Peker Açıkalın kalp krizi geçirdi! (Taburcu oldu!)

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Tiyatro ve sinema sanatçısı Peker Açıkalın geçirdiği rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı.

i.php

Oyuncu Peker Açıkalın, geçirdiği "miyokard enfarktüsü" nedeniyle tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, bir tartışma sonrası fenalaşarak yere düşen oyuncu Açıkalın, Kadıköy Şifa Hastanesine kaldırıldı. Açıkalın’ın durumuyla ilgili hastaneden yapılan açıklamada, oyuncunun ilk muayenesinde solunum ve dolaşımının olmadığı, tansiyon alınamadığı belirtilerek, saat 15.10 sıralarında kalp ve solunum canlandırma işlemine başlandığı bildirildi.

Yapılan uzun müdahale sırasında, Açıkalın’ın kalbinin birkaç kez durduğu ve elektroşokla geri döndürüldüğü kaydedilen açıklamada, müdahale sırasında daha önceki hastalığı hakkında kardiyoloğundan bilgi alındığı, yapılan müdahale ve tetkikler sırasında "miyokard enfarktüsü" geçirdiğinin anlaşıldığı belirtildi.

Açıklamada, Açıkalın’ın, acil koroner anjiyografi gerektiği düşünüldüğünden, Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümüne sevk edildiği kaydedildi.

Medyafaresi

Kalp krizi geçiren sanatçı Peker Açıkalın'a anjiyo yapıldı. O tartışmanın ayrıntıları ise ortaya çıktı.

i.php

Bugün saat 15.00 sıralarında bir tartışma sırasında fenalaşıp hastaneye kaldırılan Peker Açıkalın’ın yanında bulunan arkadaşı Birol Gül, ünlü sanatçının ziyarete gittiği kızının okul müdürünün aracını çeken polis memuru ile tartıştıktan sonra fenalaştığını söyledi.

Gül "Apar topar Şifa Hastanesi’ne kaldırdık. Orada yapılan kalp masajının ardından buraya sevk edildi." diye konuştu.

Açıkalın’a Kartal Koşuyolu Hastanesi’nde saat 17.00 sıralarında Kalp krizi sonucu anjio yapıldığını söyleyen Gül "Anjio yapıldı.

Uyutuluyor. Uyandırılmasını bekliyoruz." dedi. Açıkalın’ın kardiyovaskuler cerrahi yoğun bakım ünitesine alındığını belirten Birol Gül, "Ailesi de burada. Uyanmasını bekliyoruz diye konuştu." şeklinde konuştu.

Medyafaresi

Kalbi birkaç kez duran ve beynine 30 dakika oksijen gitmeyen sanatçının durumunun ciddi olduğu açıklandı.

620942_htmansetyeni.jpg

Sinema ve tiyatro sanatçısı Peker Açıkalın, Kadıköy’de kızını almaya gittiği Özel Moda Fen İlköğretim Okulu’nun önünde bir trafik polisiyle park konusunda girdiği tartışmanın ardından kalp krizi geçirdi. Fenalaşan Açıkalın, Kadıköy Şifa Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Açıkalın’ın sağlık durumuyla ilgili olarak hastaneden yapılan ilk açıklamada, “Solunumu ve dolaşımı durdu, tansiyon alamıyorduk. Kalp ve solunum canlandırma işlemine başlandı” denildi. Açıkalın’a yapılan müdahaleler sırasında kalbinin üç kez durduğu ve elektroşokla hayata döndürüldüğü belirtildi.

SOLUNUMU YOKTU

Açıkalın ile ilgili yapılan sağlık açıklamasında “Yapılanmüdahale ve tetkikler sırasındamiyokard enfarktüsü geçirdiği anlaşıldı. Acil koroner angiografi gerektiği düşünüldüğünden Koşuyolu Kalp Damar Cerrahisi Hastanesi ile görüşüldü Gereklimüdahalenin yapılabilmesi için kardiyolog eşliğinde ambulansımızla Koşuyolu Kalp ve Damar Hastanesi’ne sevk edildi” denildi. Kalp hastası olduğu bilinen Açıkalın’ın Koşuyolu Kalp Hastanesi’ne getirilmesinin ardından, kendisine burada da müdahale edildi. Hastaneye getirildikten sonra Açıkalın’a 10 dakika kalp masajı yapıldı.

