Photoshoptan iyi anlayan

Bu konuyu okuyanlar

CemBayramoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar şimdi bişey sorucam..
mesela bu örnek resim. burdaki kadını sadece kadını photoshopta magnetic lasso tool aracı ile sadece kadını alıyorum. Aldığın zaman sanki böyle tam iyi alamıyorum yanları kesilmiş gibi oluyor.. Yanı tek tıkta direk sadece kadını ordan ayrıntılı bir şekilde nasıl alabilirim ?? anlamışsınızdı umarım. kadını magnetic lasso tool aracılığı ile seçicem yapıştırdığım zaman tam iyi olmuyor..
photoshop-fetisizmi_10438.jpg

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=83278]samilcan[/MENTION] [MENTION=26151]OnLT[/MENTION] [MENTION=115737]Kurşun Kalem[/MENTION] [MENTION=58455]senininternetin[/MENTION] yardımcı olur umarım.

Ayrıca konu yanlış yerde. [MENTION=39818]Mai Nai[/MENTION]

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
tek tıklama ile yapabileceğini sanmıyorum ama "quick selection tool" ile kesmek istediğin alan üzerinden geçersen ve hatalı seçilen alanların üzerinden "alt" tuşuna basılı olarak geçersen fazla uğraşmadan kesmek istediğin alanı seçebilirsin. Yaptığın bu işlemin kaliteli olması için çözünürlüğün yüksek olması lazım. düşük çözünürlüklü resimlerde çalışırken mutlaka teker teker tıklayarak etrafından geçmen daha iyi sonuş verecektir.

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
[MENTION=12097]tuskilidi[/MENTION] haklı. Kolaycılığa alışmayın uğraşın biraz :p

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Anca iki renge düşürüp , siyah beyaz atıyorum beyazı kesersiniz direk alır. Ama onun içinde her yeri rengini düze atmak gerek. Ondada onun gibi köşelerialmak gerek. Aynı şey . O yüzden kolaya kaçmak yerine uğraşın.

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Pen tool ile dikkatli bir şekilde etrafından çerçeve çizin ardından sağ tıklayıp Make Selection derseniz çok daha kesin hatlarla dekupe yapabilirsiniz.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
OnLT'n dediği gibi Pen tool ile kesip feather değeri 0,3 kullanarak çok kaliteli kesim yapabilirsin. Youtube'dan derslerini bulabilirsin.

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
[video]www.youtube.com/watch?v=FmH12c5loIs[/video]

forumhacktir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her ne ile seçim yaparsanız yapım seçiminizi kesmeden önce refine edge (CS5 ve üzeridir) komutunu kullanın. Çok daha düzgün sonuçlar elde edersiniz.