Pc'yi server yapmak

Bu konuyu okuyanlar

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Beyler pc'mi oyun serverına çevirmek istiyorum ne yapmalıyım? Her gün giriyorum her zaman cevap verebilirsiniz.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Bulut teknolojiyle yapılabilir veya işletim sistemini ms server olarak değiştirmelisin ama oyun için gerekli olanlar sadece bu değil
internet bağlantının uploadı ne kadar yüksekse diğer oyuncularada o kadar paket cevabı verilir.

yani 8mbps download - 1mbps upload varsa burada kullanılacak değer 1dir.
Ek olarak statik ip satın alman gerekir.Yoksa her sistemin açılıp kapatılmasında oyuncuya tekrar ip dağıtımı yapman gerekiyor :)

CrazyGuardian

Asistan
Reaksiyon puanı
17
wm hamachi yada kendi oturumda yapabilirsin . ancak olurda elektrik gider net gider vs. internet bağlantın sunucuyu kaldırmaz. Bunlarıda düşünmek gerek. ucuz gideri olan vds gerek...

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Ben şöyle bir şey düşündüm bir pcyi sunucuya çevirip kiralık olarak vermek sonra oradan gelen parayla yeni bir pc alıp onu da sunucuya çevirmek yani ufak bir hosting şirketi olabilir :)

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Güzel hayaller :) Evdeki adsl ile mi yapacaksın bunu?

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Bana bir server yeter fazlasına gerek yok çünkü yapacağım dediğim zaman insanlar dalga geçmekten başka bir şey yapmıyor.(okuyup beni küçük gördüğünüz için hiçbir şey yazmiyorsunuz anlayabiliyorum bu kadarını.)

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Bana bir server yeter fazlasına gerek yok çünkü yapacağım dediğim zaman insanlar dalga geçmekten başka bir şey yapmıyor.(okuyup beni küçük gördüğünüz için hiçbir şey yazmiyorsunuz anlayabiliyorum bu kadarını.)
Bigisayarın server kullanımına uygunmu? Windows server yönetimini biliyormusun? İnternetin server görevi görecek kadar hızlımı? Elektrik kesilince ne yapacaksın? Dükkanı kapatacakmısın?

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Bakma sen, ben sadece işin internet kısmına değindim. Bunun enerjisi var, havalandırması var, yazılımı var...

Bende senin gibi küçük hayaller ile başlamıştım.

Şimdiki sistem odam. Allah seni inandırsın sırf internet erişimine aylık 2000 küsür veriyorum.

todHVre.jpg

DTfN0KU.jpg

T2ezvNU.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_0530.JPG
    IMG_0530.JPG
    1 MB · Görüntüleme: 635
  • IMG_0531.JPG
    IMG_0531.JPG
    924.1 KB · Görüntüleme: 654
  • IMG_0532.JPG
    IMG_0532.JPG
    926.5 KB · Görüntüleme: 643

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Bigisayarın server kullanımına uygunmu? Windows server yönetimini biliyormusun? İnternetin server görevi görecek kadar hızlımı? Elektrik kesilince ne yapacaksın? Dükkanı kapatacakmısın?

Abicim konuyu kapatabilir misin lütfen ben kendi işimi her zaman kendim hallettim yine hallederim sıkıntı olmaz zaten yardım isteyende hata. Hatta mümkünse benim hesabımı silin artık burada olmak istemiyorum.

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
hydron napacaksın metin2 servermi satacan çocuklara, soruna cevap veren arkadaşalara atar yapıyorsun yapma.

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Kimse sizi küçük görüp dalga geçmedi. `Ne yapabilirim` diye sordunuz neler gerektiğini söyledik..

