Protein Tozu hakkında yorumlarınızı paylaşın!

Bu konuyu okuyanlar

blatela1993

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1.5 aydır body building'e merak saldım ve pek düzenli saatlerde olmasada 2 günde bir vücudumun belli yerlerini çalıştırıyorum.Bu spora başlayanlarda bilir başlarda "Ne kadar sürede değişimi gözlemlerim" veya "Ne zaman pazu ve göğüs kaslarım belli olacak" gibi soruların cevapları merak edilir. Tabi bende 1.5 ayda bunların olmayacağını biliyorum ama bazı kişilerden protein tozu kullanmadan kısa sürede sonuç alınmasının beklenmemesi gerektiğini duydum. Size sorum nedir bu protein tozu ? Tam olarak ne iş görür ? Vücudu şişirir mi yoksa 1 yılda yapacağımız vücudu 6-7 ayda yapmaya mı yarar, kullandıktan sonra ilerde sporu bırakınca vücut kötü bir hale bürünür mü ? Eğer kullanan varsa görüşlerinizi bekliyorum.

Bir de ek olarak boyum 1.76, kilom ise 76. Sizce kaç kilo vermeliyim ki çok şişik durmuyum :) Bence aşırı kas insanı çirkinleştiriyor çünkü :D
Bakınız ->
bodybuilding.jpg

Son düzenleyen moderatör:

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
3 5 ay gibi bir sürede vücudunda ki değişikliği kendin de fark edersin.Öyle 1 haftada olacak iş değil, düzenli gitmeye ve beslenmeye bakar.

Ben 1 senedir yapıyorum ve halen gitmekteyim haftada 4 5 gün.

Omuzlarım ve kollarım çok iyi.
Göğüsleri bi şişiremedim :D

Aynada kendime baktığımda çok hoş duruyor vücut : )

Düzenli beslenme yapmadığımdan olsa gerek.
Protein tozuna falan daha girmedim hiç,
Ben de kullanmayı düşünüyorum.

Bu konuya bakayımda otlanayım bari. :p

RexRage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
2 yıldır fitness ile ilgileniyorum. Sana uzun uzadıya yazmayacam anlatacak dermanım yok. Protein tozu kullanmadan "gözle görünür" biçimde vücut yapma olasılığın imkansıza yakın. Kaslar çalışırken(aktive olduklarında) yıkıma uğrar. Sanılanın aksine kaslar sporda değil dinlenme halinde gelişir. Protein tozu bu kaslardaki yıkım oranını azaltır. Şimdilik bu kadar,tatmin olmadıysan yaz devam edeyim.

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=317344]RexRage[/MENTION]

Ben de bilgi almak isterim sizden.

1 küsür senedir işin içindeyim,
70 kiloyum.

Bir de ben de yağ kalmadı galiba,
Spor esnasında terlemiyorum,
Fazlasıyla ağır kaldırsam bile. :D

Protein tozu mu kullanayım yoksa kilo aldırıcı falanla mı başlayayım bu toz işine ?

Burada bir Avm'de GNC firmasının şubesi var bu tozlar satmakta ya da siz hangi firmanınkini önerirsiniz ?

O değil de, şu 1. Resimde ki adamın vücudu baya iyi bence.

RexRage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
öncelikle boy kaç:) terleme olayının yağ ile pek bi ilgisi yok kış aylarındandır herkeste aynı durum mevcut:)

gelelim toz konusuna. GNC'ye sakın uğrama önünden bile geçme 3 katı fiyatına satıyor herifler. Yaşadığın şehirde mutlaka firmaların bayilikleri vardır oradan uygun fiyata edinebilirsin-fitness'taki hocan biliyordur- Ben perfect nutrition firmasının yeni üretimi fx-3 modelini kullanıyorum baya bi etkili. Ama süt bazlı oldugundan baya bi sıkıntı yaratıyor sindirim yollarında:)

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=317344]RexRage[/MENTION]

1.75.

GNC'ye baktımda, 150 Tl aşağı göremedim sanırım.

Hocaya bi sorayım bakalım, zamanı geldi.

Ya da sizin şuan kullandığız o üründen başlasam,
Bana bi yararı ya da zararı olabilir mi ?

