Polisler Görevden Uzaklaştırıldı.

12 Mart 2011
35,206
10,327
293
İçişleri bakanının emriyle polisler görevlerine iade edildi. Zaten açığa alınmaları saçmaydı. Polislerin davranışında anormal bir durum yoktu çünkü. Polis senden bir şey isteyince kuzu kuzu dediğini yapacaksın kardeşim, bunun başka bir yolu yok. Sen kalk polise tekme at, zağar itler gibi mücadeleye kalk, sonra da nazik davranış bekle. Öyle bir dünya yok. İStanbul sözleşmesi senin çirkef davranışlarını polisten korumaz, keza kadın olsan da... Kadınsan, suçun yoksa ne diye ortalığı velveleye veriyorsun?

Eğer o polisler görevden alınıp ihraç edilseydi ya da ceza verilseydi, bir daha kimse polisten vazife yapmasını bekleyemezdi. Bakanı tebrik ediyorum, doğru olanı yapmış.

Konfik sen batılı ülkelerin, özellikle ABD polislerinin uygulamalarından belli ki haberin bile yok. Bizim polisimiz onların yanında melek kalır. Nankör olmamak lazım.

RAVENHOLMA

Asistan
17 Temmuz 2019
142
108
43
İçişleri bakanının emriyle polisler görevlerine iade edildi. Zaten açığa alınmaları saçmaydı. Polislerin davranışında anormal bir durum yoktu çünkü. Polis senden bir şey isteyince kuzu kuzu dediğini yapacaksın kardeşim, bunun başka bir yolu yok. Sen kalk polise tekme at, zağar itler gibi mücadeleye kalk, sonra da nazik davranış bekle. Öyle bir dünya yok. İStanbul sözleşmesi senin çirkef davranışlarını polisten korumaz, keza kadın olsan da... Kadınsan, suçun yoksa ne diye ortalığı velveleye veriyorsun?

Eğer o polisler görevden alınıp ihraç edilseydi ya da ceza verilseydi, bir daha kimse polisten vazife yapmasını bekleyemezdi. Bakanı tebrik ediyorum, doğru olanı yapmış.

Konfik sen batılı ülkelerin, özellikle ABD polislerinin uygulamalarından belli ki haberin bile yok. Bizim polisimiz onların yanında melek kalır. Nankör olmamak lazım.
Tek demek istediğim helal olsun.

RAVENHOLMA

Asistan
17 Temmuz 2019
142
108
43
Ben bu yüzden polis olmayacağım bende bu kadar sabır yok.O polis kadına bir şey yapmasaydı kim bilir nasıl linç ederlerdi vallaha tutuklasa ayrı tutuklamasa ayrı dert.Allah sabır versin
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben diyorum ki kadın memur çağırmalıydı onlar uzlaşırdı hiç bunlara gerek olmazdı...
Gelene kadar ne yapması beklenir

8 Ekim 2011
53,870
1
16,126
8,958
Ben bu yüzden polis olmayacağım bende bu kadar sabır yok.O polis kadına bir şey yapmasaydı kim bilir nasıl linç ederlerdi vallaha tutuklasa ayrı tutuklamasa ayrı dert.Allah sabır versin

Gelene kadar ne yapması beklenir
bekletirdi fiziksel temas olmadan müdahale etse sorun olmazdı.

SHKFTT

Asistan
25 Temmuz 2018
339
217
43
25
O kız amerikada yaşasaydı görürdüm ben onu

O kız amerikada yaşasaydı görürdüm ben onu
Amerikada ki polisler gözlerinin yaşına bakmadan direk indiriyor kafasına jopu çekiyor silahını adamlarda yetki var vicdan yok umurlarında bile değil

Craigdiizzeer

Doçent
19 Ağustos 2020
666
959
93
25

Hocam vali ayrı telden bakanlık ayrı telden çalıyor. Kanun diye bir şey kalmadı memlekette. Dün suçlu olan yarın mazlum oluyor. Aynı şekilde bugün mazlum olanlar yarının suçlusu oluyor. Değişik bir ülkeyiz

12 Mart 2011
35,206
10,327
293
Hocam vali ayrı telden bakanlık ayrı telden çalıyor. Kanun diye bir şey kalmadı memlekette. Dün suçlu olan yarın mazlum oluyor. Aynı şekilde bugün mazlum olanlar yarının suçlusu oluyor. Değişik bir ülkeyiz
O vali de sonuçta bakana bağlı. Bir anda medyanın tazyikiyle korkuya kapılıp açığa aldı ama şükür ki bakan onun kadar omurgasız değil. Bu arada memlekette kanun kalmadı görüşünüz çok aşırı ve gerçeği yansıttığını zannetmiyorum. Sosyal medya dedikleri lağım çukuru sade Türkiyede değil, bütün dünyada çok müessir bir güç haline getirildi. Getirildi diyorum çünkü küresel sermaye şişirilmiş bu gücü tepe tepe kullanarak ülkeleri, hatta dünyayı dilediği yönde kanalize edebiliyor.