BİLİNCİ KAPALI

Habertürk’e konuşan Koşuyolu Hastanesi Kalp Damar Cerrahi doktoru Fuat Büyükbayrak “Yoğun bakım ünitemize bilinci kapalı olarak geldi. Daha önce yapılan muayenesinde koroner arterle ilgili problem olduğu düşünülmüştü. Anjiyosu yapıldı, önemli bir şey çıkmadı. Ancak olayın oluş anı ile hastaneye götürülüş anındaki süre, bilinciyle ilgili ciddi problem yaratabilecek düzeyde. Şu anda bilinci kapalı” dedi.

"BEYNİNDE HASAR OLUŞABİLİR"

Tartışma sonucu kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılan Peker Açıkalın’ın yaklaşık 30 dakika beyninin oksijensiz kaldığı ifade edildi. Doktorlar, “Oksijensiz kaldığı için beyinde hasara yol açma durumu söz konusu” dedi. Açıkalın’ın arkadaşı Barış Gül, yaşanan olayı şöyle anlattı: “Peker abi kızının özel okuluna okul müdürünü ziyaret etmek amacıyla gitti. Polisin yaptığı arabayı çekerim, çekmem tartışmasından sonra olaya okul müdürü de dahil olmuş. Müdür yaşlı olduğu için yirmi yaşlarındaki genç polis memuruna hakaret yağdırmış. Peker abim araya girerek, ‘Neden yapıyorsun’ dedikten sonra da polis Peker abiyi itmiş.” Fransa’ya gitmek isteyen Açıkalın’ın, kızını da yanında götürmek için belge almak amacıyla okula geldiği öğrenildi.

Habertürk

Geçirdiği kriz sonucu kalbi defalarca duran ve halen yoğun bakımda bulunan Peker Açıkalın, kalp krizi geçirmeden bir gün önce Facebook sayfasında bakın neler yazdı...

621157_detay.jpg

Halen yoğun bakımda bulunan Peker Açıkalın kalp krizi geçirmeden bir gün önce, 13 Nisan'da Facebook sayfasında Yahşi Cazibe'den neden ayrıldığını ve tv'lerde neden artık oyunculuk yapmayacağını şöyle açıklamıştı...

"Telif haklarımın savaşını, hem bir oyuncu, hem bir vatandaş olarak, an itibarile, siyasi arenada olduğu gibi (tabiki kaleyi zorlayıp içeri girebilirsek... :) en doğal hakkım olan ekmek paramın savaşı için telif haklarımı çıkarmak adına;

ilk etapta son yapmış olduğum atv kanalında 34 bölüm oynamış olduğum ve süreç filmin yapımcılığını yaptığı yahşi cazibe adlı sit-com dizisinden, tüm sözleşmede haklarım çiğnendiğinden dolayı ayrılma kararı alıp, bana karşı açılmış olan 150.00 united states dollar'lık davanın karşılığında SÜREÇ FİLM'e aynen sözleşmemin gereği 150.000-,TÜRK lirası karşı dava açmaya karar verdim....

Ve bu ÜLKEDE iki kalas bir heves yaşadığı zannedilen tüm oyuncuların TELİF HAKLARI çıkmadan mesleğim olan sanatımı TV' lerde icra etmekten vazgeçtim...

Beni sevenlerden özür dilerim.

Sevgi ve saygılarımla.

(benim gibi bi fil 37 senedir sigortası olmayan bir sanatçının, yanında ve konumunda bir kaç kişi varsa lütfen benimle birlikte hareket etsin. ...BU BİR HAK SAVUNUSUDUR... kırallar hep soytarılardan korkmuştur.)

Uğur peker açıkalın."

İHMALDEN DEĞİL POLİSE MUKAVEMETTEN SORUŞTURMA

Peker Açıkalın'ın kalp krizi geçirdiği tartışmada polise mukavemet edenlerin isimleri araştırılıyor

Kızı Şeker'in okuduğu Moda Fen İlköğretim Okulu önünde veli araçlarını çeken çekicide görevli polis memuru ile tartışma yaşanmasının ardından kalp krizi geçiren ve kalbi iki kez duran sinema ve tiyatro sanatçısı Peker Açıkalın'ın tedavisi sürerken, Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı, polisin şikayeti üzerine soruşturma başlattı. Tartışmanın yaşandığı sırada olay yerinde bulunanların kendisine mukavemette bulunduklarını ileri süren polis memuru şikayetçi olurken, savcılık olaya karışanları tespit etmeye çalışıyor.