RexRage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
peki dostum madem ciddi ciddi düşünüyorsun sana anlatayım durumu:)

şimdi kimse çocuk değil sana bu işi artısıyla eksisiyle anlatayım. Bir insan protein tozu tamamen yararlıdır ve ya tamamen zararlıdır diyorsa o adamı dinleme kapat konuyu. Protein tozu, karaciğeri yorar, uzun süreli ara verirsen sarkmalara sebep olur, doku hastalıkları yaratabilir.Ama bunlar aşırı kullanımlarda görülür. Kendimden örnek vereyim antrenman öncesi 3 ölçek alınması gerekirken ben 1 ölçek alıyorum. Yetiyor mu diye sorarsan kesinlikle yetiyor. Normalde kullanımda 1 ay 10 gün gitmesi gereken toz bana 3 gidiyor,bütçemi de zorlamıyorum. Bunlar zararları... Yarar olarak sana diyebileceğim tek şey var protein tozunu kullan ve farkı gör,1 yılda aldığın verimi 1.5 ayda falan alırsın öyle söyleyeyim:)

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Hmmmm,
Ben de bu şekilde kullanayım o zaman,
3 ölçek yerine 1 ölçek.

Şimdi tek sorun tozu bulup almak : ) sağolasın.

blatela1993

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
peki dostum madem ciddi ciddi düşünüyorsun sana anlatayım durumu:)

şimdi kimse çocuk değil sana bu işi artısıyla eksisiyle anlatayım. Bir insan protein tozu tamamen yararlıdır ve ya tamamen zararlıdır diyorsa o adamı dinleme kapat konuyu. Protein tozu, karaciğeri yorar, uzun süreli ara verirsen sarkmalara sebep olur, doku hastalıkları yaratabilir.Ama bunlar aşırı kullanımlarda görülür. Kendimden örnek vereyim antrenman öncesi 3 ölçek alınması gerekirken ben 1 ölçek alıyorum. Yetiyor mu diye sorarsan kesinlikle yetiyor. Normalde kullanımda 1 ay 10 gün gitmesi gereken toz bana 3 gidiyor,bütçemi de zorlamıyorum. Bunlar zararları... Yarar olarak sana diyebileceğim tek şey var protein tozunu kullan ve farkı gör,1 yılda aldığın verimi 1.5 ayda falan alırsın öyle söyleyeyim:)

Öncelikle cevapların için çok teşekkür ederim, ben zaten öyle aşırı kas yapıyım, güçlü görünüyüm gibi amacım yok.Sadece şu genç yaşımda biraz fit vücudum olsun istiyorum :D Anladığım kadarıyla protein tozu kullanmazsam şu 1. resimdeki adamın yarı seviyesine bile ulaşamam :) Peki ilerde sporu bırakınca vücudumda sarkma olur mu protein tozu kullanırsam asıl korktuğum yer burası.Bir de 1.76 boy ve 76 kg ağırlık ideal mi yoksa biraz kilo vermem gerekir mi ?

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Aşırı kaslı erkekleri beğenen aklı başında kız görmedim tanımadım, daha çok antipatik buluyorlar.

Kızların dikkat ettiği şey; yağsız bir vucut, biraz gelişmiş kol, omuz, göbek ve orta uzun bir boy.

blatela1993

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aşırı kaslı erkekleri beğenen aklı başında kız görmedim tanımadım, daha çok antipatik buluyorlar.

Kızların dikkat ettiği şey; yağsız bir vucut, biraz gelişmiş kol, omuz, göbek ve orta uzun bir boy.
Benim istediğim de tam olarak bu zaten, yağsız bir vücut :)

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Benim istediğim de tam olarak bu zaten, yağsız bir vücut :)

Senin yerinde olsam protein tozuna kesinlikle bulaşmazdım, pişman olursun ileride.

-Güzel beslen et, yumurta vs. kilo almamaya dikkat et ama.
-Boş vakitlerinde (imkanın varsa açık havada) koş, eğer koşmadan ağırlık çalışırsan hantal, hımbıl, kaslı biri olur çıkarsın. Ama koşarsan atlet gibi olursun. El ayak vucut kordinasyonun zayıf olur aksi taktirde.
-Çok büyük ağırlıklara girmeden dambıllar ile kol ve omuz çalış, set sayısınır arttır.
-Göbek için de mekik hareketli yap, dik koşarsan zaten göbek ve bel de şekillenecektir yavaş yavaş.
-Kesinlikle kilon boyunu geçmesin. Fit kalmaya çalış.
-Göğüs çok çalışma, çalışırkende hafif çalış. Yoksa şişer ve bırakır bırakmaz hemen sarkar çok kötü görünür. Amaç yağsız göğüs olsun.
-3 ay sonra farkını görürsün, 1 sene içerisinde istediğin vucuda kavuşursun.

