Ergenekon da En büyük Dalga !

PcMaSTeR

Profesör
Ergenekon'da 6 ilde eş zamanlı operasyon yürütülürken 40'a yakın kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında paşalar, emekli ve muvazzaf subaylar, gazeteciler ve emniyet amiri var.

Ergenekon kapsamında 6 ilde eş zamanlı operasyon yürütülürken 40'a yakın kişi gözaltına alındı.
Prof. Dr. Kemal Gürüz (Eski YÖK Başkanı)
Prof. Dr. Yalçın Küçük
Emekli Orgeneral Tucer Kılınç
Emekli Orgeneral Kemal Yavuz
Eski Genelkurmay Hukuk Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel ve gazeteci Engin Aydın da gözaltına alındı.
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Emekli Kurmay Albay İlyas Çınar, İstanbul'da gözaltına alındı.

Adapazarı’nda Mustafa Dönmez isimli Yarbay, Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alındı.
İzmir'de bir binbaşı ile emniyet amirinin gözaltına alındı.
İstanbul'da Çağdaş Türkiye Partisi Genel Başkanı Hasan Ataman Yıldırım gözaltına alındı.
Sivas'ta ''Ergenekon soruşturması'' kapsamında gözaltına alınanların sayısı 11'e yükseldi. Gözaltına alınanlar arasında Cumhuriyet Üniversitesi'nden bir öğretim görevlisi de var.

SORUŞTURMA KAPSAMINDA ARALARINDA ANKARA VE İSTANBUL'UN BULUNDUĞU 6 İLDE YAKLAŞIK 40 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında aralarında Ankara ve İstanbul'un da bulunduğu 6 ilde yaklaşık 40'a yakın kişi gözaltına alındı.
''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcısının başvurusu üzerine İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi ''yakalama, arama ve inceleme'' kararı verdi.
Karar çerçevesinde, polis ekipleri 6 ilde eş zamanlı olarak adresleri belirlenen kişilerin ev ve iş yerlerinde arama yapıyor.

SORUŞTURMASI KAPSAMINDA ANKARA'DA 8 KİŞİNİN EVİNDE ARAMA YAPILDI, YAPILIYOR
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, Ankara'da toplam 8 kişinin evinde arama yapıldığı bildirildi.
Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, ''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcısının başvurusu üzerine İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi, Ankara'da 7 kişi hakkında ''yakalama, arama ve inceleme'' kararı verdi.
Buna göre, sabah erken saatlerde harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri, Prof. Dr. Yalçın Küçük, eski Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin, eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz, eski Genelkurmay Adli Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel ile Engin Aydın ve Erdal Şahin'ın evlerinde eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç'ın ise general lojmanlarındaki ikametinde arama yaptı. Aramalar sırasında evlerde bulunan bilgisayarların içerisindeki dosyaların yedeklerinin alındığı da belirtildi.
Bu kişilerin, ev aramalarından sonra gözaltına alınacağı ve sağlık kontrolünün ardından Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüleceği öğrenildi. 7 kişinin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.

JANDARMA VE POLİS EKİPLERİ KANADOĞLU'NUN EVİNDE

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun Ankara'daki evine, arama yapmak üzere bir jandarma üsteğmen ile sivil polislerden oluşan emniyet mensupları geldi.

TUNCER PAŞA VE KEMAL GÜRÜZ GÖZALTINDA
Polis eski MGK Genel Sekreteri emekli Org. Tuncer Kılınç ve eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz'ün evinde arama yapıldı. Eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz ve eski MGK Genel Sekreteri Orgeneral Tuncer Kılınç'ın da gözaltına alındı.


EMEKLİ KURMAY ALBAY İLYAS ÇINAR, İSTANBUL'DA GÖZALTINA ALINDI
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Emekli Kurmay Albay İlyas Çınar, İstanbul'da gözaltına alındı.
Çınar'ın Maltepe'deki evine sabah saatlerinde gelen polisler, evde yaklaşık 2,5 saat inceleme ve arama yaptı.
Polislerden bazıları, son olarak Gölcük Donanma Komutanlığı'nda görev yaptığı belirtilen emekli Kurmay Albay İlyas Çınar'ı gözaltına alarak, şubeye götürdü.
Diğer polislerin evdeki arama çalışmaları ise sürüyor.


