PlayStation 3 mü Xbox 360 mı?

Hangi oyun konsolunu tercih edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    357

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Gidiyim de biraz Xbox'ta takılayım. :dil:

ilica18

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ben oyun olarak sadece pes oynarım onun için de ps3 den başkası yalan benim için :D

forzabeşiktaşk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xbox oyunlarını diğer satış yerlerine göre ucuza satan bir yer bulursam Xbox alacağım..

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
ben de xbox ve ps3 sahibi olarak diyebilirim ki

grafik kalitesi xbox un daha üstün kimse kontrasttan bahsetmesin göz var nizam var doku ve kaplama kalitesi dediğimiz bir şey var :)

eğer sıkı bir fps oyuncusuysanız ps3 ün joysticki sizi delirtir bir türlü alışamadım ben ama xbox da öyle değil ve joypad direk avuca oturuyor.

xlive bence psn ye göre çok daha başarılı.

kinect move ile karşılaştırılamaz bile.

ps3 joypad in pili tükendimi kabloya bağımlı kalıyorsunuz ama xbox joypad de 2 adet kalem pil ile bu soruna anlık çözüm getirirsiniz.

ps3 multimedia ağılrıklı bir cihaz bd ray okuyucu ve dts gibi çevresel ses donanıma izin vermesi oldukça iyi düşülmüş bir özellik. aklıma gelenler şimdilik bunlar.

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
İşte güzel cevaplar gelmiş :D tamamdır al bir Xbox rahatına bak be kanka :D

forzabeşiktaşk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki Xbox alıyorum, avrupa yakasında bulabileceğim bir yer biliyormusunuz, anadoluya geçmeye üşeniyorum. Xbox 360 250GB Slim ve Kinect var aklıma şu an.

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
O konuda yardımcı olamayacağım, çünkü Ankaradayım. :) ama kahraman elektroniği duyuyorum istanbulda fena değilmiş, biraz araştırırsan bulursun rahatça.

forzabeşiktaşk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evimin yakınlarında satan bir yer buldum. Xbox 360, 250Gb Kinect Ready - 699 lira, fakat aynı yerde kinect yok. Kinect'i ayrı bir mağazada aramalıyım.

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Evimin yakınlarında satan bir yer buldum. Xbox 360, 250Gb Kinect Ready - 699 lira, fakat aynı yerde kinect yok. Kinect'i ayrı bir mağazada aramalıyım.

bana pahalı geldi başka mağazalarda 400'den aşağı olmaz o yüzden İstanbul'u bence alt üst etmen lazım :D Ben Adana'da 750 tl'ye aldım diye sevinmiştim :D buralar pahalı ama İstanbul ucuz :mrgreen:

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Karar verildi. :D :D Bu arada benim makineye daha fw attıracam, charge kit alacam yahu. :D 55 kağıt sıkışmış makineye. :p :mrgreen:

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Bende hangi fw var onu bile bilmiyorum. :D :D Çünkü makine bana geldiğinden beri fw attırmadım, bende önce kullanan abimin arkadaşı ne attırdıysa onla devam ediyorum. :D

CoD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende oyun konsolu alıyorum yorumlardan anladığım kadarıyla xbox 360 daha iyi gold un sitesin de :

MICROSOFT XBOX 360 250GB KINECT

Liste Fiyatı : 749,04 TL
%18 indirimle 699 TL

ama hiç bi bilgi yok sadece başlık resim ve fiyatı şimdi buna KINECT dahil mi değil mi.

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Bende oyun konsolu alıyorum yorumlardan anladığım kadarıyla xbox 360 daha iyi gold un sitesin de :

MICROSOFT XBOX 360 250GB KINECT

Liste Fiyatı : 749,04 TL
 indirimle 699 TL

ama hiç bi bilgi yok sadece başlık resim ve fiyatı şimdi buna KINECT dahil mi değil mi.

Dahil değil ve ben o fiyata sahibinden veya gg'den Kinect+Xbox 360 alırım :)

CoD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sağol cevap için bide fw olmadan korsan oyun oynamak mümkün mü veya hangisi daha iyi birde fw olunca ne oluyor biraz çok soru sordum ama:rolleyes:

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Sağol cevap için bide fw olmadan korsan oyun oynamak mümkün mü veya hangisi daha iyi birde fw olunca ne oluyor biraz çok soru sordum ama:rolleyes:
MAalesef mümkün değil.FW kısacası frimware demek yani makinenin kopya çalıştırması için DVD-romun sürücüsü değiştiriliyor bu sayede kopya oynatıyor. :)

CoD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bide son olarak fw nerelerde yapılıyor güncellemeyi bizmi yapıyoruz yoksa fw yapılan yerdemi yapılıyor güncelleme yapmasak ne oluyor :)

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Bide son olarak fw nerelerde yapılıyor güncellemeyi bizmi yapıyoruz yoksa fw yapılan yerdemi yapılıyor güncelleme yapmasak ne oluyor :)
Nerede yaşadığına bağlı.Ben Adana'dayım bu işi yapan iki yer var :) Kendinde yapabilirsin ama çok zor bir sürü şey gerekiyor.Güncellemenin yapacağı etkiye bağlı ben hep yaptırdığım yerde güncellendi :)

CoD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nerede yaşadığına bağlı.Ben Adana'dayım bu işi yapan iki yer var :) Kendinde yapabilirsin ama çok zor bir sürü şey gerekiyor.Güncellemenin yapacağı etkiye bağlı ben hep yaptırdığım yerde güncellendi :)
Yardım ettiğin için Teşekkür ederim

CoD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu arada bursada nerelerde fw yapılıyor bilen varsa yazabilirmi

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Xbox ve Ps3 satan yerler yapar arkadaşım. Teknosa, Gold, Saturn gibi mağazalar yapmaz. Onlardan almanı da tavsiye etmem. :)

CoD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xbox ve Ps3 satan yerler yapar arkadaşım. Teknosa, Gold, Saturn gibi mağazalar yapmaz. Onlardan almanı da tavsiye etmem. :)
Bursaya yeni taşındığım için satan yerleri bilmiyorum:)
İnternette bi sitede bulduğum fiyatlar uygun geldi ordan alıp da başka yerde fw yaptırabilirmiyim.Sitedeki sattıkları xbox360 paketleri aşşağıdaki gibi:

Seçenek 1:
Xbox 360 S (Slim) (PAL)
1 adet wireless controller (Joystick)
Standart av kablo
4 gb hafıza
Xbox live
Kinect
Kinect Adventures Oyunu
Kdv Dahil Fiyatı : 798,00 TL
Hafızası düşük olduğu için +XBOX 360 SLİM 250 GB HARDDİSK Kdv Dahil Fiyatı : 117,00 TL
= 915 Tl

Seçenek 2:
Xbox 360 S (Slim)(Pal)
1 adet wireless controller (Joystick)
Standart av kablo
250 gb hafıza
Xbox live
Headset kulaklık
Kdv Dahil Fiyatı : 638,00 TL
Kinect olmadığı için +Kdv Dahil Fiyatı : 351,00 TL
=989 TL

Başka bi püf noktası varmı yoksa 1. seçeneği tercih ediyorum siz ne dersiniz

forzabeşiktaşk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

CoD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu arada hangisi daha iyi arcade mi elite mi premium mu

verdiğin linkte ki sydbilgisayara mail atsam fw yapıp gönderirler mi bu konuda bi bilgin varmı