Bunlarda benim navizane tavsiyelerim :)

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Vucudun kas yapilanmasi icin proteine ihtiyaci vardir.Insan vucudunda kas dedigimiz kirmizi ettir ve kirmizi et=proteindir.Eger spor yaparken protein bazli beslenmezseniz vucudunuzda ki mevcut kas kutlesi artmak yerine azalir.Cunku kaslarinizi calistirdiginiz zaman kaslar yikima ugrar, parcalanir.Yikilan ve parcalanan yerleri protein doldurur ve tamir eder.Boylece kas kutlemiz artar ve gelisir.Yetiskin bir insanin normal hayatinda gunluk almasi gereken protein miktari kilo basina 1 gramdir.Bu oran mevcut kas kutlenizi korumaya ve saglikli bir kas kutlesine sahip olmamiza yarar.Vucut gelistirmeyle ugrasan birinin gunluk almasi gereken protein miktari ise kilo basina 1,5-2 gramdir.Ancak ileri seviye sporcular bunun 3-4 katina kadar alabilmektedir.Proteinin insan vucuduna hicbir zarari yoktur.Ayrica beyin gelisimi icinde buyuk onem arz eder.Herseyin fazlasi oldugu gibi elbette ki proteininde fazlasi zarardir.Evde oturup tv izleyen adam kilosunun 3-4 kati oraninda protein alirsa elbette ki karacigeri yorar.Normal bir insanin Fazla protein almasi birsey ifade etmez.Fazla protein vucutta depolanmaz.Disari atilir.

Proteinin insan sagligi ve kas kutlemiz icin olan yararlarini belirttikten sonra gelelim saglikli protein alabilecegimiz gidalara.

En saglikli protein kaynagi yumurtadir.1 yumurtada 6,8 gram protein vardir.Bunu tavuk eti, balik eti ve kirmizi et takip eder.Baklagillerin coguda protein acisindan zengindir.

100 gr tavuk etinde(gogus kismi) yaklasik 30 gr protein vardir.
100 gr konserve ton baliginda 24 gr.
100 gr kirmizi ette 20-25 gr arasi protein vardir.

Bu saydigim protein kaynaklari hayvansal proteinlerdir ve tamamlanmis proteinler olarak gecer.
Birde bitkisel proteinler vardir.Bunlarda tamamlanmamis proteinlerdir(baklagiller vb.).Yani hayvansal proteinler daha degerlidir.

Gelelim asil konumuza.Protein tozlarina.Vucut gelistirme icin en cok kullanilan protein cesidi Whey Proteindir.Whey proteinler peynir alti suyundan uretilir ve en saglikli protein cesididir.Protein tozlarinda kaliteyi gramina oranla bulundurdugu protein orani belirler.Kaliteli bir whey protein tozunda 100 graminda en az 75-80 gram protein bulunmalidir.Marka olarak soylemek gerekirse bu sektordeki en kaliteli marka Optimim Nutrion'dir.Elbette ki cok kaliteli markalar vardir ancak ON markasi ödüllu bir markadir.Şahsen bende bu marka whey protein kullanmaktayim.

Protein tozlarinin amaci zamandan ve kilodan kazanmaktir.80 kg bir adamin vucut gelistirme yaparken almasi gereken protein miktari 120-160 gramdir.160 gr protein alabilmek icin 25-30 tane yumurta veya 550 gr tavuk eti veya 1 kiloya yakin kirmizi et tuketmesi gerekmektedir.Hem kilo almamak acisindan hemde saglik acisindan bu kadar besin tuketmek pek mantikli degildir.Protein tozuda bu anda devreye girer.

Sadece protein tozlari hakkinda degil proteinin insan hayatinda ki yerini ve onemini detayli bir sekilde anlatmaya calistim.Bu yaziyi okuyarak kendine bir yol cizebilirsin.Umarim aciklayici olmustur.Kolay gelsin.

1Turkyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 yıldır fitness ile ilgileniyorum. Sana uzun uzadıya yazmayacam anlatacak dermanım yok. Protein tozu kullanmadan "gözle görünür" biçimde vücut yapma olasılığın imkansıza yakın. Kaslar çalışırken(aktive olduklarında) yıkıma uğrar. Sanılanın aksine kaslar sporda değil dinlenme halinde gelişir. Protein tozu bu kaslardaki yıkım oranını azaltır. Şimdilik bu kadar,tatmin olmadıysan yaz devam edeyim.
Arkadaşa tam anlamıyla katılıyorum proteinsiz kas yapma olanacağın imkansıza yakın ya beslenmeni süper yapacaksın bak iyi demiyorum süper , yada protein tozu kullanacaksın . Paylaştığın ikinci resimdeki steroid iğnelerin ürünü bir vucuttur steroid le protein yani supplementler arasında çok fark vardır protein senin yediğin peynirdeki etteki proteinlerin kimyasallaştırılıp toza dönüştürülmüş halidir . Supplement kullanımında yeteri kadar kullanımında hiçbir sorun yoktur ve erken sonuç almanı destekler