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Üstteki arkadaşın ne yazdığını oku sonra cevap ver "metin2 servermi satacan çocuklara" arkadas bilgisayar benim değil mi ister metin2 serveri yaparım ister parcalarim

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Ben gidiyorum arkadaş herkes mi ters olur ya tamam anladım herkes ters olabilir de bu kadar olmaz

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
4 Gb ramle 10 kisilik sunucu açamazsın ayrıca makina bulsan bile ev interneti yetmez ona.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
4 Gb ramle 10 kisilik sunucu açamazsın ayrıca makina bulsan bile ev interneti yetmez ona.
Ayrıca bildiğim kadarıyla server ve desktop makineleri tamamen farklı makineler.

Misal bu amazon'da popüler bir model. En bilgisayarı ile kıyaslayın, sizce aynı şeyler mi ?

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ayrıca bildiğim kadarıyla server ve desktop makineleri tamamen farklı makineler.

Misal bu amazon'da popüler bir model. En bilgisayarı ile kıyaslayın, sizce aynı şeyler mi ?
O makinaların farklı olduğunu biliyorum arkadaşa internet konusunda fikrimi söyledim.

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Bos laf yapmayın konuyu kapatın ben ortamımı buldum

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Arkadaşım boş laf yapmıyoruz fikrimizi söylüyoruz. Server kurma ciddi bir iştir çok basit bir şey için kullansan bile iyi bir makina güçlü bir internet lazım.

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Kill me. Ya arkadaş gidin birine söyleyin su konuyu kapatsın yoksa ağzımı bozucam

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Terslemeyeyim diyorum ama fazla ileri gittin. Madem edilen yardımı beğenmiyorsun ya da yapamayacağının söylenmesini kaldıramıyorsun konuyu açma. Burada yapabilir miyim dedin, elindeki ile yapamazsın dediler. Bir iki kişi sana laf soktu, yada sen fesatlık yapıp alındın diye herkese ataralanmaya hakkın yok, burada sana yardım etmek için, fikir vermek için yazan da var.

Güzel hayaller :) Evdeki adsl ile mi yapacaksın bunu?

Burada yazdıklarından belli sen daha önce bu konuda birileriyle kavga etmişsin ve aşırı fesat girdin konuya baştan. Kimsenin seni küçük gördüğü falan da yoktu konuda. Sadece elindeki kaynağın bunu yapmana yeterli olmadığını söylediler. Bir soru sorarken kompleksini, kibirini arkanda bırak ve ayrıca biz burada internetteyiz. Kimin neyi ne amaçla yazdığını, ne demek istediğini yüz ifadelerinden anlayamıyoruz. Fesatlık yapma.

Arkadaş son derece makul bir soru sormuş ki müşteri bunlar yoksa seni tercih etmez. Adamın söylediğine senin cevabını aynen okusana ?

Abicim konuyu kapatabilir misin lütfen ben kendi işimi her zaman kendim hallettim yine hallederim sıkıntı olmaz zaten yardım isteyende hata. Hatta mümkünse benim hesabımı silin artık burada olmak istemiyorum.

Burada seninle dalga geçen dahi olmadı, sen sadece rezil oldum düşüncesiyle (Niçin olacaksan) "Hesabımı silin" dedin ki o imkansız. Forum senin ip adresine kadar her şeyini yasal olarak tutmak zorunda. Bu forumun yasal bir yükümlülüğü, zorunluluk. Birisi çıktı, herşeyimi silin dedi diye silemezler. Onu geçecen. Yardım istiyorsan etmeye çalışan arkadaşlar vardı. Laf sokan, her lafa atlayan, insanlarla uğraşmayı zevk edinmiş bir dünya insan var. Hem internette, hem hayatta. Çocukça davranıyorsun. Bir söz ettiysen lafının arkasında dur. Hesabımı silin deyip kaçmakla olmuyor.

Elinde daha iyisi yoksa biz napalım ? Senin ev interneti ile o eski makine ile yapacağın serverdan bir şey olmaz. Sana bunu söyleyince parlıyorsan derim ki sadece bir öğrencisin. Biz seni rahatsız etmeyelim, sen ortamında kal...