ESKİ ORDU KOMUTANI GÖZALTINDA
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, emekli Orgeneral Kemal Yavuz'un da gözaltına alındığı bildirildi.
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, soruşturma kapsamında ''yakalama, arama ve inceleme'' çalışmaları sürüyor.
Bu kapsamda, gözaltına alınanların sayısının 30'u aşabileceği, emekli Orgeneral Kemal Yavuz'un da bu kişiler arasında yer aldığı kaydedildi.GÖZALTINA ALINAN ESKİ GENELKURMAY ADLİ MÜŞAVİRİ EMEKLİ TÜMGENERAL ŞENEL, SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski Genelkurmay Adli Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel, sağlık kontrolünden geçirildi.
Sivil polisler eşliğinde Ankara Adalet Sarayı'na getirilen Şenel, Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirildikten sonra, sivil bir otomobille Emniyet'e götürüldü.

İSTANBUL'DA ERGENEKON SORUŞTURMASI KAPSAMINDA GÖZALTINA ALINAN ZANLILAR SORULARI YANITSIZ BIRAKTI
Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan zanlılar, basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.
İstanbul'da Ergenekon soruşturması kapsamında sabah erken saatlerde çok sayıda adrese düzenlenen baskında gözaltına alınan zanlılar sağlık kontrolünden geçiriliyor. Özkan Bektaş, İlhami Ümit Handan ve Mehmet Koral'ın ardından, gözaltına alınan Coşkun Umur da Haseki Hastanesi'ne getirildi. Sağ kolunun sargılı olduğu gözlenen Umur, basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.
Zanlıların kısa aralıklarla Haseki Hastanesi'ne getirilişi sürerken, Hasan Ataman Yıldırım da sağlık kontrolü için Fatih Adliyesi'ne getirildi. Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındığı iddia edilen Ataman, girişte basın mensuplarının "neden gözaltına alındınız?" şeklindeki sorularını yanıtsız bıraktı.
Sağlık kontrolleri tamamlanan zanlılar, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildi.İZMİR'DE BİR YÜZBAŞI İLE EMNİYET AMİRİ GÖZALTINA ALINDI
''Ergenekon soruşturması'' kapsamında İzmir'de bir binbaşı ile emniyet amirinin gözaltına alındığı bildirildi.
Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Organize Suçlar Büro Amirliği ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucu, İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Emniyet Amiri E.E. ile ismi açıklanmayan denizci bir binbaşı gözaltına alındı.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan gelen talimat üzerine gözaltına alınan 2 kişinin İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne getirildiği öğrenildi.


GÖZALTINA ALINAN 2 KİŞİNİN İSTANBUL'A GÖNDERİLECEĞİ BİLDİRİLDİ
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla İzmir'de gözaltına alınan emniyet amiri E.E. ile deniz subayı E.Ç'nin bugün İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.
İzmir Emniyet Müdürlüğü Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü'nde görevli Emniyet amiri E.E. Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde gözaltında tutulurken, daha önce yüzbaşı olduğu belirtilen kişinin binbaşı E.Ç. olduğu, bu subayın ise polis tarafından gözaltına alınmasının ardından Askeri İnzibat'a teslim edildiği belirtildi.
Ergenekon Soruşturması kapsamında, İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Emniyet Amiri E.E. ile binbaşı E.Ç. bu sabah gözaltına alınmıştı.


SİVAS'TA 11 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI, ARAMALARDA CEPHANELİK ÇIKTI
Sivas'ta ''Ergenekon soruşturması'' kapsamında gözaltına alınanların sayısı 11'e yükseldi.
Alınan bilgiye göre, soruşturma kapsamında Sivas Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyon kapsamında 2 kişi daha gözaltına alındı.
Gözaltına alınan 11 kişinin Sivas Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki sorgusu devam ediyor.
Bazı illerle birlikte eş zamanlı yapılan operasyonun ön hazırlığının uzun zamandır sürdüğünü ifade eden emniyet yetkilileri, soruşturmanın devam ettiğini belirttiler.
2 el bombası, bir ''kalem silah'', çok sayıda ruhsatsız av tüfeği, kesici aletler, 36 mermi ve bol miktarda dijital materyalin ele geçirildiği operasyonda gözaltına alınan zanlılardan 2'sinin kamu görevlisi olduğu öğrenildi.

-İSTEK VAKFI'NDA POLİS İNCELEMESİ
İstek Vakfı'nın Kadıköy'deki yönetim binasında polislerce inceleme yapılıyor.
Alınan bilgiye göre, İstek Vakfı'nın Kadıköy Acıbadem'deki yönetim binasına saat 07.00 sıralarında gelen polis, içeri girerek inceleme başlattı.
Polisin vakıftaki incelemeleri sürüyor.


Haber7.com

 

PRoMeTuS

Profesör
üff sıktı, davada suçlanan yok suçlu çok nası iş bu ben anlamadım.. Savcı davayı yaydıkça yayıyo, gelmiş geçmiş tüm davaları birleştircek böyle giderse. aradan feneride çıkarsa bari..
 
Üst