Pc Usb Bellekleri Görmüyor

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
merhaba arkadaşlar
pcde windows7 kurulu ve ben uzun bir süre kendi flash belleğimi kullanıyordum. başta sorun yoktu ta ki başka bir bellek takana kadar.artık pc sadece bana ait olan flash belleği görüyor ve aynı markaya ait (kingston 4gb) olan başla bi belleği görmüyor. ya da başka bellekleri. sürücü güncelleştir işini yapmama rağmen sürücüyü bulamıyor. hatta sürücü yükleyip güncellerken de hata veriyo ve olmuyor.

yardımcı olursanız sevinirim... teşekkürler...

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
çok ilginç bi sorun ben de windows 7 kullanıyorum ve 4g kingston var ama böyle bir sorunum yok... ama eğer masaüstü bilgisayarın var ve öndeki usbleri kullanıyorsan veya çoğaltıcı kullanıyorsan onlar genelde düşük akımlı oluyor o yüzden kasanın arkasındaki usbyi direk olarak kullanmalısın.... bi dene bakalım işe yararsa söyle...

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
çok ilginç bi sorun ben de windows 7 kullanıyorum ve 4g kingston var ama böyle bir sorunum yok... ama eğer masaüstü bilgisayarın var ve öndeki usbleri kullanıyorsan veya çoğaltıcı kullanıyorsan onlar genelde düşük akımlı oluyor o yüzden kasanın arkasındaki usbyi direk olarak kullanmalısın.... bi dene bakalım işe yararsa söyle...
evet onu da denedim işe yaramadı. sorun şu mesela kendi belleğimi takınca direk olarak açılıyor ama başka bellek takınca sürücüsünü denetliyor ama sonuçta şu sorunu veriyo sürücü bulunamadı. sanki pc sadece kendine ait donanımlara bağımlı oldu gibi. bitek benim belleği görüyo ama başkalarını görmüyo. sürücüsünü yüklememe rağmen.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Hmm ilginç bi sorun... sen sürücüsünü yükledim derken anakart cdsinden usb driverlarını mı yükledin?

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hmm ilginç bi sorun... sen sürücüsünü yükledim derken anakart cdsinden usb driverlarını mı yükledin?
aslında onu da denedim ama tam olarak yapabildim mi bilmiyorum. sen bana tam olarak yazabilirsen tekrar bi gözden geçiririm.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
:D öyle kafama göre yazamam... sen bi daha dene bakalım anakartın cdsinden eğer cdsi yoksa anakart modelini söyle internetten driverını bulabiliriz ya da kendin de bulursun çok zor bişey değil markanın resmi sitesinden kolayca bulunup indirilebiliyor...

Ferman31

Asistan
Reaksiyon puanı
2
usb takılıyken aygıt yöneticisinden güncelleştirmeyi dene

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
:D öyle kafama göre yazamam... sen bi daha dene bakalım anakartın cdsinden eğer cdsi yoksa anakart modelini söyle internetten driverını bulabiliriz ya da kendin de bulursun çok zor bişey değil markanın resmi sitesinden kolayca bulunup indirilebiliyor...
ya bak sana şunu söyliyim. bende cdsi falan var ama olay şu ki bu ingilizce ve ben hangisini yükleyecem bilmiyorum. işte o konuda yardımcı olursan çok iyi olur ayrıca anakart gigabyte:)

---------- saat 01:12 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:09 eklenmişti ----------

usb takılıyken aygıt yöneticisinden güncelleştirmeyi dene
arkadaşım o bölümü çoktan geçtim. hiçbir işe yaramıyo ki. bulamıyo sürücüyü. ve bide benim belleği görüyo sadece başka hiçbir belleği görmüyo. çok tuhaf bi olay. he bide benim oyun kolunu görüyo ama başka denedim onu da görmüyo. çok kıl bi durum senin anlayacan

Ferman31

Asistan
Reaksiyon puanı
2
burda gözükmüyor install single items yazıyor üstte orayada bir bak

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
bence hiç öyle uğraşma bilgisayarımda cdnin üstüne sağ tıkla aç dene kendin bak oradan kesin usb diye bi klasör vardır... :wink:

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bu olacak gibi değil. neyse yardımlarınız için sağolun.

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
belki arkaplanda çalışmayan bi hizmet vardır hizmetleri kontrol et çok garip.
bende 4 gb kinfston var ama görüyo hep

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
belki arkaplanda çalışmayan bi hizmet vardır hizmetleri kontrol et çok garip.
Bende 4 gb kinfston var ama görüyo hep
hepsi çalışıyo onla alakalı değil. Bu galiba formatlık. çünkü sadece benim belleği oyun kolunu ve telefonumu görüyo. Sanki sadece bana ait olan şeyleri görüyo. Bu çok garip ve sinir bozucu. Format atacam akıllansın biraz:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence hiç öyle uğraşma bilgisayarımda cdnin üstüne sağ tıkla aç dene kendin bak oradan kesin usb diye bi klasör vardır... bendede aynı sorun vardı bu yöntemle çözdüm dene mutlaka:wink:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar binimkide xp usb direvlerı da yükledim format ta attım yeniden olmuyor olmuyor tamirciyede gönderdim o da yapamamış

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim bilgisyarım Windows 8 kingston 8g flash aldım bir kere taktım çalıştı daha sonra o flash hiçbir bilgisayarda gözükmüyor ne olumuş olabilir yardım edin lütfeen