POLİS GÖRGÜ TANIKLARININ İFADESİNİ ALDI

Peker Açıkalın'ın hastaneye kaldırılması sırasında, yolu kapatan çekicinin çekilmesini isteyen okul müdürü ve görevlileri ile polis memuru arasında çıkan kavga adliyeye taşındı. Görgü tanıklarının Peker Açıkalını'ı iterek ve tartışarak kalp kirizi geçirmesine neden olduğunu belirttikleri genç polis memurunun, yaşanan olayların ardından olay yerine asayiş ekibi çağırdığı ve şikayetçi olduğu belirtildi. Şikayet üzerine görgü tanıklarının ifadesine başvuran polis, dosyayı Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdi. Savcılık şimdi şikayetçi polis memuruna mukavemette bulunduğu belirtilen kişileri belirlemeye çalışıyor.

AÇIKALIN'IN HASTANEYE GEÇ ULAŞTIRILMASIYLA İLGİLİ SORUŞTURMA YOK

Okulun önünde yaşanan ve Peker Açıklalın'ın kalp krizi geçirmesiyle sonuçlanan tartışma sonrası tek geçişlik yolu kapatan çekicinin polis tarafından yoldan çekilmemesi ve Açıkalın'ı hastaneye götürecek ambulansın yola girememesi yönündeki iddialarla ilgili ise henüz bir soruşturma olmadığı öğrenildi. Savcılığa bu konuda ulaşan bir şikayet bulunmadığı belirtildi. Açıkalın, ambulansın çekici ile kapalı olan yola girememesi üzerine okul müdürünün aracıyla hastaneye kaldırılmıştı.

ELEKTROŞOK İLE HAYATA DÖNDÜRÜLEN AÇIKALIN'IN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Yaşanan tartışmanın ardından kalp krizi geçiren ve solunumuyla dolaşımı duran Peker Açıkalın'a ilk müdahale Kadıköy Şifa Hastanesi'nde yapıldı. Yapılan müdahaleler sırasında kalbinin üç kez durduğu ve elektro-şokla hayata döndürüldüğü belirtilen Peker Açıkalın Kartal'da bulunan Koşuyolu Kalp Hastanesi'ne sevkedildi. Açıkalın'ın tedavisinin sürdüğü ve durumunun iyiye gittiği belirtildi.

POLİS İFADE VERDİ

Sanatçı Peker Açıkalın ile tartıştığı gerekçesiyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 6 aylık polis memuru olan E. B. ifade verdi. Polis memuru E. B. tiyatrocu Açıkalın'ın kalp kriziyle sonuçlanan olayı şöyle anlattı:

"Saat 14.45 sıralarında polis merkezinden bize gelen anonsta tramvay hattına yakın bir araç yüzünden tramvayın dönüş yapmadığı bildirildi. Bunun üzerine olay yerine gittiğimizde 34 TK 6103 plakalı mavi renkte bir aracın tramvay yolunu kapattığını gördük. Bunun üzerine 5-6 kez anons ettikten sonra otomobili yoldan kaldırmak için işleme başladık. Bu sırada okulun bir görevlisi gelerek otomobilin okul velilerinden birine ait olduğunu söyledi. Ona aracı çekmesini söyleyince koşarak gidip kontak anahtarı ile geri döndü. Ancak otomobili çalıştıramayınca geri dönüp otomobili kullanan bayanla geri geldi. Otomobili kullanan kadın aracı oradan çekerek tramvay yolunu açtı. Otomobil okulun girişine yakın bir yere park edildi. Otomobili kullanan bayana ceza yazacağımızı söyleyip ehliyet ve ruhsatını istedik. Çantasının okulda olduğunu söyleyerek almak için içeri girdi. Ancak 20 dakika beklememize rağmen bir daha dışarı çıkmadı. Otomobilin başında beklerken okuldan çıkan Peker Açıkalın bize eliyle işaret ederek oradan gitmemezi istedi. Kendisini sakinleştirdikten sonra durumu anlatıp, otomobile tramvay yolunu kapattığı için ceza kesmek zorunda olduğumuzu anlattık. Kendisi durumu anlayınca "Özür dilerim pardon" diyerek bizim yanımızdan ayrılıp tekrar okula girdi."

"Şikayetçi oldum"

Polise ifade veren polis memuru E.B.'nin "Peker Açıkalın'ın ayrılmasının ardından okuldan çıkan 7-8 kişilik grup bize müdahale etti. Onlara ne dediysek anlatamadık. Sonunda oradan ayrıldık. Karakola giderek bize bağırıp çağıran bu kişilerden şikayetçi olduk" dediği de öğrenildi.

