PayPal Nakit Kart Geliyor..Nasıl Alınır ve Nerelerde Kullanılır?

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Paypal Nakit Kart Nedir? Nerelerde kullanılır? Nereden Alınır? Para Yükleme - Nerelerde Alışveriş Yapılır?

paypal-nakit-225x149.png

PayPal yurt dışında sunduğu özelliklerden birisi olan Nakit Kart için Türkiye’deki hazırlıklarını tamamlamış olduğuna dair yılbaşından önce paylaştığımız haber doğrulandı ve PayPal kartın ilk örneklerine ulaştık.

Aralık ayında kart için hazırlanmış olan web sitesinin radarımıza takıldığını ve PayPal Nakit Kart’ın Türkiye’de yakında piyasaya sürüleceğini sizlerle paylaşmıştık.

Bizimle paylaşılan bu kartla birlikte PayPal’ın Türkiye’deki operasyonlarının artarak devam edeceğini söylememiz mümkün.

paypal-nakit-kart-640x381 (1).jpg

“İnternette, Sokakta, Alışveriş Tek Kartta” sloganıyla tanıtılan kart için hazırlanan sayfada geçirdiğimiz süre içerisinde başvuru ve aktivasyon işleminin yanında, işlem ücretlerine dair bilgilerinde bir değişiklik bulunmuyor. Ancak site şu anda test aşamasında olabilir. O yüzden PayPal resmi lansmanı gerçekleştirmeden başvuru yapmanız doğru olmayacaktır.

Haberde belirttiğimiz üzere gelen PayPal Nakit Kart’ın iş ortakları arasında ininal ve MasterCard ile birlikte TEB de bulunuyor. PayPal bu projeyle Türkiye’deki kullanıcılarının hesaplarında parayı internet dışı alışverişlerde kullanabilmesini ve ATM’lerden çekim yapabilmesinin önünü açmış oldu.

PayPal Nakit Kart nedir?

PayPal Nakit Kart ön ödemeli bir karttır. Banka hesabı gerektirmez.

PayPal Nakit Kartına* harcamak istediğin kadar para yükleyebilir, yüklediğin miktar kadar internet üzerinden ya da mağazalardan yurt içinde ve yurt dışında alışveriş yapabilir, dilediğinde paranı ATM'lerden çekebilirsin.

* PayPal Nakit Kart bir banka hesabına bağlı değildir. Kredi, banka ya da hediye kartı değildir.

PayPal Nakit Kartı nereden ve nasıl alabilirim?

PayPal Nakit kartını 2 yoldan satın alabilirsin:

- İnternet üzerinden:
“PayPal Nakit Kart Dünyasını Keşfet” sayfasında, “PayPal Nakit Kart Almak İstiyorum” linkini tıklayarak T.C. Kimlik Numaran ile hemen kart başvurusunda bulunabilirsin. Kartın ortalama 5 işgünü içinde adresine ücretsiz gönderilir.

Websitesinden başvurduğunda kartının satış fiyatı olan 5 TL, kartına ilk para yüklemenden sonra otomatik olarak 24 saat içerisinde bakiyenden düşülür.

- Anlaşmalı Satış Mağazalarından:
Kartını anlaşmalı satış mağazalarından 5 TL karşılığında satın alabilirsin. Sana en yakın satış mağazalarını görmek için tıkla.

Kart hakkında çok daha gazla bilgi için : PayPal Nakit

Son düzenleme:

RisKatOr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Paypal Nakit Kartına anlasmali bankanin Bankamatik cihazini kullanarak para yukleyebilmek ve oradan cekebilmek cok kullanisli olacaktir.

Sirf sanal kredi karti icin kullandigim hesap icin yillik hesap isletim odemekten kurtulacagim tabi Paypal Nakit de yillik kullanim bedeli kesmezse...

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
para çekme olursa ininali geçer

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Kart Satın Alma, Para Yükleme ve Para Çekme Noktaları

