Pöh olmak isteyenlere bu aşama hala var mı?

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Selamlar arkadaşlar, ben 7-8 aylıkken bir ameliyat geçirmişim, bu ameliyattan dolayı biraz büyük bir dikiş izi var karnımda. İnternette de bir şey gördüm. Sanırım dış görünüşte bir sorun varsa alım yapılmıyormuş. Bu doğru mudur acaba?

Reaksiyon puanı
147
Bende kara harp okuluna giricem kolumda faça benzeri iz var vücudun herhangi bir yerinde 10cm² yi geçmemesi gerekmiş yüzümüzde ise 4cm² yi geçmemesi gerekiyormuş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide 5 metreden görünmemesi gerekiyor sanırım internette görmüştüm ne kadar geçerli bilmiyorum.

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Bende kara harp okuluna giricem kolumda faça benzeri iz var vücudun herhangi bir yerinde 10cm² yi geçmemesi gerekmiş yüzümüzde ise 4cm² yi geçmemesi gerekiyormuş.

Bide 5 metreden görünmemesi gerekiyor sanırım internette görmüştüm ne kadar geçerli bilmiyorum.
Düz bir iz, yaklaşık 10-12 cm, umarım engel olmaz

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Sağlık mülakatında fondöten sürüp gitsem mi yoksa o izi nasıl geçiririm bi fikrin var mı?
Bence doğruyu görmeleri en iyisi, göreve başladıktan sonra atılmaktan iyidir. Benimki 13-14 yıl önce oldu bu yüzden dikiş olayı pek gelişmemiş o yıllarda, çok kötü durmasa da belli ediyor kendini. Geçirmek için hiç bir fikrim yok

Reaksiyon puanı
147
Doktora söylerim görürse, faça değil küçükken bisikletten düştüm ve bisikletin pedal kısmındaki yer çizdi diye söylerim bence 570 soruluktu sanırım psikolojik test yapip faça çekmediğimi anlarlar.

Reaksiyon puanı
147
Öyleyse güzel, senin adına çok sevindim ?
Inşallah kazanırım ya, o değilde bu kesik izi vs bazı şeyler doktorun insiyatifine kalmış bişey inşallah sorun olmaz.

umarım öyle saçma birşey yapmazsın direk elenme sebebi aldatıcı şeyler yapmak.
Arkadaşlarım felan öyle yap dediler banada mantıklı geldi ama yapmamak en doğrusu.

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Inşallah kazanırım ya, o değilde bu kesik izi vs bazı şeyler doktorun insiyatifine kalmış bişey inşallah sorun olmaz.

Arkadaşların felan öyle yap dediler banada mantıklı geldi ama yapmamak en doğrusu.
Yapma zaten birdaha giremezsin o tarz bi mülakata.

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195

Arkadaşların felan öyle yap dediler banada mantıklı geldi ama yapmamak en doğrusu.
İnşallah kardeşim. Umarım başarılı olursun, ben de ilk önce askerlik istemiştim aslında ama orada şartlar daha sıkı olunca izden dolayı hiç almazlar diye düşündüm. Umarım sorun çıkmaz.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ'nin ekinde yer alan "12-CİLT HASTALIKLARI" bölümünü incelemenizi tavsiye ederim. Bu bölümdeki B-C-D dilimlerinde tanımlanan hastalıklar öğrenciliğe engeldir.

Yönetmelik bağlantısı:

Yönetmelik ekinin bağlantısı:

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ'nin ekinde yer alan "12-CİLT HASTALIKLARI" bölümünü incelemenizi tavsiye ederim. Bu bölümdeki B-C-D dilimlerinde tanımlanan hastalıklar öğrenciliğe engeldir.

Yönetmelik bağlantısı:

Yönetmelik ekinin bağlantısı:
Bende herhangi bir hastalık yok, sadece ameliyat izi ve onunla ilgili bir madde göremedim.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Ameliyat izinin tıbbi bir adı vardır. Ameliyat izi skatris (sikatris)'e giriyordur diye düşünüyorum. Ama emin değilim.

Sonuçta tıbbi bir terim. Buna @Sfatihmehmed in cevap verebileceğini umuyorum.

Sfatihmehmed

Asistan
Reaksiyon puanı
321
Ameliyat izinin tıbbi bir adı vardır. Ameliyat izi skatris (sikatris)'e giriyordur diye düşünüyorum. Ama emin değilim.

Sonuçta tıbbi bir terim. Buna @Sfatihmehmed in cevap verebileceğini umuyorum.
Ameliyatın büyüklüğüne göre değişir tabii. Eğer dikişler patlamayacaksa veya ağır hasarlı sizi engelleyen bir durum yoksa bir sorun olmaz.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Şuana kadar engelleyen tek bir durum bile olmadı, umarım orada da bir şey demezler
Benim kaba taslak bildiğime göre; kısa kollu tişört/gömlek giyince belli olan belirgin izlerden geçirmiyorlar. Hatta TSK bu konuda daha seçici.

Dövme ve jilet izini hiçbir türlü geçireceklerini sanmıyorum. Sağlık yönetmeliğe göre geçse bile mülakatta elerler diye düşünüyorum.

İnşallah sorunsuz geçersiniz. Sonucunu da buradan haber verirseniz belki başka birisinin işine yarar.

Sfatihmehmed

Asistan
Reaksiyon puanı
321
Şuana kadar engelleyen tek bir durum bile olmadı, umarım orada da bir şey demezler
Dış görünüş yüzünden alınmama gibi bir durum olacağını sanmıyorum. Abdomen bölgesi ağrımıyor, adrenalin bezlerinde de bir sorun yok ise bir şey olmaz.

Reaksiyon puanı
147
Benim kaba taslak bildiğime göre; kısa kollu tişört/gömlek giyince belli olan belirgin izlerden geçirmiyorlar. Hatta TSK bu konuda daha seçici.

Dövme ve jilet izini hiçbir türlü geçireceklerini sanmıyorum. Sağlık yönetmeliğe göre geçse bile mülakatta elerler diye düşünüyorum.

İnşallah sorunsuz geçersiniz. Sonucunu da buradan haber verirseniz belki başka birisinin işine yarar.
Bence tsk böyle şeylere takılmamalı 1 iz yüzünden hayallerimiz suya düşüyor...

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Bence tsk böyle şeylere takılmamalı 1 iz yüzünden hayallerimiz suya düşüyor...
Bence de takılmamalı.

Bir tanıdığın çocuğu polislik mülakatına girdi. Kulaktan eklemişler. Ne var dedim. Kulağın deliğinin yanında bir çıkıntı var ya hani ses gelmesin diye genelde o kısmı kulak deliğinin üstüne kapatırız elimizle. Neymiş orası yokmuymuş, küçük müymüş ne? ? Öyle dandik dündik şeylerle uğraşıyorlar.

Yine bir arkadaşım polisliğe girdi. Elemişler. Neymiş tepede kellik varmış. ? Ama girdikten sonra tüm saç dökülse eleyemezler kazanılmış hak diye. Böyle boş beleş sebeplerden eliyorlar.

Bir aralar gözü lazer ile çizdirince de polislik ve TSK'ya öğrenci olarak almıyorlarmış. Şimdi devam ediyor mu bilmiyorum.
Zaten göz için belli bir numara şartı koymuşsun. Adam gözünün numarası başvuru şartlarını geçmediği için çizdirmiş. Çizdirince ne güzel görünüyor işte. Tedavi olmuş. Amaçları gözün iyi görüp görmemesi değil demek ki.

Reaksiyon puanı
8,023

KHO bu yıl mı gireceksiniz?