Öte yandan olayın görgü tanığı olarak ifade veren bir market sahibinin de ifasine başvuruldu. Görgü tanığı da ifadesinde "Bağırış çağırış üzerine dükkanımdan çıktığımda Peker Açıkalın polislere bağırıp çağırıyordu.

Daha sonra sakinleşti ve tekrar okula girdi. Ardından bazı kişiler dışarı çıkıp yine polisle tartışmaya başladı. Daha sonra polisler oradan ayrıldı.

Peker Açıkalın'ın fenalarak bir otomobille hastaneye kaldırıldığını daha sonra öğrendik" dedi. Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü, yapılan incelemeler sonucu olayı gören bir güvenlik kamera görüntüsünün bulunamadığını söylediler. Soruşturma kapsamında olaya karışanların hepsinin ifadelerinin alınacağı öğrenildi.

Habertürk

Peker Açıkalın'ın bilinci açıldı!

IHA_20110415_127733.jpg

Sinema sanatçısı Peker Açıkalın'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan Koşuyolu Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doç Dr. Ali Metin Esen, "Bilinci tamamen kapalıydı, fakat şimdi bilinci açık, bazı sorulara yavaş da olsa cevap verebiliyor. Çocuklarının ismini söyleyebiliyor" dedi.

Sanatçının sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan Doç Dr. Ali Metin Esen, "Dün akşamdan bugüne nörolojik durumunda belirgin bir iyileşme oluyor. Bilinci tamamen kapalıydı, fakat şimdi bilinci açık, bazı sorulara yavaşta olsa cevap verebiliyor. Çocuklarının ismini söyleyebiliyor. 2001'de kendisini kimin ameliyat ettiğini sorduğumuzda doğru cevap verdi. Fakat çok açık da değil, soruların bir kısmını da cevaplayamadı. Çok düşünerek ve yavaş cevaplayabiliyor ama bu da çok olumlu bir gelişme. Diğer yandan kalbindeki pil devrede ve zaman zaman kendi ritmi gelmekle beraber çoğu zaman pilin desteklediği bir kalp ritmi söz konusu" diye konuştu.

Açıkalın'ın sağlık durumunun iyiye gittiğini ifade eden Esen, "Hafta sonunu yoğun bakımda geçirecek. Dilerim; pazartesi bilinci çok daha açık ve yoğun bakımdan çıkmaya hazır bir hasta olarak size takdim ederiz. Sonrasında da daha ileri değerlendirmelerle ne yapacağız, diğer kapaklarıyla ilgili sorunlara cerrahi bir girişim düşünecek miyiz gibi. Esasen kalıcı bir kalp pili uygulaması planlıyoruz. Bununla ilgili daha sonra size bilgi vereceğim" dedi.

Peker Açıkalın'ın kalp krizi geçirmediğini belirten Esen, ''Öncesinden bir kapak ameliyatı geçirmiş ve kalp fonksiyonları belirli düzeyde azalmış, diğer iki kapağında da belirgin düzeyde bozukluk olan bir hastamız. Böyle hastalarımızda tetikleyici bir takım faktörlerinde etkisiyle ani ritim bozuklukları ve ona bağlı kalp durmaları olabiliyor. Peker Bey'in başına gelen şey bu" ifadelerini kullandı.

Sanatçının bir hafta daha hastanede kalacağını belirten Esen, "Hayati tehlikeyi tam olarak atlattı diyemiyoruz. Onun için hafta sonunu yoğun bakım da geçirecek. Ama klinik durumu geldiğine göre yüzde 80 iyileşmiş durumda, özellikle nörolojik bulgularında belirgin bir iyileşme var ama tam değil. Açık bir hafızası yok, çok net konuşamıyor, sözel iletişimi yavaş ama geldiğiyle kıyaslayarak söylüyorum iyi durumda" dedi.

Ailesinin Peker Açıkalın'la görüştürüldüğünü belirten Esen, yoğun bakımdan çıktıktan sonra sık olmamakla birlikte ziyaretçi kabul edebileceğini söyledi.

İHA

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Sevdiğimi birisi geçmiş olsun.. acil şifalar..

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Geçmiş olsun.

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Allah şifa versinn :(

Gaffur tiplemesine hayrandımm .

