PC 3 saniye içinde kapanıyor.[ÇÖZÜLDÜ]

efnandiren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.

Bilgisayarin acma tuşuna bastıktan sonra kasadan açılış sesi geliyor 2-3 saniye sonra tık diye kapanıyor makina, bu sorun hakkında yardımcı olabilecek var mı ?

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
BIOS güncelleme filan yaptın mı PC' de ?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
sistem bileşenlerini ve ne zamandır kullandığını yazarsan daha açıklayıcı olur (=

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Merhaba arkadaşlar.

Bilgisayarin acma tuşuna bastıktan sonra kasadan açılış sesi geliyor 2-3 saniye sonra tık diye kapanıyor makina, bu sorun hakkında yardımcı olabilecek var mı ?

kasayı aç ramleri çıkar yeniden tak iyice oturt yerine , sonra pc yi aç yine kapanacak mı ?

efnandiren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasayı açtım sorun fan yuvasında dişlinin ucu kirilmış fan oturmadığı için kendi kendini kapatıyor ASUS M2A-MX fan yuvası bulmam lazım :(

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
kablo klipsi ile sabitlesen olmuyor mu resim olmadan farazi yazıyorum ama (=

efnandiren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s0j5.jpg

c1zs.jpg

Gördüğünüz gibi fan yuvasının alt kısmının kenarı kırık bu yüzden fan oturmuyor tam net çıkmadı ilk fotoda alt tarafa dikkatli bakınca belli oluyor ikinci fotoda da kırık olan yeri çektim.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
s0j5.jpg

c1zs.jpg

Gördüğünüz gibi fan yuvasının alt kısmının kenarı kırık bu yüzden fan oturmuyor tam net çıkmadı ilk fotoda alt tarafa dikkatli bakınca belli oluyor ikinci fotoda da kırık olan yeri çektim.

kusura bakma sorun bende imiş resimleri alıntı yapmadan göremedim affedersin ,soruna gelince bence o siyah tabanlıktaki vidaları biraz gevşet arka taraftan boşlamasın dikkat et sonra o siyahın altından uzun bir kablo klipsi ile fan soğutucu gövdesinide sıkıcak şekilde klipsi sık en son vidalarıda sık bence sorun kalmayacaktır yada çok sorun ediyorsan bir bilgisayarcı yada hurdacıya sor o parçadan bulman çok zor değil (=

efnandiren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlgilendiğin çok sağol ama parçayı nihayet buldum yarın temin edicem.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
hayırlısı olsun o zaman (=

efnandiren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Parçayı bugün aldım sorun çözülmüştür.