PC Topluyorum Yardım Edermisiniz

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
alsana yüksek kapasiteli ram 32GB (4x8GB) Ares Orange Low Profile DDR3 1333MHz CL9 Quad

- - - Mesaj Güncellendi - - -

şimdi kasa olarak ne alalım proflar anlayamadım konu fanlara kaydı :)
Yüksek hızlı yani frekansı yüksek :) 8GB olması yeterli, 2400Mhz olanların fiyatına bi bak :) Bir de 7850K alması lazım işlemciyi... Ohooo... Kasa olarak da Zalmanı al işte süper o ;) 5 fanı bu devirde kim kaybetmiş

ios-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla hiç bilmiyorum hocam ama bana mantıklı geldi harici ekran kartı almaya gerek yok youtubede izledim onborddan fps 30 35lerde süper akıcı battefield 4 oynuyolardı

kardeşim harici herzaman daha avantajlıdır diyelim onboard yandı napıcan disaplar deyişecek sonra ayar tutmadı napıcan hopp anakart çöpe yada hariciye geçişş harici ekran kartı kendini yakar ama onboard da kurunun yanında yaşta yanar demesi ...başıma geldi ilk pc m de

Yüksek hızlı yani frekansı yüksek :) 8GB olması yeterli, 2400Mhz olanların fiyatına bi bak :) Bir de 7850K alması lazım işlemciyi... Ohooo... Kasa olarak da Zalmanı al işte süper o ;) 5 fanı bu devirde kim kaybetmiş

mantıklı ama gariban adamın oyun pc ci amd olur demişler büyüklerimiz ben de birazdaha gariban oldugum için 1 ay kasa işte 1 ay işlemci+anakart 1 ay ekran kartı falan filan ...zalmanı alabilirim 100 tl almayanı vatanın computerin önünde döverler..........

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
kardeşim harici herzaman daha avantajlıdır diyelim onboard yandı napıcan disaplar deyişecek sonra ayar tutmadı napıcan hopp anakart çöpe yada hariciye geçişş harici ekran kartı kendini yakar ama onboard da kurunun yanında yaşta yanar demesi ...başıma geldi ilk pc m de

mantıklı ama gariban adamın oyun pc ci amd olur demişler büyüklerimiz ben de birazdaha gariban oldugum için 1 ay kasa işte 1 ay işlemci+anakart 1 ay ekran kartı falan filan ...zalmanı alabilirim 100 tl almayanı vatanın computerin önünde döverler..........
Apularda ekran kartı işlemcinin içine gömülü çekirdek olarak. Ekonomi tabi... Nasıl isterseniz...

ios-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Üreticinin kendi sitesinde de o kadar fanlı geldiği yazıyor..

So%C4%9Futma.jpg

Kasa toplam 5 adet fan ile geliyor. 2 Tane 80mm 3 tane 120mm. Toplam 7 adet fan takılabiliyor.

2 x 80mm Standard Fan
1 x Top 120mm Blue LED Fan
1 x Rear 120mm Standard Fan
1 x Front 120mm Blue LED Fan

bu kasayı gördüm aklıma yattı araştırmaların için teşekkür ederim bu pc toplama tavsiyeleri forumda herkeze rehber olacak tüm sorular gelsin beyler Oyun pc si toplayamayanlar canını sıkmasınlar-- AMD VAR amd nin kurumsal olarak tutulmaması bnm senin gibi oyunculara yarıyor hiç bir ofiste amd pc gördünüzmü nadir ama ben görmedim hep intel inteli %40 markalama fiyatı amd abiniz var biraz ATEŞLİ bir işlemci ama 212 ile yelleyince geçiyor :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Vay be :D 80TL ye kasa o halde kaçırmayın eşe dosta da söyleyin :D

Onun parasına daha iyisini topluyorsun hocam. Amd apu sistemler ve yüksek hızlı bir ram gerekiyor.

aklımda intel kalmış nedense apu sistemler daha karlı olmazmı hocam 300 yada 500 liraya ekran kartı almaktan kurtaıyor seni ama onboarddan gt5i bile pcde rahat rahat oynatma sözüde veriyolar gt5 çıkmadı gerçi daha pcye ama battefield 4 oynuyolarsa apu sistemde gt5de kim oluyor oda ayrı bi konu benim merak ettiğim apu sistemde ayarların hepsini köküne kadar açabiliyozmu acaba battefieldde ultra hıgh ayarlarını açıyosa yuh derim ama yoksa oyunu kasmadan rahat bi şekilde açaçak kadar izin veriyosa iyi derim

ios-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Apularda ekran kartı işlemcinin içine gömülü çekirdek olarak. Ekonomi tabi... Nasıl isterseniz...