Niye öyle bakıyorsun beni beğenmiyormusun

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Bir parça çekerse sorun kalmaz, düzelir...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Düşünceye bak ya. İnsanlık ölmüş gerçekten...

Kalbi birkaç kez duran ve beynine 30 dakika oksijen gitmeyen sanatçının durumunun ciddi olduğu açıklandı.

620942_htmansetyeni.jpg

Sinema ve tiyatro sanatçısı Peker Açıkalın, Kadıköy’de kızını almaya gittiği Özel Moda Fen İlköğretim Okulu’nun önünde bir trafik polisiyle park konusunda girdiği tartışmanın ardından kalp krizi geçirdi. Fenalaşan Açıkalın, Kadıköy Şifa Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Açıkalın’ın sağlık durumuyla ilgili olarak hastaneden yapılan ilk açıklamada, “Solunumu ve dolaşımı durdu, tansiyon alamıyorduk. Kalp ve solunum canlandırma işlemine başlandı” denildi. Açıkalın’a yapılan müdahaleler sırasında kalbinin üç kez durduğu ve elektroşokla hayata döndürüldüğü belirtildi.

SOLUNUMU YOKTU

Açıkalın ile ilgili yapılan sağlık açıklamasında “Yapılanmüdahale ve tetkikler sırasındamiyokard enfarktüsü geçirdiği anlaşıldı. Acil koroner angiografi gerektiği düşünüldüğünden Koşuyolu Kalp Damar Cerrahisi Hastanesi ile görüşüldü Gereklimüdahalenin yapılabilmesi için kardiyolog eşliğinde ambulansımızla Koşuyolu Kalp ve Damar Hastanesi’ne sevk edildi” denildi. Kalp hastası olduğu bilinen Açıkalın’ın Koşuyolu Kalp Hastanesi’ne getirilmesinin ardından, kendisine burada da müdahale edildi. Hastaneye getirildikten sonra Açıkalın’a 10 dakika kalp masajı yapıldı.

BİLİNCİ KAPALI

Habertürk’e konuşan Koşuyolu Hastanesi Kalp Damar Cerrahi doktoru Fuat Büyükbayrak “Yoğun bakım ünitemize bilinci kapalı olarak geldi. Daha önce yapılan muayenesinde koroner arterle ilgili problem olduğu düşünülmüştü. Anjiyosu yapıldı, önemli bir şey çıkmadı. Ancak olayın oluş anı ile hastaneye götürülüş anındaki süre, bilinciyle ilgili ciddi problem yaratabilecek düzeyde. Şu anda bilinci kapalı” dedi.

"BEYNİNDE HASAR OLUŞABİLİR"

Tartışma sonucu kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılan Peker Açıkalın’ın yaklaşık 30 dakika beyninin oksijensiz kaldığı ifade edildi. Doktorlar, “Oksijensiz kaldığı için beyinde hasara yol açma durumu söz konusu” dedi. Açıkalın’ın arkadaşı Barış Gül, yaşanan olayı şöyle anlattı: “Peker abi kızının özel okuluna okul müdürünü ziyaret etmek amacıyla gitti. Polisin yaptığı arabayı çekerim, çekmem tartışmasından sonra olaya okul müdürü de dahil olmuş. Müdür yaşlı olduğu için yirmi yaşlarındaki genç polis memuruna hakaret yağdırmış. Peker abim araya girerek, ‘Neden yapıyorsun’ dedikten sonra da polis Peker abiyi itmiş.” Fransa’ya gitmek isteyen Açıkalın’ın, kızını da yanında götürmek için belge almak amacıyla okula geldiği öğrenildi.

Habertürk

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
[SDNTV]http://cdn.akilli.tv/videos/0536/Peker-Acikalin-hastaneye-kaldirildi-a08407.mp4?start=0[/SDNTV]

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Doğruysa son haber ölmüş. Kalbi durmuş...

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
Herkesin başına, Allah göstermesin, gelebilecek bir durum. Mesajlarımızda biraz daha sağduyulu olalım derim ben ya neyse. Geçmiş olsun..