https://www.paypal.com.tr/nakit/kart_satis_para_yukleme_cekme_noktalari/

**

PayPal Nakit Kart Ücretler ve Limitler

PayPal Nakit Kart'a bağlı 4 adet farklı ücret kalemi bulunmaktadır:
Kart Satış Ücreti: Kartı satın alırken bir kereye mahsus ödenen bedeldir. Kart satış fiyatı 5 TL'dir.
Para Yükleme Ücreti: Para yükleme ücreti kanal bazında farklılık göstermektedir.
TEB ATM: İşlem başında 1 TL'dir. Kart bakiyesinden otomatik olarak düşülür.
Migros: İşlem başına 2 TL'dir. Kart bakiyesinden düşülmez ücret ayrıca tahsil edilir.
PTT: İşlem başına yüklenen tutarın %1'i kadar tutar otomatik olarak kart bakiyesinden düşülür.
Online Hizmetler PayPal Bakiyesinden transfer: İşlem başına 1 TL otomatik olarak kart bakiyesinden düşülür.
Para Çekme Ücreti: Para çekimi yurt içi ve yurt dışında MasterCard geçen tüm ATM lerde geçmektedir.
Yurt içi TEB ATM: İşlem başına 1 TL'dir. Kart bakiyesinden otomatik olarak düşülür.
Yurt içi diğer tüm ATM'ler: İşlem başına 5TL'dir. Kart bakiyesinden otomatik olarak düşülür.
Yurt dışı tüm MasterCard geçen ATM'ler: İşlem başına 5TL'dir. Kart bakiyesinden otomatik olarak düşülür.
Aylık Kart Sabit Ücreti: Kart için her ay sabit olarak çekilen 1 TL lik tutardır. Otomatik olarak kart bakiyesinden düşülür.

hesapnocom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Paypal nakit kart masrafsız değildir. Aslında çok ufak komisyon oranlarıyla yine paypal gibi hizmet vermektedir. Avantajı yurtdışından gelen ödemeler için minimum masraflar ödenmesidir.

dReyfus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Çok güzelmiş hemen alacam bitane

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ben aldım diye alıpta daha para yüklemeyen biri var bornova meydan tansaş'ta pek bilmiyorlar kredi kartı ile yükledim her ay ücret kesmesi iyi değil bedava gönderdin güzel de her ay 1lira alması yanlış millet hesap işletim ücretinden kaçarken bu kafayla bu kart tutmaz batar.

İbnülCevzi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar ben de aldım bu kartı ama türkiyede mesela Hepsiburada.com da geçiyor mu Paypal ödeme yok orada. İnternette derken nerelerden alışveriş yapabiliriz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Arkadaşlar ben de aldım bu kartı ama türkiyede mesela Hepsiburada.com da geçiyor mu Paypal ödeme yok orada. İnternette derken nerelerden alışveriş yapabiliriz.
paypal nakit kart ile ödemen mümkün kart üzerinde yazan ad kartı aktif ederken girdiğin ad.

İbnülCevzi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O zaman ilk kullanım sonrası bilgilendirmelerimi buaradan yaparım..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
az önce denedim paypal nakit kart ile ödeniyor kartımda para olsaydı tabi...

İbnülCevzi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sağolasın hocam ben daha çok google play için kullanacağım zaten 20 krş luk oyunları kaçırmamak lazım :)))

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
PayPal sistemini yıllardır kullanıyordum, iki banka kartını tanımladım hatta ödeme farkı ile Premium hizmet alıyordum. Bir gün cep telefonuma 600 küsür tl ye denk gelen bir alışverişin yapıldığı bilgisi geldi. Kontrol ettiğimde paypaldan çıktı. Hemen Türkiye'yi aradım sistemlerinde gözükmediğini söyleyerek daha sonra aramamı istediler. Bu cuma günüydü, pazartesi aradım kayıtlarına geçmiş ve hem internet üzerinden hemde telefon ile itiraz ettim. 2 gün sonra dönüş yaptılar ve yapılan alışverişin kurallara uygun ve tarafımdan olduğunu söyleyerek itirazımı geri çevirdiler. İçerik pakistandan bir siteden iphone unlock code alınmış. 2 kere itirazımı yineledim yine geri çevirdiler.

Ben de Türkiye'deki kredi kartının ait olduğu bankaya itirazımı yaptım. Buna ters bildirim diyorlar. Artık uğraşmaktan bıktım banka devam etsin dedim. Sağolsun bankam ertesi gün ödemeyi iade etti ve paypalla görüşmelere başladı. Bir ay sonra bankam beni aradı paypalın ısrar ettiğini belirtti nasıl yapalım diye sordu, bende haksız olduklarını ve başkasının kullandığını söyleyerek itirazımı yineledim. Üzerinden 4 ay geçti bir daha ses çıkmadı. Eğer paypal hesabı birinin eline geçerse böyle bir durumla karşılaşılabilir. PayPal Türkiye olmasına rağmen yazılı itirazların Asya'da Taiwan üzerinden yapıldığını belirterek o posta adresini verdiler.

Kısaca 7-8 senelik paypal çalışmamı böylece sonlandırdım ve şu anda bankamın sanal kart kısmından alışveriş yapacağım kadar günlük limit tanımlayarak harcama yapıyorum çok daha güvenli. Başımdan geçeni paylaştım. PayPal 'ı düşünen arkadaşlara bilgi olsun. Takdir sizin.

İbnülCevzi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam ben de PAYPAL istemiyorum ama işyerimiz VAKIFBANK ile çalışıyor ve sanal kredi kartı malesef Vakıfbankta yok. Bu beni bu sisteme iten nedenlerden bir tanesi. Malum başka bir bankanın kredi kartını alsam bu sefer aidat ücret sıkınıtısı vs olacak.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
paypal tarih oldu papara,paycell var.