aynen ama bu arada amd nin ekran kartlarınıda utanmasalar bedava verecekler bazen fiyatları görünce içi yokmu diyorum ama HD9 LA BAŞLAYAN BİR MODEL VAR SAĞDAN 2. HARF 9 YANİ ULTRA DEMEK İŞLEMCİ SEVİYESİ UFFFF SÜPER 2 turbo fanı var 2 gb ve 600 tl SAPPEHIRENİN FARKI ama amd de soğutma esastır iyi ararlamak lazım KONU AÇILDIKÇA UFKUM GENİŞLİYOR

aklımda intel kalmış nedense apu sistemler daha karlı olmazmı hocam 300 yada 500 liraya ekran kartı almaktan kurtaıyor seni ama onboarddan gt5i bile pcde rahat rahat oynatma sözüde veriyolar gt5 çıkmadı gerçi daha pcye ama battefield 4 oynuyolarsa apu sistemde gt5de kim oluyor oda ayrı bi konu benim merak ettiğim apu sistemde ayarların hepsini köküne kadar açabiliyozmu acaba battefieldde ultra hıgh ayarlarını açıyosa yuh derim ama yoksa oyunu kasmadan rahat bi şekilde açaçak kadar izin veriyosa iyi derim

NE KADAR ki kardeş bu onboard delisi

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ahaha oyun kalitesi inanamayacağınız kadar kötü. Full HD de BF4ü en kötü grafikte oynatıyo. Kaldı ki onu oynatmak için de gereken ramin fiyatı 350TL civarında :( Ekonomik sistem düşünüyorsan başka yöntemler var. Onları öneririm :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8

valla gariban adamda olsa amd sistem toplasa orta seviye vatanda topladık bi örnek mesela 1500ün altına inmiyor kurlardan dolayı ha daha altına inersin 1000 lirayada amd oyuncu bilgisayarı toplarsın ama marıo oynarsın ancak orta seviye 1500 gözden çıkıcak

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
aynen ama bu arada amd nin ekran kartlarınıda utanmasalar bedava verecekler bazen fiyatları görünce içi yokmu diyorum ama HD9 LA BAŞLAYAN BİR MODEL VAR SAĞDAN 2. HARF 9 YANİ ULTRA DEMEK İŞLEMCİ SEVİYESİ UFFFF SÜPER 2 turbo fanı var 2 gb ve 600 tl SAPPEHIRENİN FARKI ama amd de soğutma esastır iyi ararlamak lazım KONU AÇILDIKÇA UFKUM GENİŞLİYOR

R9 280X e 671TL istediler bugün :D 7950 nitekim hala 650TL.... Bu kartlar tam oyun canavarı yav. Ancak stok sorunu var vatanda. Mağazaya gidince kart var 850TL, internette 650TL stok yok diyor... Ah vatan bilgisayar..

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8

1000 lira civarı bi yerde görmüştüm

ios-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla gariban adamda olsa amd sistem toplasa orta seviye vatanda topladık bi örnek mesela 1500ün altına inmiyor kurlardan dolayı ha daha altına inersin 1000 lirayada amd oyuncu bilgisayarı toplarsın ama marıo oynarsın ancak orta seviye 1500 gözden çıkıcak

intelin kazığından sonra bak neleri gözden çıkardım listeledim....
Amd FX-8350 8-Çekirdek 4.0GHz AM3+ 125W Black Editon 16MB

anakart:CROSSHAIR V FORMULA-Z

bellekler : 32GB (4x8GB) Ares Orange Low Profile DDR3 1333MHz CL9 Quad Kit Ram

ekrankartı:[h=1]HD7950 GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı[/h]
kasa:Z11 PLUS MidT ATX SİYAH KASA
falan filan

1000 lira civarı bi yerde görmüştüm

tek anakart fiyatı ise uygun ekran kartı almazsın ama dez avantajlarında var tabiki bir gün bu konuyu masaya yatırmak lazım.d