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
sevdiğim nadir oyunculardan biriydi. Allah acil şifalar versin.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Tiyatro ve sinema sanatçısı Peker Açıkalın bir trafik polisiyle tartışması sonucu kalp krizi geçirdi. Elektroşokla hayata döndürülen Açıkalın'ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Olaya şahit olan Özel Modafen İlköğretim okulu müdürü Mehmet Durak, tanık olduğu olayları Vatan
gazetesine şöyle anlattı:

"Peker Bey 4. sınıfta okuyan kızı Şeker'le yarın (bugün) Fransa'ya okul gezisine gidecekti. Bununla ilgili bilgi almak için okula geldi. Kızı Şeker gezi var diye okula gelmemişti. Okulun bahçesinde Peker Bey'le sohbet ediyorduk. Milletvekili adaylığından, okul gezisinin detaylarına kadar her şeyi konuşuyorduk.

Tam o sırada bir trafik polisinin okulun kapısının önünde duran bir velinin aracını çekmek için işlem başlattığını duyduk. Peker Bey hemen koşarak dışarıya çıktı ve orta boylu, 28 yaşlarında olan trafik polisinin yanına gitti. Biz de onların yanına doğru yöneldik." 'Eliyle itti, bayıldı' "Polisin Peker Bey'e 'Artislik yapma' gibi sözler söylediğini duydum. Bir bağrış çağrış oldu ve
kısa süre sonra o polisin Peker Bey'i eliyle ittiğini gördüm. Peker Bey eliyle kalbini tutarak
okulun bahçesine doğru koştu ve 'Mehmet Amca ben kötüyüm, hemen ambulans çağırın' dedikten sonra yere yığıldı. Bu onun oradaki son sözleriydi, sonra bayıldı. Onun kalp rahatsızlığını bildiğim için hemen mesleği eczacılık olan bir veliyi çağırdım. Peker Bey'i hemen
yere yatırdı. Bu sırada iki tane çekici arabası gelmişti, okul yolunda bir trafik oluştu. Polisin yanına gittim; "Oğlum hemen ambulans çağırın, rica ediyorum adam içeride ölüyor, bak
sonra çok üzülürsün, trafiği aç" dedim. O da bana "Şurada amirim duruyor onunla konuşun, iş hallolur" dedi. Gösterdiği sivil giyimli kişinin yanına gittim "Amirim içeride adam ölüyor"
deyince o da bana "Ben amir falan değilim " diye karşılık verdi. "Polise yalvardık" O polis bir de asayişe haber vermiş, burada 'karışılık var' diye. Ambulansı bizim sekreter çağırdı ama çekici yüzünden yola giremedi. Herkes, yaşlı başlı insanlar o polise yalvardık "Ne olur
çekiciyi şuradan al da yola ambulans girsin" diye. Ama o arabayı çekmeye devam ediyordu.
Polise "Oğlum ben tecrübeliyim yapma adama bir şey olursa başına bela alırsın" dedim. Adını, soyadını, numarasını soruyorum bana 'Trafik polisiyim' diye cevap veriyordu.
Eczacı hanım Peker Bey'in nabzının çok yavaş attığını söyleyip 'adam gidiyor' deyince Peker Bey'i benim özel arabama karga tulumba bindirdik. Ben 65 yaşındayım ilk kez bir insanı o halde gördüm. Çok kötüydü." Beyninde hasar oluşabilir Peker Açıkalın'ın yaklaşık 30 dakika
beyninin oksijensiz kaldığı ifade edildi. Doktorlar, "Oksijensiz kaldığı için beyinde hasara yol açma durumu söz konusu" dedi.

http://haber.ekolay.net/Haber/2908/776677/trafik-polisi-itti-kalbi-durdu.aspx?page=1

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
İşte hastaneden ilk fotoğraf

Kızının okulunun kapısı önünde trafik polisiyle tartışan ve sonra da fenalaşıp kalbi duran aktör Peker Açıkalın, hastanede görüntülendi.

Henüz bilinci kapalı olan Açıkalın'ı tedavi altına alındığı hastanede Habertürk gazetesi görüntüledi.

