Xbox One S vs PS4 Dualshock v2 PC için hangi oyun kolu alınmalı?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

radyoaktif

Asistan
İyi günler arkadaşlar. Bilgisayarda ara sıra oyun oynamak için bir kol olmaya karar verdim. Öyle çok oyun oynayan birisi değilim. Arkadaşlar hafta sonu geldiğinde belki oynarım, onun dışında işten pek zaman bulacağımı da sanmıyorum.

WhatsApp Image 2020-02-06 at 18.46.05.jpeg


Almışken imkanımı zorlayıp en iyisini almak istediğim için gözüme Sony PS4 Dualshock V2 ile Microsoft Xbox One S kollarını kestirdim. İkisi de hemen hemen aynı fiyatta lakin Fiyat/Performans anlamında hangi kol daha öndedir, ikisini de kullanan arkadaşlara sormak istedim. Bu arada bu iki kolu da bilgisayara bağlamak için Bluetooth USB Adaptör almam gerekiyor sanırım ve tam bu noktada bir soru daha sormak istiyorum. Bluetooth V4.0'da, kol ile bilgisayar arasındaki tepkime süresinde bir sorun oluşmuyor değil mi? Zira öyle bir şey var ise Bluetooth V5.0 USB cihazı alınabilir mi? İlk bu soru ile başlayayım.

Dİğer sorularıma gelirsek; ben daha, tutuş, oynanış vs konusunda hangi kolu alacağıma karar veremesem de iki kol hakkında şimdilik şu tespitleri gördüm:

PS4 Dualshock V2: Windows'ta bazı bilindik oyunlar ve Steam hariç, 3. parti yazılımı (DS2Windows) gerektiriyor. Şarjlı olduğu için pil gerektirmiyor.

Xbox One S: Windows ile hiç bir 3. parti uygulaması gerektirmeden tüm oyunlar ile tam uyumlu. Ama pil ile çalışıyor. Eğer pilin uzun gitmesini istiyor isek Duracell'in şarjlı pili ile şarj adaptörünü de almamız gerekiyor. Yada normal pil alıp Xbox'ın kendi Şarj kitini ayrıca satın almamız gerekiyor. Yada imkan varsa hem şarjlı pil hem de Xbox şarj kiti alınıp tam bir performans sağlanabilir. Tabi bu durum Xbox kolunu, PS4 koluna göre biraz daha ağır yapıyor sanırım.

Siz olsaydınız hangi kolu alırdınız arkadaşlar? Ve ikisini de kullanan arkadaşların, seçimimde yardımcı olması açısından (PS4 şarj süresi, şarj ömrü; Xbox şarj kiti, şarjlı pil ve pil adaptörü vs konusunda) yorumlarını alabilir miyim?
 
Üst
stat counter