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18

ekrankartı:HD7950 GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı

falan filan
Bilader o ramler ne öyle :D:D:D Windows 1.5GB oyun da en fazla 1.5GB da 3 GB bile yeter. Git 8GB al napacaksın 32 yav

ios-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
R9 280X e 671TL istediler bugün :D 7950 nitekim hala 650TL.... Bu kartlar tam oyun canavarı yav. Ancak stok sorunu var vatanda. Mağazaya gidince kart var 850TL, internette 650TL stok yok diyor... Ah vatan bilgisayar..

olur öyle şeyler dostum ya güncellemiyolar base ama şuan güncel gibi cifte cevizlere gitmek lazım

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8

falan filan

tek anakart fiyatı ise uygun ekran kartı almazsın ama dez avantajlarında var tabiki bir gün bu konuyu masaya yatırmak lazım.d

yuh 32 gb belleği napıcan ayrıca 1333 mhz yerine bunu tavsiye ederim

gSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1866MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM

falan filan

yani o yüzden diyorum ya avantajlı ekran kartına bayılmaya gerek yok dezavantajıda var evet anakart gümledimi gitti düzgün kullanırsan bi şey olmaz şu anlamda apu sistem apu sistemlerde mecbur rame yüklenicen oda en fazla 16 gb yeter gskilin bulunabilirse 8lik yüksek frekanslı ramleride var 1866 mhzde çalışan 2.nci el ucuz yollu bide kasa tamam

Bilader o ramler ne öyle :D:D:D Windows 1.5GB oyun da en fazla 1.5GB da 3 GB bile yeter. Git 8GB al napacaksın 32 yav

ramlerin lordu :)

ios-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sallaya

saat olmuş 12 kafa gitti basmıyor sahaba beyler

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
adamın kafası iyice çorba oldu :) düzgün kullancaksan apu sisteme yönel bence bana kalırsa hangi ekran kartı derdinden kurtulursun ben yaza böyle bi sistem düşünüyom

ios-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
HAKKATEN YAV ben ne yapmışım 8x4 32 gb ram kiti haşaş etkisi 8 yeter ama makul fiyata olsun gene 500 tl falansa 32 alırım daha iyi 8 iyidir 8gb var 500 tl 32 gb var 500tl mhz si aynı biri markayı öttürüyor öyle olmasın siz daha iyi bilirsiniz makul olsun işlemcimi biliyosunuz zaten Amd FX-8350 birbirleriyle entegreli çalışsınlar istiyorum 8 gb makul bir ram lazım

adamın kafası iyice çorba oldu :) düzgün kullancaksan apu sisteme yönel bence bana kalırsa hangi ekran kartı derdinden kurtulursun ben yaza böyle bi sistem düşünüyom

oyun pc si yapıcam insan gibi kullanmayı düşünmüyorum ayarların hepsi ultra olacak apu sistemi biraz açarmısın onboard özelliğini anladık başka ne avantajları var dostum ?

ios-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
seçtiğim anakartta uefi desteği varmıdır daha doğrusu amd tabanlı anakartlarda uefi oluyormu ?

Amd FX X8 9370 AM3+ Soket 4.40 Ghz 16MB Cache 32Nm Işlemci bu nasıl

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
seçtiğim anakartta uefi desteği varmıdır daha doğrusu amd tabanlı anakartlarda uefi oluyormu ?

Amd FX X8 9370 AM3+ Soket 4.40 Ghz 16MB Cache 32Nm Işlemci bu nasıl

O işlemcinin tdp si oldukça yüksek. 220 watt tdp değeri var. Bu işlemciyi her am3+ anakartla ile kullanamazsınız. AMD yakın zamanda bu işlemciler için 1070-1090FX anakarlatını piyasaya sürecek. Bu işlemciye kaliteli bir 990FX anakart almalısınız bu anakartlar da uefi desteği vardır. Ayrıca işlemci çok iyi bir soğutma istiyor.

Bu anakartı alıp bios güncellemesi yaparak o işlemciyi kullanabilirsiniz.

http://www.vatanbilgisayar.com/cros...am3--ddr3-2400mhzoc-sata30-usb30-anakart.html

ios-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O işlemcinin tdp si oldukça yüksek. 220 watt tdp değeri var. Bu işlemciyi her am3+ anakartla ile kullanamazsınız. AMD yakın zamanda bu işlemciler için 1070-1090FX anakarlatını piyasaya sürecek. Bu işlemciye kaliteli bir 990FX anakart almalısınız bu anakartlar da uefi desteği vardır. Ayrıca işlemci çok iyi bir soğutma istiyor.

