubg mobileyi sildim de üstteki sorumu cevaplarsan sevinirim. Ne yaptıysam düzelmedi oyun bilgisayarı bozuyordum az daha.