fft16_mf1276233.Jpeg
Tiyatro ve sinema sanatçısı Peker Açıkalın bir trafik polisiyle tartışması sonucu kalp krizi geçirdi. Elektroşokla hayata döndürülen Açıkalın’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Olaya şahit olan Özel Modafen İlköğretim okulu müdürü Mehmet Durak, tanık olduğu olayları Vatan gazetesine şöyle anlattı:
“Peker Bey 4. sınıfta okuyan kızı Şeker’le yarın (bugün) Fransa’ya okul gezisine gidecekti. Bununla ilgili bilgi almak için okula geldi. Kızı Şeker gezi var diye okula gelmemişti. Okulun bahçesinde Peker Bey’le sohbet ediyorduk. Milletvekili adaylığından, okul gezisinin detaylarına kadar her şeyi konuşuyorduk.
Tam o sırada bir trafik polisinin okulun kapısının önünde duran bir velinin aracını çekmek için işlem başlattığını duyduk. Peker Bey hemen koşarak dışarıya çıktı ve orta boylu, 28 yaşlarında olan trafik polisinin yanına gitti. Biz de onların yanına doğru yöneldik.” ‘Eliyle itti, bayıldı’ “Polisin Peker Bey’e ‘Artislik yapma’ gibi sözler söylediğini duydum. Bir bağrış çağrış oldu ve kısa süre sonra o polisin Peker Bey’i eliyle ittiğini gördüm.
Peker Bey eliyle kalbini tutarak okulun bahçesine doğru koştu ve ‘Mehmet Amca ben kötüyüm, hemen ambulans çağırın’ dedikten sonra yere yığıldı. Bu onun oradaki son sözleriydi, sonra bayıldı. Onun kalp rahatsızlığını bildiğim için hemen mesleği eczacılık olan bir veliyi çağırdım. Peker Bey’i hemen yere yatırdı. Bu sırada iki tane çekici arabası gelmişti, okul yolunda bir trafik oluştu.
Polisin yanına gittim; “Oğlum hemen ambulans çağırın, rica ediyorum adam içeride ölüyor, bak sonra çok üzülürsün, trafiği aç” dedim. O da bana “Şurada amirim duruyor onunla konuşun, iş hallolur” dedi. Gösterdiği sivil giyimli kişinin yanına gittim “Amirim içeride adam ölüyor” deyince o da bana “Ben amir falan değilim” diye karşılık verdi. “Polise yalvardık” O polis bir de asayişe haber vermiş, burada ‘karışılık var’ diye. Ambulansı bizim sekreter çağırdı ama çekici yüzünden yola giremedi. Herkes, yaşlı başlı insanlar o polise yalvardık “Ne olur çekiciyi şuradan al da yola ambulans girsin” diye. Ama o arabayı çekmeye devam ediyordu. Polise “Oğlum ben tecrübeliyim yapma adama bir şey olursa başına bela alırsın” dedim. Adını, soyadını, numarasını soruyorum bana ‘Trafik polisiyim’ diye cevap veriyordu.
Eczacı hanım Peker Bey’in nabzının çok yavaş attığını söyleyip ‘adam gidiyor’ deyince Peker Bey’i benim özel arabama karga tulumba bindirdik. Ben 65 yaşındayım ilk kez bir insanı o halde gördüm. Çok kötüydü.” Beyninde hasar oluşabilir Peker Açıkalın’ın yaklaşık 30 dakika beyninin oksijensiz kaldığı ifade edildi. Doktorlar, “Oksijensiz kaldığı için beyinde hasara yol açma durumu söz konusu” dedi.

http://gundem.milliyet.com.tr/iste-...em/gundemdetay/15.04.2011/1378054/default.htm

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Sinema sanatçısı Peker Açıkalın'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan Koşuyolu Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doç Dr. Ali Metin Esen, "Bilinci tamamen kapalıydı, fakat şimdi bilinci açık, bazı sorulara yavaş da olsa cevap verebiliyor. Çocuklarının ismini söyleyebiliyor" dedi.

Sanatçının sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan Doç Dr. Ali Metin Esen, "Dün akşamdan bugüne nörolojik durumunda belirgin bir iyileşme oluyor. Bilinci tamamen kapalıydı, fakat şimdi bilinci açık, bazı sorulara yavaşta olsa cevap verebiliyor. Çocuklarının ismini söyleyebiliyor. 2001'de kendisini kimin ameliyat ettiğini sorduğumuzda doğru cevap verdi. Fakat çok açık da değil, soruların bir kısmını da cevaplayamadı. Çok düşünerek ve yavaş cevaplayabiliyor ama bu da çok olumlu bir gelişme. Diğer yandan kalbindeki pil devrede ve zaman zaman kendi ritmi gelmekle beraber çoğu zaman pilin desteklediği bir kalp ritmi söz konusu" diye konuştu.