Bu anakartı alıp bios güncellemesi yaparak o işlemciyi kullanabilirsiniz.

http://www.vatanbilgisayar.com/cros...am3--ddr3-2400mhzoc-sata30-usb30-anakart.html

zaten seçtiğim anakart bu hacım bunu alıcam inşallah

[h=3]Aerocool Xpredator adlı kasanın üst panelleri manuel olarak açılıyor bunun otomatik açılanı yokmu bizim alabileceğimiz haricen yada oto panel açan kasalar pahalı olmayan özel game pc olanlar deyil...normal boş alabileceğimiz[/h]

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
zaten seçtiğim anakart bu hacım bunu alıcam inşallah

Aerocool Xpredator adlı kasanın üst panelleri manuel olarak açılıyor bunun otomatik açılanı yokmu bizim alabileceğimiz haricen yada oto panel açan kasalar pahalı olmayan özel game pc olanlar deyil...normal boş alabileceğimiz

Maalesef yok. Xpredator hangi modelinden bahsettiğinizi anlamadım.

Bunları da değerlendirebilirsiniz. Özellikle HAF X 942 çok iyi.. Eğer bahsettiğini Xpredator modeli buysa tabii.

http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/aerocool-xpredator-cift-23cm-fanli-pencereli-kasa.html

http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/aerocool-xpredator-white-big-tower-kasa.html

Üst panel den açılan modelden biri de bu

http://www.teknobiyotik.com/donanim...ayar-kasasi-kirmizi-renkli-ozel-versiyon.html

http://www.vatanbilgisayar.com/haf-...-tower--pencereli-siyah-kasa.html#genel-bakis

http://www.vatanbilgisayar.com/sumo-5115-850w-full-tower-siyah-kasa.html#galeri

http://www.vatanbilgisayar.com/sumo-y-700w-midt-atx-siyah-kasa.html#genel-bakis

S

SDN Okuru

SDN Okuru
anakarta o kadar para verme oyun için
400 TL civarı bir anakart fazlasıyla işini görür

ios-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
x1 di herhalde

- leride var Güç kaynağı ve harddisk çekmeceleri yokmuş sonradan alıyosun ama buz gibiymiş içi ama çok çabuk toz tutuyormuş

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
x1 di herhalde

- leride var Güç kaynağı ve harddisk çekmeceleri yokmuş sonradan alıyosun ama buz gibiymiş içi ama çok çabuk toz tutuyormuş

Güç kaynaklı modelleri de mevcut. HDD sabit tutacak yerler var. Eğer HDD yi sürekli çıkarıp takmayacaksanız sorun olmaz.

http://www.teknobiyotik.com/donanim...-kontrolculu-mid-tower-bilgisayar-kasasi.html

http://www.teknobiyotik.com/donanim...-kontrolculu-mid-tower-bilgisayar-kasasi.html

ios-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hacılar şu ramler nasıl http://www.vatanbilgisayar.com/8gb-2x4gb-ripjawsx-ddr3-2133mhz-cl11-165v-dual-kit-ram.html

İşlemci: Amd FX-8350 8-Çekirdek 4.0GHz AM3+ 125W Black Editon 16MB /400-500
Anakart: CROSSHAIR V FORMULA-Z 990FX/SB950 AM3+ DDR3 2400MHz(O.C.) SATA3.0 USB3.0 Anakart

hangisi ?

8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 2133MHz CL11 1.65V Dual Kit Ram = 250 Tl

http://www.vatanbilgisayar.com/8gb-2x4gb-ripjawsx-ddr3-2133mhz-cl11-165v-dual-kit-ram.html

8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 Siyah Soğutuculu Ram = 217 tl

http://www.vatanbilgisayar.com/8gb-2x4gb-vengeance-pro-ddr3-1600mhz-cl9-siyah-sogutuculu-ram.html

8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 2133MHz CL11 Siyah Soğutuculu Ram = 258tl

http://www.vatanbilgisayar.com/8gb-2x4gb-vengeance-pro-ddr3-2133mhz-cl11-siyah-sogutuculu-ram.html

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
O frekans hızında ram alsanız da bir işe yaramaz çünkü, o işlemci en fazla 1866 mhz frekans hızında ram destekliyor ancak overlockla o mhz de kullanabilirsiniz ama arada yok denecek bir fark olacaktır. intel işlemciler de bu kadar frekans hızında ram kullanılmıyor bile.

