PC Pazarı Giderek Daralıyor!

cavess

Profesör
Reaksiyon puanı
0
PC Pazarı Giderek Daralıyor!

Son yıllarda azalan PC satışlarının düşme trendi sürüyor. Üreticilerin umudu Windows 8 bekleneni veremedi. Araştırmalara göre durum daha da kötüye gidiyor.

DISCOVER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sebep olarak pahalı fiyatlar ve cep telefonu desek, burada ilgin bir durum ortaya çıkıyor. Cep telefonları da pahalı. Maddi durumu düşük kişilerde bile en uçuz 1000 TL'lik akıllı telefon var. Sanırım PC pazarının daralmasının sebebi yanlızca cep telefonları...

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
:D hep bu kıydırık windows 8 yüzünden oh olsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Windows 8 e laf atıyor da üreticiler, tablet ve telefonlar iyice güçlenmiş ve pclerin yaptığı bir çok işi yapar hale gelmiş durumda.

harkk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bunun olması normal birşey . beklenen bir olay

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bunun olması normal birşey . beklenen bir olay

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9
artık insanlar bir çok işlerini mobil cihazlarla yapabiliyorlar pc pazarının daralması çok normal...

artık insanlar bir çok işlerini mobil cihazlarla yapabiliyorlar pc pazarının daralması çok normal...

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
S2 kullanıyorum.S4 almayı planlıyorum ancak telefondaki hiç bir oyun bilgisayarda oynadığım .Battlefield, Call of Duty, Counter Strike vs... yerini tutamaz

S2 kullanıyorum.S4 almayı planlıyorum ancak telefondaki hiç bir oyun bilgisayarda oynadığım .Battlefield, Call of Duty, Counter Strike vs... yerini tutamaz

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Hem Windows 8 hem de mobil sektör tetikledi bu durumu.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,330
Windows 8 sanırım bir Vista faciasına dönüşecek.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Çok pahallı laptop'lar Sony'nin, i5 işlemci 4 GB'lik Vaio'su 4 Bin TL, az mı? Araba almıyoruz sonuçta laptop alıyoruz çok pahallı gerçekten.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,330
Çok pahallı laptop'lar Sony'nin, i5 işlemci 4 GB'lik Vaio'su 4 Bin TL, az mı? Araba almıyoruz sonuçta laptop alıyoruz çok pahallı gerçekten.

O kadar paraya o makineyede verilmez diye düşünüyorum. Asus tek tercihimdir.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Mobil pazar etkiledi tabi windows 8 i sevmeyenler ve kullanamayanlar da olunca etkiledi. :)
---

Neden 2-3 kez mesaj atıyorsunuz? Ya da site mi sorunlu? :D

Munitionis

Profesör
Reaksiyon puanı
9
PS in ve XBOX un etkilei unutulmamalı hareket algalayıcıları geldi ama genede herşeyde PC ye bağlı :)

PS in ve XBOX un etkilei unutulmamalı hareket algalayıcıları geldi ama genede herşeyde PC ye bağlı :)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
PC' de oynadığım oyunun zevkini hiçbir platformda alamıyorum. Masaüstü her zaman tercihimdir.

PC' de oynadığım oyunun zevkini hiçbir platformda alamıyorum. Masaüstü her zaman tercihimdir.

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Konuyu nedenleri ile anlamış olduk. :)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662

quantintrntn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Laptop, ipad 2 ve 4s var laptopu haftada bir kere belki açıyorum. eminim çoğu kişi benim gibidir.

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
vakit artik mobil zamani ,su an tabletler bircok pc nin yaptigi isi en kolay bicimde yapabiliyor dolu karmasa icine girmektense sadece bir tik herkesin isine gelir ,heleki tabletler 2-3 yil icinde bence pc leri hatta laptoplari bile gereksiz hale getirecektir tamamen ,nasil eskiden bilgisayr denilince bir oda gerekiyor ve biz o oda icindeki gücü cebimizde su an tasiyorsak bugün bu konuma gelmemiz kacinilmaz

black-hawk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Editör çok doğru söylemiş ama yinede pclerden vazgeçemeyenler olucaktır benim gibi ...

Editör çok doğru söylemiş ama yinede pclerden vazgeçemeyenler olucaktır benim gibi ...

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
herkes aynı mesajı 3-4 defa yazıyor.forumda sorun mu var.?

herkes aynı mesajı 3-4 defa yazıyor.forumda sorun mu var.?

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Bilgisayar vazgeçilmesi zor bir cihaz pek çokları için

3D-Clan

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Telefonlar ve tabletler pc isteklerini azalttı biraz ancak bence Pcnin yerini tutamazlar ben şuan elimdeki bilgisayarı değiştirmeyi düşünüyorum sırf Crysis oynamak için :)

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Sunucular o kadar çok hızlı ki, aynı mesajı defalarca gönderiyor otomatik olarak. :)

Sunucular o kadar çok hızlı ki, aynı mesajı defalarca gönderiyor otomatik olarak. :)

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Pc lere ölüm; yaşasın AkıllıTelefon :)

bAna da 504 kez yazdın timeout dedi :p

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Daralınca acaba parça fiyatları da düşer mi ? Düşse de ekran kartını yenilesek :) Battlefield 3ün tadı ancak masaüstünde. Telefonda en fazla modern combat 4 var o da en fazla yarım saat oynanır pil bitiyor hemen.