Protein Tozu hakkında yorumlarınızı paylaşın!

Bu konuyu okuyanlar

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Bende başlıyorum body buildinge yaşım 16 kilom 70 boy 1.80 5ay boyunca haftada 4 gün gidicem ve 1 bucuk saatimi spor salonunda geçiricem protein tozuda kullanıcam ilk başlarken en çok hangisi önerilir bana whey konsantresi iyi gibi geldi

Gereksiz olur.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Daha yaş 16 bu neyin hızı? Sonuçta kas kütlesi çıkma mantığı basittir. Kasları zorlayıp yırtıklar oluşturursunuz, aldığınız proteine bağlı olarak da o yırtılan kısımlar onarılır, kas büyür. Sen antrenmandan önce protein ağırlıklı vücudunu doldur, antrenmandan en geç 1 saat sonra da yumurta-et-süt vs ne olursa protein tüket. Bu yaşta karaciğere, böbreklere yüklenmeye ne gerek var.

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
2 görüş var... üstelik kafası karışık olanlar doktorlar...

ibrahim.z

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben ilk protein tozu ararken AnkaMall en üst katta bulunan Vitamin Ankamall Ankara mağazasından 1 adet protein tozu satın aldım. Aynı gün akşam ürünü kullanmak için kapağını açtığımda iç kapak jelatinin yarıya kadar açık olduğunu gördüm. Ertesi gün ürünü değiştirmek için aynı mağazaya gittiğimde yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler. Ürünü kullanmamı bir şey olmayacağını söylediler. Ancak ben var sayım ile sağlığımı tehlikeye atamayacağım dan ürünü mağazada bırakarak mağazayı terk ettim. Şikayet sitelerine de yazdım ama adamlar hiç bir şekilde geri dönüş yapmıuorlar aman dikkat edin ....

aynurazra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bayanlar için önerileriniz var mı? protein tozu kullanmak istemiyorum sanki suni gelişim gibi geliyor bana ama sadece temel vitaminlerle de olacağını sanmıyorum. spor salonunda whey protein diyorlar bunlardan ama ben bilmeden de kullanmak istemiyorum. gerçekten bilen birileri varsa yorumlarınızı bekliyorum.

darkness-09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=317344]RexRage[/MENTION]

Ben de bilgi almak isterim sizden.

1 küsür senedir işin içindeyim,
70 kiloyum.

Bir de ben de yağ kalmadı galiba,
Spor esnasında terlemiyorum,
Fazlasıyla ağır kaldırsam bile. :D

Protein tozu mu kullanayım yoksa kilo aldırıcı falanla mı başlayayım bu toz işine ?

Burada bir Avm'de GNC firmasının şubesi var bu tozlar satmakta ya da siz hangi firmanınkini önerirsiniz ?

O değil de, şu 1. Resimde ki adamın vücudu baya iyi bence.
dostum terleme yağla alakalı değil detaylı bilgiliyi internette araştırabilirsin enzimlerde sıkıntı olabilir. Senin bence metabolizma ile ilgili sıkıntın var... benim kullandığım gibi forever living şirketinden gıda takviyesi kürü kullansan vücudunu toparlarsın... Benim işime yaradı ve baya faydasını gördüm ...

BonusRelog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kreatin de kullanabilirsin çalışmadan önce enerji verir biraz da su tutar kaslarında daha iyi olur

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Eğer spordan sonra vakit bulamıyorsanız protein tozu kullanın onun haricinde tavuk göğüsü yiyin, en yüksek protein içeren en uygun olanı tavuk göğüsü protein tozu zararlı değildir besin desteğidir.

extronaction

Asistan
Reaksiyon puanı
56
hort konu...
ticari ürün olduğu için savunan vede kötülyen çok... tarafsız araştırmalara göre kesinlikle zararlı...

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Gene bir herkesin bildiği ve herkesin bilgin olduğu, hayatında 3 yılını bu işe vermeden hemen ben bitnesscıyım diye takılan tiplerin muvaffak olmadan yaptığı boşlar....

Dostum kendimi anlatmayacağım, özetle resmi sporcuyum ve 3 dalda spor yapıyorum ki çocukluğumdan bu yana gerek acemi gerek profesyonel birçok spor dalı ile yakından ilgilendim.

