Photoshop kurdum monitör renkler koyulaştı!!! yardıııımm

Bu konuyu okuyanlar

maral44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar pc me phhotoshop 6,0 kurdum. yeniden başlattığımda tüm renkler daha koyu olmuştu pc. min özelliği çok ii olmadığından kaynaklandığını düşünüp kaldırdım ama sorun hala devam ediyo ne yapmama gerekiyo yardım ederseniz çok sevinirim |)

darkprocess

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Masaüstüne sağ tıkla > özellikler > ayarlar sekmesi > gelişmiş > renk yönetimi kısmına bak eklenmiş olan herhangi bir renk profili var mı?

maral44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Masaüstüne sağ tıkla > özellikler > ayarlar sekmesi > gelişmiş > renk yönetimi kısmına baktım yoktu . zaten gidip buradadn ayarları yapyorum yani rengini açıyorum her seferinde. monitörden kaynaklanıyor olabilir mi

darkprocess

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
maral44 dedi ki:
Masaüstüne sağ tıkla > özellikler > ayarlar sekmesi > gelişmiş > renk yönetimi kısmına baktım yoktu . zaten gidip buradadn ayarları yapyorum yani rengini açıyorum her seferinde. monitörden kaynaklanıyor olabilir mi

Tabi ki monitörden olması bir ihtimal. Ben de işim gereği photoshop kullanıyorum. Photoshop ilk açılışta yani yükleme sonrasında Color Settingleri ayarlamanızı istiyor. Burada eğer başka bir renk seçeniğini seçtiyseniz monitör rengi ona göre ayarlanır. Ama tabi siz photoshopu sildiğinizi söylüyorsunuz. İsterseniz photoshopu tekrar yükleyin ve photoshop açıldıktan sonra ctrl+shift+k ile color settings'ten monitor color seçeneğini seçin

maral44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tmm bir daha kurayım birde öle deneyim tşk ederim :)