RAVENHOLMA

Asistan
17 Temmuz 2019
142
108
43
Aynen böyle dersin kardeşin eve ağlayarak gelince bi kadın böyle mi tutuklanır diye düşünmezsin demi
Bruh

gerekli psikolojik duruma sahip değillermiş zaten mesleğe uygun olsalardı manşetlere düşmezlerdi.
dünya tanıyor...
millet polise düşmanlık besler oldu ceza yedikçe...
Sizin dediğinizden şunu anladım polise her türlü hakaret,küfür,şiddet yapabiliriz (!) çünkü onlar bunun eğitimini alıyorlar haksızmıyım.

Son düzenleme:
8 Ekim 2011
53,870
1
16,126
8,958
vali yasal olanı yaptı polis hakkında soruşturma varsa açığa alınır daha kibar olması gerek psikoloji eğitimi almalı polisler.

RAVENHOLMA

Asistan
17 Temmuz 2019
142
108
43
Ama bizim polisimiz vicdanlı kızı yere düşürdü diye vatan haini oldular görevden alındılar
Sonuna kadar haklısınız

vali yasal olanı yaptı polis hakkında soruşturma varsa açığa alınır daha kibar olması gerek psikoloji eğitimi almalı polisler.
Polisler öfkemizi kusabileceğimiz çukur değiller

Madem herkes böyle laylaylom gezeyim kimse bize laf etmesin diyorsa polise ne gerek var değil mi? (!)

8 Ekim 2011
53,870
1
16,126
8,958
Sonuna kadar haklısınız

Polisler öfkemizi kusabileceğimiz çukur değiller

Madem herkes böyle laylaylom gezeyim kimse bize laf etmesin diyorsa polise ne gerek var değil mi? (!)
öyle bişey yok devlet memuruna sövmek hakaret etmek suç onun vatandaşı darp etmesi de suç burda iki tarafta suçlu yargılanırlar mahkeme gereken cezayı verir.

12 Mart 2011
35,206
10,327
293
Konfik, kusura bakma ama çok boş konuşuyorsun. İlle de vaaz vermek istiyorsan git ABD ve batı ülkelerindeki polise ver. Polis tekmelemeye cüret eden bu tür zağarlara az daha toleranslı davrandığında yarın tepelerine çıkarlar. O zaman polis beslemenin ne gereği var?

Dünyanın her yerinde polis polistir kardeşim, senden isteneni yapacaksın, kuzu kuzu itaat edeceksin. Ha, haksızlığa mı uğradın, daha sonra git savcıya şikayet et. Önüne gelen polis tekmeleyip yanına kâr kaldığında o zaman kimse güvende olamaz. Yarın da sarhoş bir hanzo gelip eşinin yanında sana hakaret edince, sana yardım edecek cesur bir polis bulamayabilirsin. Sosyal medya'nın klavye pehlivanları sana yardım etmez.

Biraz akıllı olun, bu türden ipe sapa gelmez zağarlar sizin gibi efemine beylerimizden cesaret aldıkları için bu kadar agresif, ısırgan oluyorlar zaten.

RAVENHOLMA

Asistan
17 Temmuz 2019
142
108
43
Konfik, kusura bakma ama çok boş konuşuyorsun. İlle de vaaz vermek istiyorsan git ABD ve batı ülkelerindeki polise ver. Polis tekmelemeye cüret eden bu tür zağarlara az daha toleranslı davrandığında yarın tepelerine çıkarlar. O zaman polis beslemenin ne gereği var?

Dünyanın her yerinde polis polistir kardeşim, senden isteneni yapacaksın, kuzu kuzu itaat edeceksin. Ha, haksızlığa mı uğradın, daha sonra git savcıya şikayet et. Önüne gelen polis tekmeleyip yanına kâr kaldığında o zaman kimse güvende olamaz. Yarın da sarhoş bir hanzo gelip eşinin yanında sana hakaret edince, sana yardım edecek cesur bir polis bulamayabilirsin. Sosyal medya'nın klavye pehlivanları sana yardım etmez.

Biraz akıllı olun, bu türden ipe sapa gelmez zağarlar sizin gibi efemine beylerimizden cesaret aldıkları için bu kadar agresif, ısırgan oluyorlar zaten.
Hocam bu konu hakkında makale yazın okuyalım.Tek kelimeyle harika

12 Mart 2011
35,206
10,327
293
Hocam bu konu hakkında makale yazın okuyalım.Tek kelimeyle harika
Yahu makaleye gerek yok aslında. Hani kızdığım nokta, başka ülkelerin polisini görünce bu kadar haksızlığa tahammül edemiyor insan. Suç işleyeceksin, sonra adamları tekmeleyeceksin, karşığlığını alınca da vay efendim niye nazik olmuyorlarmış. Sonra da hapishaneler ağzına kadar dolunca millet niye bu kadar çok suç işliyor diye şikayet edeceksin.

Benim talebe olduğum yıllarda İstanbulda 1. nci şube vardı, eğer ki oraya düştünse nezaretin kapısında seni "Burada Allah yoktur" tabelası karşılardı. Çünkü o kadar döver, öylesine feci dayak atarlardı ki hayatın boyunca orada yaşadığın kâbusu unutamazdın bir daha.

Bu tatlı su balıkları o zamanları görüp yaşamadıkları için bugünkü polisin kıymetini bilmezler.