"Protein tozu kullanmadan vücut çıkarman imkansıza yakın." Demiş arkadaşımız, şöyle anlatayım ki protein tozu size kas çıkarmaz. Bu saçma sapan algıdan kurtulun lütfen! Protein tozu adı üstüne yıkıma uğrayan kasların protein ihtiyacını karşılar. PROTEİN içerir. Bu özel bir kimyasal değildir öyle içtiğiniz zaman Schwarzeneger olmazsınız. Kaslar antrenmanda yıkıma uğrarlar ve glikojen depoları boşalır. Antrenmanlardan sonra ise sağlam bir öğün tüketmek bu glikojen depolarının yeniden dolmasına yardımcı olur. Protein tozu, hayvansal ürünler ve süt ürünleri dahil yiyeceklerin genelinden yeteri kadar protein içerikli beslenemeyenler için kullanılması tavsiye edilen bir suplementtir. Proteinler Whey, kazein, Soya, Yumurta ve Et olmak üzere 5 başlığa ayrılırlar. Whey proteinin en çok tavsiye edilmesi ve kullanılmasının nedenlerinden biride kana karışma hızıdır. Sütün içerisinde bulunan proteinin %20'lik bir kısmı Whey proteindir. Sütün içerisindeki proteinin %80'lik bir kısmı kazein olmasına rağmen kana karışma hızı düşük olduğu için sporcular tarafından genellikle Whey tercih edilir. Besinler arasındaki en değerli protein kaynaklarından birisi, anne sütüne çok yakın değerler içerdiği için yumurtadır, o yüzdendir ki sporcular yumurta ağırlıklı beslenir ve birçok öğünün olmazsa olmazıdır. Kısaca Protein, kas kazanımına yardımcı olur. Ancak yalnızca belli bir noktaya kadar tüketmek iyidir, çünkü 1,6g/kg'dan fazla tüketmek daha fazla kazanç üretmez. Her halükarda 1,6g/kg'dan gerek az gerek fazla beslenseniz dahi belli bir ölçüde kas kazanımı sağlarsınız ancak fazla tüketmek her ne kadar sağlıklı olsa da daha fazla kas kazanımı yaşatmaz.

Bu konuların dışında vücutta gözle görülür bir değişim 4. ve 10. haftalar arasında gerçekleşir ve ilerler. Doğru antrenman ve sağlıklı yiyecekler ile desteklenen bu sürede, işi ciddiye almayanlara oranla çok daha güzel değişimler gerçekleştirilebilir. Yaptığınız antrenman türü ve kategorinize göre yaptığınız antrenman sonucu değişir, örneğin powerlift kategorisinde yarışan biri çok iri dururken, estetik kategorisinde yarışan biri daha az cüsseye sahip ancak daha güzel bir görüntüye sahiptir. Bu Powerlifterlar kas yapamaz demek değildir. O yüzden bir işe girişmeden önce iyice bir bilgi alın ve bilen insanlara danışın, ülkemizde bu alanda ün salan ve cidden işini aşkla yapan hocalarımız var ve Instagram, twitter gibi birçok sosyal medya sitesinde ücretsiz paylaşımlar gerçekleştiriyorlar.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Hurmalar tırmalar

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Benim bugün kargo geldi L-carnitine ve Whey protein tozu aldım misal bazen yeri geliyor protein tozu kullanmam gerekiyor gerekli proteini alamıyorum buda hızlı ve kolay olduğu için tercih.

KağanBody

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum ben ilk başta korkuyla yaklaşmıştım ancak suplementer marka aldım 6 aydır yapıyorum 3 aydır da çikolata aromalı protein tozu kullanıyorum sütle karıştırarak bi sıkıntısını görmedim bazı barzoların uydurduğu gibi de öle yok kas şişiriyo bilmem ne sanki steroit gibi söylüyorlar böyle bişi de yok

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Eğer beslenmen yeterli değilse protein tozu ihtiyaçtır, ayrıca daha ekonomiktir,kas falanda şişirmez

mehmetbirsen

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Benim bugün kargo geldi L-carnitine ve Whey protein tozu aldım misal bazen yeri geliyor protein tozu kullanmam gerekiyor gerekli proteini alamıyorum buda hızlı ve kolay olduğu için tercih.

Hocam L-carnitine ve whey protein tozu için hangi markayı önerirsin salondaki arkadaslar ronic kullanıyormus memnunuz diyorlardı sen ne dersin?