Plastik bir parçaya başka bir plastik parça ile nasıl ek yapılır?

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Başlıkda da belirttiğim gibi plastik parçaya ek yapmam gerekiyor ama bunu sağlam bir şekilde yapmam lazım. Kolay kolay kırılmayacak uzun ömürlü bir şeyler lazım. Bilgisi olan var mı ?

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
1020 yapıştırıcı.

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Çok iyi yapıştırırmı parmak darbesiyle kırılırmı

elektrofizikci

Asistan
Reaksiyon puanı
70
parça müsaitse zımba teli gibi bir teli içine havya varsa evde havya ile gömün. iki tarafı tutacak şekilde
simetrisine de bir tane gömün... güçlü bi yerde kullancaksanız böyle bir şey şart gibi. yapıştırıcılar çok sağlıklı/dayanıklı olmayabilir. yine parça büyükse vida tutacak kadar, iki parçaya karşılıklı köprü atarak vidalarla tutturabilirsiniz. Yapıştırıcılarla birlikte güçlendirmek için bazı ustaların sigara külüde eklediğini yapıştırıcıya gördüm. Yapıştırıcının üzerine döküyorlar..

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,079
yapıştırıcı var , yapıştırıcı var aralarında dağlar kadar fark oluyor mesela 404 türü kristalize yapıştırıcılar yapıştığı yerde beyaz madde bırakanlar mesala bu tür yapıştırıcılar esnek yerlerin yapışmasında tavsiye olunmaz peki neden ? çünki bunlar hafif esnemeye geldimi kırılıp yapıştığı yerden ayrılmasına sebeb olur. diğer yapıştırıcılar yani bally esneyen yüzeyler için daha tercih edilesi bir yapıştırıcı türüdür örneğin ayakkabı tabanları terlikler vb o yüzden tercihini sağlam yap

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Plastik plastiğe yapıştırıcıyla tek başına iyi yapışmaz. Zımba telini alıyorsun 2 tane. Hiç bozmadan kargaburun veya penseyle ocakta ısıtıyosun kıpkırmızı kor olacak tel. Sonra direk plastiğin yapışacak 2 parçasına denk getiriyorsun. Plastik kalınsa içeri doğruda bastırırsan iyi olur. Üstünede havya varsa plastiği eriterek telleri gizleyebilirsin. El işçiliğin iyiyse sağlam olur. Bunları yaptıktan sonra yapıştırıcıyla güçlendirebilirsin.

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76
parça müsaitse zımba teli gibi bir teli içine havya varsa evde havya ile gömün. iki tarafı tutacak şekilde
simetrisine de bir tane gömün... güçlü bi yerde kullancaksanız böyle bir şey şart gibi. yapıştırıcılar çok sağlıklı/dayanıklı olmayabilir. yine parça büyükse vida tutacak kadar, iki parçaya karşılıklı köprü atarak vidalarla tutturabilirsiniz. Yapıştırıcılarla birlikte güçlendirmek için bazı ustaların sigara külüde eklediğini yapıştırıcıya gördüm. Yapıştırıcının üzerine döküyorlar..

Plastik plastiğe yapıştırıcıyla tek başına iyi yapışmaz. Zımba telini alıyorsun 2 tane. Hiç bozmadan kargaburun veya penseyle ocakta ısıtıyosun kıpkırmızı kor olacak tel. Sonra direk plastiğin yapışacak 2 parçasına denk getiriyorsun. Plastik kalınsa içeri doğruda bastırırsan iyi olur. Üstünede havya varsa plastiği eriterek telleri gizleyebilirsin. El işçiliğin iyiyse sağlam olur. Bunları yaptıktan sonra yapıştırıcıyla güçlendirebilirsin.
Bildiğimiz zımba teli oluyor demi? plastik parça çok kalın değil o yüzden vida imkansız. Yapıştıracağım şey ise otomobil yol bilgisayarı çerçevesi.

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Zımba teli üstüne japon, japon ıslakken kuramamışken sigara külü dök betondan farksız olur.Bişey olmaz ben arabada çatlayan yerleri yapıştırdım canavar.

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Zımba teli hassas yapman lazım formu değişetirmemen gerek. kaynamazsa sadece japon ve kül de fayda eder. Sigara külü sigara yanıyorken daha etkili oluyor laptopta yapıştırdım bide siyah oluyor hafif zımpara ile güzel oluyor. Sigara içmiyorum diyosan bende içmedim hiç kendi kendine yanarken çıkıyor zaten.

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76
çok ince işçilik ister o zaman. Bildiğimiz zımba teli
Zaten parçayı macunlayacağım.
Zımba teli hassas yapman lazım formu değişetirmemen gerek. kaynamazsa sadece japon ve kül de fayda eder. Sigara külü sigara yanıyorken daha etkili oluyor laptopta yapıştırdım bide siyah oluyor hafif zımpara ile güzel oluyor. Sigara içmiyorum diyosan bende içmedim hiç kendi kendine yanarken çıkıyor zaten.
Abim sigara içiyor o sorun olmaz da yanmamış tütün mü basıyım kül mü

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Küll bildiğin. japon sağlam plastik gibi oluyor sigaranın külü Kolay kolay kırılmaz önce kül üstüne japon tekrar kül