PS4 kolunu PC ye bağlayamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

burakelden1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar öncelikle merhaba umarım sağlığınız yerindedir. Arkadaşımdan PS4 kolunu ödünç aldım bilgisayarımda fifa benzeri oyunları oynamak için.
Bilgisayarımın bluetooth özelliği bulunmadığı için bunu kablolu yapmam gerekiyordu. Bu forumda da böyle bi konuya rast geldim ve bana DS4Updater uygulamasını indirmem söyleniyodu. İndirdim windows 7 olduğu için Install 360 Driver seçeneğine tıklamam gerekiyormuş öyle yaptım. Ve bu kadar. Artık kablomu bilgisayara bağlayıp oynayabilirim miş yani. Bu şekilde olmadı bende. İlk olarak şu bilgileri vereyim Bluetooth özelliği olan laptopta bu özelliği kullaranak kolu bağlayabildim burda sorun yok. Kablomu bilgisayara bağlayınca bilgisayardan gelen yeni aygıt girişi sesi çıkmıyor ve herhangi bi değişiklikte olmuyo ekranda ama ps4 kolumun ışığı turuncu yanmaya başlıyor. Yani kolda bi değişiklik var ama pc hiç oralı değil. Ha bu arada şunu da belirtim install 360 driver seçeneğine tıkladığımda beni şu siteye yönlendiriyor. Durum böyle olunca bende kendim araştırarak indirmeye çalıştım ve bu sitedeki dosyayı indirip kurdum.(yanlış bir şey yapmış olabilirim bilmiyorum.) Bu dosyayı indirdiğimde bilgisayarıma Microsoft Xbox 360 Accessories kurulmuş oldu. Sonuç olarak internette okuduğum izlediğim yapılması gerekenleri yaparak bi sonuca ulaşamadım. Biligisayarda ses yada görüntü olarak bir şey gelmiyor. Kol turuncu ışık yanıyor. Kolu kullanamıyorum. Eksik yada yanlış yaptığım neresi var bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Umarım doğru başlık altına yazmışımdır konuyu şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. (Türkçem muhtemelen A1 seviyesinde falandır yazım hatalarımı maruz görün lütfen)

sethengmas

Asistan
Reaksiyon puanı
101
PS kolları windowsta sıkıntı. Ben de çözümü bilmiyorum inşallah bulursun

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
Kablosuz bluetooth bağlanıyor ama kablolu için iki yöntem bulunuyor.

İlk yöntem

1.Githubdan Download DS4Windows un son sürümünü indirmek ve kurmak.

İkinci yöntem ise

1. İlk olarak yukarda başında Microsoft geçen bütün gerekli dosyaları indirip kuruyoruz. Oyun oynanan herhangi bir bilgisayarda çoğunlukla mevcuttur. Kuruluysa tekrar kurmanıza gerek yok.

2. Windows 7 kullanıcısı iseniz Xbox 360 sürücülerini kurmanız gerekiyor. Windows 7'nin üzerinde bir işletim sistemine sahipseniz bu adımı atlayabilirsiniz. Nitekim bunlarda kurulu halde geliyor.

3. DS4'ümüzü USB kablosu yardımıyla bilgisayarımıza takıyoruz. Windows kolu tanıdıktan sonra, son maddede yer alan ScpToolkit'i indirip çalıştırıyoruz.

burakelden1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kablosuz bluetooth bağlanıyor ama kablolu için iki yöntem bulunuyor.

İlk yöntem

1.Githubdan Download DS4Windows un son sürümünü indirmek ve kurmak.

İkinci yöntem ise

1. İlk olarak yukarda başında Microsoft geçen bütün gerekli dosyaları indirip kuruyoruz. Oyun oynanan herhangi bir bilgisayarda çoğunlukla mevcuttur. Kuruluysa tekrar kurmanıza gerek yok.

2. Windows 7 kullanıcısı iseniz Xbox 360 sürücülerini kurmanız gerekiyor. Windows 7'nin üzerinde bir işletim sistemine sahipseniz bu adımı atlayabilirsiniz. Nitekim bunlarda kurulu halde geliyor.

3. DS4'ümüzü USB kablosu yardımıyla bilgisayarımıza takıyoruz. Windows kolu tanıdıktan sonra, son maddede yer alan ScpToolkit'i indirip çalıştırıyoruz.

İlk olarak ikinci yöntemi uyguladım ve farklı bir sonuç aldım. Önceden kabloyu taktıktan sonra yanan turuncu ışık hiç sönmüyordu şimdi ise ilk taktığımda yanıp sönüyor ve bir daha yanmıyor. Windows kolu tanıdıktan sonra diye bir cümle kullanmışsınız dediklerinizi yapmama rağmen pc yine hiçbir tepki vermiyor. Zahmet edip cevapladığınız için teşekkür ederim :)

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
İlk olarak ikinci yöntemi uyguladım ve farklı bir sonuç aldım. Önceden kabloyu taktıktan sonra yanan turuncu ışık hiç sönmüyordu şimdi ise ilk taktığımda yanıp sönüyor ve bir daha yanmıyor. Windows kolu tanıdıktan sonra diye bir cümle kullanmışsınız dediklerinizi yapmama rağmen pc yine hiçbir tepki vermiyor. Zahmet edip cevapladığınız için teşekkür ederim :)
Kurulan programları denetim masasından kaldırıp yeniden yükleyin