Açıkalın'ın sağlık durumunun iyiye gittiğini ifade eden Esen, "Hafta sonunu yoğun bakımda geçirecek. Dilerim; pazartesi bilinci çok daha açık ve yoğun bakımdan çıkmaya hazır bir hasta olarak size takdim ederiz. Sonrasında da daha ileri değerlendirmelerle ne yapacağız, diğer kapaklarıyla ilgili sorunlara cerrahi bir girişim düşünecek miyiz gibi. Esasen kalıcı bir kalp pili uygulaması planlıyoruz. Bununla ilgili daha sonra size bilgi vereceğim" dedi.

Peker Açıkalın'ın kalp krizi geçirmediğini belirten Esen, ''Öncesinden bir kapak ameliyatı geçirmiş ve kalp fonksiyonları belirli düzeyde azalmış, diğer iki kapağında da belirgin düzeyde bozukluk olan bir hastamız. Böyle hastalarımızda tetikleyici bir takım faktörlerinde etkisiyle ani ritim bozuklukları ve ona bağlı kalp durmaları olabiliyor. Peker Bey'in başına gelen şey bu" ifadelerini kullandı.
Sanatçının bir hafta daha hastanede kalacağını belirten Esen, "Hayati tehlikeyi tam olarak atlattı diyemiyoruz. Onun için hafta sonunu yoğun bakım da geçirecek. Ama klinik durumu geldiğine göre yüzde 80 iyileşmiş durumda, özellikle nörolojik bulgularında belirgin bir iyileşme var ama tam değil. Açık bir hafızası yok, çok net konuşamıyor, sözel iletişimi yavaş ama geldiğiyle kıyaslayarak söylüyorum iyi durumda" dedi.

Ailesinin Peker Açıkalın'la görüştürüldüğünü belirten Esen, yoğun bakımdan çıktıktan sonra sık olmamakla birlikte ziyaretçi kabul edebileceğini söyledi.

İHA Haber7

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
[QUOTE

620942_htmansetyeni.jpg

[/QUOTE]
Geçmiş olsun.

Şu haberde de birileri üzerinden başkalarını hedef alıyorlar ya yuhh yani:mad::mad:

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Halam buna benzer şekilde komada yatmıştı, kalbi 5 dk boyunca durmuş haldeydi. Kalbi çalıştırıp yoğun bakıma almışlardı. Rahmetli olalı 4 seneyi geçti.
Sağlam kalkacağını sanmıyorum, geçmiş olsun

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
geçmiş olsun durumu ağırmış hayati tehlikesi devam ediyomuş

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Peker Açıkalın hayati tehlikeyi atlattı.

9790.jpg

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, tedavisine Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devam edilen Peker Açıkalın'ın bugün itibariyle yaşamsal parametrelerinin stabil olarak seyrettiği belirtildi.

Açıklamada, Açıkalın'ın hayati tehlikeyi büyük oranda atlattığı, kontrol amacıyla hastanenin Kalp Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tutulduğu kaydedildi.

Aynı açıklamada, nörolojik olarak takip edilen Açıkalın'ın beyin tomografisinde de herhangi bir patoloji saptanmadığı bildirildi.

AA-Haber7

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Taburcu fotoğrafları Peker Açıkalın'ı çıldırttı

taburcu-fotograflari-peker-acikalin-i-cildirtti-1321103.Jpeg

Bir süredir tedavi gördüğü hastaneden taburcu olduğu gün karşısında habercileri gören Peker Açıkalın buna fena halde kızdı. Gazetecinin fotoğraf makinasının deklanşörüne basmasıyla birlikte anlaşılamayan bir şekilde sinirlenen Açıkalın, gazeteciye hitaben tehdit ve hakaret içeren sözlerle seslendi; zaman zaman da küfür etti. Makinasındaki fotoğraf karesini silmesini istediği haberciyi "ağzını burnunu kırmakla" da tehdit eden Açıkalın bir türlü sakinleştirilemedi. Gerginliğin sonu gelmeyince anlaşmazlık karakola taşındı. Açıkalın 14 Nisan tarihinde trafikteki bir anlaşmazlık nedeniyle girdiği tartışmada fenalaşarak hastaneye kaldırılmışti.

[SDNTV3]http://video-milliyet.mncdn.net/web/video/2011/05/04/50071.flv[/SDNTV3]

Milliyet

yucelsolak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ancak akıllanmamış yine çıktığı gibi biriyle tartışmış

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Filimlerinde de normal değil gerçek yaşantısında da normal değil beyin yapısında anormallik var.Hele geçirdiği bu travmadan sonra normal olması beklenemez.Allah çocuklarına acısın ve babasız bırakmasın.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Çok yaşamaz bu gidişle!