oklid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Protein tozu kullanıp kullanmamaya karar vermek bir yana, hangi protein tozunu kullanacağınız da oldukça önemlidir. http://biliste.com/en-iyi-5-protein-tozu/ burada en iyi protein tozlarını derlemişler. Whey protein almaya karar verenler için oldukça yararlı olacaktır.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
biri çıkıyor.hiç bir zararı yok.yeter ki çok fazla kullanmayın.bir tane doktor çıkıyor.protein tozu kullananların çoğu kalp hastası olarak geliyor diyor.hangisine inanacağız.en iyisi :D hiç spor yapmamak.

ahmtyks

Asistan
Reaksiyon puanı
2
protein tozlarının(whey grainer) amacı içerisindeki karbonhidratla vücuda hacim kazandırmak ve sporda kaybedilen enerjiyi ve kaloriyi proteinle ve karbonhidratla geri kazandırmaktır.Ben hardline whey grainer kullandım nisanda aldım 150 tl 4,5 kg yanında amino asit verdiler(kısaca sporda yorulan kasların çabuk yenilenmesini sağlayan hap) hem tozu hem hapı kullandım 51 kg den 56 ya çıktım sporda yaptım herkes diyor ne yedin çok değişmişsin kilo almışsın ama dediğim gibi 2 ayda 5 kilo aldırdı öyle mucize beklemeyin spor yapmayıncada bir anlamı olmuyor zararlımıdır derseniz yararlı ne varki ? ancak hardline türk firması ve fiyatına göre kaliteli ürünler üretiyor tavsiye ederim bu arada toz bitti 2 ay gidiyo :D

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
1 haftada 10 kiloyle kas yapacak toz yapamadılarmı daha ya :devil2:

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Bir konuyu unutma her gün gidersen badiye asla gelişmez vücudun pazartesi çarşamba cuma ve cumartesi gitmen en ideali.Ayrıca hocanın verdiği programdan çıkma.Bu sporda en önemli iki şey beslenme ve dinlenmedir unutma.Kaslar dinlenirken büyür.

cengizbozdemirr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bundan 4 ay önce Gnc Live Well firmasından protein tozu aldım 60 kiloydum 4 aydır kullanıyorum düzenli bir şekilde abartmadan kullandım günde 2 kez sabah akşam kullandım şuan 76 kiloyum.

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
salla protein tozu mozu vs :D yumurta ye peynir ye ben günde 3 4 yumurta + 200 gram peynir yiyiom sen düşün gari :D

S

Salih Altan

SDN Okuru
Bende yaklasık iki yıldır spor yapmaktayım. günlük protein ihtiyacını karşılamak için whey protein en etkili destek ürünü tabi ki bunların içerisinde markalara da dikkat etmelisin. Merdiven altı firmaların ürettigi protein tozları yarardan cok zarar veriyor insana bunun için bi kac marka var yeni başlayanlar icin weider, multipower, olimp, optimum,

weider

http://www.redsupplement.com/Weider-103

multipower

http://www.redsupplement.com/Multipower-89

olimp

http://www.redsupplement.com/Olimp-90

optimum

http://www.redsupplement.com/Optimum-96

Mehmet peştu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben 17 yaşındayım ve vücut yapmayı düşünüyorum uzun süre futbol oynadım ama hızlı bir şekilde yapmak için protein tozu kullanmak istiyorum haftanın 5 günü gitmeyi planlıyorum spora 8 aylık üyeliğim var protein tozu kullanırsam iyi bir vücut yapmam ne kadar sürer ?
Boyum 1.81 kilo 71

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
kullansam mı ben de bilemedim.
Whey proteini kullanabilirsiniz diyet birlikte. Zayıfsanız gainer ve karbonhidrat oranı yüksek olan bir ürün olabilir.
Hileye gerek yok abi, zaten yapılısın, hızlıca toparlarsın. Doğal yollardan şaşmamak lazım :)
Hile değildir protein tozu, çeşitleri de çoktur. Ayrıca doğaldır, araştırmadan yazmayalım derim.

Mehmet peştu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende başlıyorum body buildinge yaşım 16 kilom 70 boy 1.80 5ay boyunca haftada 4 gün gidicem ve 1 bucuk saatimi spor salonunda geçiricem protein tozuda kullanıcam ilk başlarken en çok hangisi önerilir bana whey konsantresi iyi gibi geldi