Photoshoptan iyi anlayan

Arkadaşlar şimdi bişey sorucam..
mesela bu örnek resim. burdaki kadını sadece kadını photoshopta magnetic lasso tool aracı ile sadece kadını alıyorum. Aldığın zaman sanki böyle tam iyi alamıyorum yanları kesilmiş gibi oluyor.. Yanı tek tıkta direk sadece kadını ordan ayrıntılı bir şekilde nasıl alabilirim ?? anlamışsınızdı umarım. kadını magnetic lasso tool aracılığı ile seçicem yapıştırdığım zaman tam iyi olmuyor..
 

What The Hell

Profesör
[MENTION=83278]samilcan[/MENTION] [MENTION=26151]OnLT[/MENTION] [MENTION=115737]Kurşun Kalem[/MENTION] [MENTION=58455]senininternetin[/MENTION] yardımcı olur umarım.


Ayrıca konu yanlış yerde. [MENTION=39818]Mai Nai[/MENTION]
 

tuskilidi

Profesör
tek tıklama ile yapabileceğini sanmıyorum ama "quick selection tool" ile kesmek istediğin alan üzerinden geçersen ve hatalı seçilen alanların üzerinden "alt" tuşuna basılı olarak geçersen fazla uğraşmadan kesmek istediğin alanı seçebilirsin. Yaptığın bu işlemin kaliteli olması için çözünürlüğün yüksek olması lazım. düşük çözünürlüklü resimlerde çalışırken mutlaka teker teker tıklayarak etrafından geçmen daha iyi sonuş verecektir.
 

Webkurum

Profesör
Anca iki renge düşürüp , siyah beyaz atıyorum beyazı kesersiniz direk alır. Ama onun içinde her yeri rengini düze atmak gerek. Ondada onun gibi köşelerialmak gerek. Aynı şey . O yüzden kolaya kaçmak yerine uğraşın.
 

OnLT

Dekan
Onursal Üye
Pen tool ile dikkatli bir şekilde etrafından çerçeve çizin ardından sağ tıklayıp Make Selection derseniz çok daha kesin hatlarla dekupe yapabilirsiniz.
 
OnLT'n dediği gibi Pen tool ile kesip feather değeri 0,3 kullanarak çok kaliteli kesim yapabilirsin. Youtube'dan derslerini bulabilirsin.
 
Her ne ile seçim yaparsanız yapım seçiminizi kesmeden önce refine edge (CS5 ve üzeridir) komutunu kullanın. Çok daha düzgün sonuçlar elde edersiniz.
 

Son mesajlar

Üst