Ayrıca ramın CL değeri ne kadar düşük olursa ram o kadar performanslı çalışır. 1600-1866 mhz CL9 bir ramden daha fazla performans alırsınız.

1600 mhz de yeterlidir.

http://www.vatanbilgisayar.com/8gb-2x4gb-ripjawsx-ddr3-1866mhz-cl9-15v-dual-kit-ram.html

http://www.vatanbilgisayar.com/8gb-2x4gb-ripjawsx-ddr3-1600mhz-cl9-15v-dual-kit-ram.html

Siz en iyisi maksimum bütçenizi yazın biz size sistem tavsiyesi yapalım.

ios-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
usta bak alıcam kesin inşallah eminsin dime

O frekans hızında ram alsanız da bir işe yaramaz çünkü, o işlemci en fazla 1866 mhz frekans hızında ram destekliyor ancak overlockla o mhz de kullanabilirsiniz ama arada yok denecek bir fark olacaktır. intel işlemciler de bu kadar frekans hızında ram kullanılmıyor bile.

Ayrıca ramın CL değeri ne kadar düşük olursa ram o kadar performanslı çalışır. 1600-1866 mhz CL9 bir ramden daha fazla performans alırsınız.

1600 mhz de yeterlidir.

http://www.vatanbilgisayar.com/8gb-2x4gb-ripjawsx-ddr3-1866mhz-cl9-15v-dual-kit-ram.html

http://www.vatanbilgisayar.com/8gb-2x4gb-ripjawsx-ddr3-1600mhz-cl9-15v-dual-kit-ram.html

Siz en iyisi maksimum bütçenizi yazın biz size sistem tavsiyesi yapalım.

bu linkteki ramlerin fiyatları 240/250 farkı ne

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
usta bak alıcam kesin inşallah eminsin dime

bu linkteki ramlerin fiyatları 240/250 farkı ne

Evet eminim. Overlock da yapsanız o ramler her zaman o hız da çalışmaz ve her zaman da bir istikrarsızlık olur.

Biri 1866 mhz biri de 1600 mhz 1866 mhz 10 Lira daha fazla.

Şunu da dikkatinizi çeketim gösterdiğiniz 2133 mhz de 250 lira fazla mhz hızı olmasına rağmen fiyatı yüksek değil. Yorumlara bakarsanız pek alan da olmamış.

Profilim referansımdır :)

http://forum.shiftdelete.net/search.php?searchid=12007228

http://forum.shiftdelete.net/member.php?u=84487

Reaksiyon puanı
16,118
bu satıcılar da arıza 2133mhz ram i7-4960x mi ne var lga2011 soketli ona uyar bunu yazmaları lazım yanlış yazdıysam uyarın.

ios-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
seninle bir fizibilite çıkaralım listeyi oluşturayim sen bana yardım et prof.

CROSSHAIR V FORMULA-Z 990FX/SB950 AM3+ DDR3 2400MHz(O.C.) SATA3.0 USB3.0 Anakart

8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram / 1600 Mhz de olur sen karar ver prof

FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 32nm İşlemci
HD6950 GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı

Evet eminim. Overlock da yapsanız o ramler her zaman o hız da çalışmaz ve her zaman da bir istikrarsızlık olur.

Biri 1866 mhz biri de 1600 mhz 1866 mhz 10 Lira daha fazla.

Şunu da dikkatinizi çeketim gösterdiğiniz 2133 mhz de 250 lira fazla mhz hızı olmasına rağmen fiyatı yüksek değil. Yorumlara bakarsanız pek alan da olmamış.

Profilim referansımdır :)

http://forum.shiftdelete.net/search.php?searchid=12007228

http://forum.shiftdelete.net/member.php?u=84487

CROSSHAIR V FORMULA-Z 990FX/SB950 AM3+ DDR3 2400MHz(O.C.) SATA3.0 USB3.0 Anakart

8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram / 1600 Mhz de olur sen karar ver prof

FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 32nm İşlemci
HD6950 GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı

BURASI OLMUŞMU ?