Pascal Nouma'dan Van Persie'nin hareketine yanıt

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Robin van Persie'nin Tosic ile yaşadığı olay sırasında ise elini şortunun içine sokması ise büyük tepki gördü. Konuyla ilgili Nouma'dan açıklama geldi.

Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu'nda olaylı geçen derbi mücadelesinde Fenerbahçe'ye 1-0 mağlup olarak kupaya veda etti. Karşılaşmaya Fenerbahçe'den Robin van Persie'nin yaptığı hareketler damgasını vurdu.

Robin van Persie'nin Dusko Tosic ile yaşadığı olay sırasında ise elini şortunun içine sokması ise büyük tepki gördü. Yaşanan bu olayların ardından yıllar önce Beşiktaşlı futbolcu Pascal Nouma'nın aldığı 7 aylık cezayı akıllara getirdi.

Konu ile ilgili Beşiktaş'ın efsane ismi Pascal Nouma, açıklamalarda bulundu.

84d3acd0e79924ed941e849779c453c1_5107722jpg.jpeg

Nouma'nın açıklamaları:

Pascal Nouma, "Dün maçı işlerimden dolayı, İstanbul dışında seyrettim. RvP, maçın başından beri farklı şeyleri kovaladı durdu. Sonuçta kendi çapında başarılı oldu. Maçtan sonra telefonum susmadı, Robin Van Persie tombala yapmış, hatta bonus olarak diliyle de bir şeyler yapmış.

Herkes benim fikrimi soruyor. Önce şunu belirtmek isterim, ben hiçbir sporcunun benim aldığım 7 aylık ceza gibi bir cezayı almasını istemem, benim futbol hayatımı bitirdiler. İki hareket arasında hiçbir fark yok.

Eğer bu düzen renkler için farklı çalışıyorsa, ya Robin Van Persie'ye de aynı cezayı verirler ya da TFF ve Yıldırım Demirören, benden özür diler. Beni linç etmişlerdi." ifadelerini kullandı.

Not : Kişisel düşüncem Robin Van Persie'nin ceza alınması yönündedir.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Hak Adalet'ten kimse bahsetmesin.. RvP'nin böyle bir ceza alacağını düşünmüyorum, hatta konuşulmayacak bile.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Hak Adalet'ten kimse bahsetmesin.. RvP'nin böyle bir ceza alacağını düşünmüyorum, hatta konuşulmayacak bile.

Nasrettin hoca " Parayı veren düdüğü çalar " diye boşuna söylememiş...

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Göstermelik 2 maç ceza verirler tamam işte.

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
TFF yi RVP ye Nouma ya verdiği cezanın aynını vermeye davet ediyorum. Madem bu hareket cezaya layık bir hareket bunun yapan kim olursa olsun layıkını bulmalı. BJK yönetimi bu konunun takipçisi olmalı. Adam artistin alası kafa yedim diye düşüyor yüzünde bir acı izi bile yok, ne yüzünü tutuyor ne burnunu. Ancak bütün bunların sorumlusu maçın hakemi. Maçın başında eli sarı kartına birtürlü gitmedi.

remaz3442

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Fenerbahçeliyim. İlk duyunca "yok canım yapmamıştır" dedim. fotoğrafı görünce şok oldu. bu maçı ve sonrasındaki programları çoluk çocuk izliyor. Futbol oynayan butun çocuklar futbolculara ozenıyor ve ornek alıyor. bence kesinlikle "en az" sezon sonuna kadar ceza almalı. affetmesinler ki sonrasında gelen bir daha yapmasın.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Fotoğrafı bırakın videosunu izleyin. Formamı düzelttim dese hiç bir ceza veremezsin. Hiç bir şey çıkmaz bundan.

Nouma'yı hatırlayanlar bilirler, 7 ay ceza almasının sebebi kendi kulübüdür.
Beşiktaş'tan ayrılması için cezanın uzun olmasını bizzat kendi yöneticiler istedi.
Verilen cezaya itiraz dahi etmediler. Cezayı bahane ederek takımdan kovdular ve yüksek ücret ödemekten kurtuldular.
Bunu kamuoyuna saygısızlığı affetmeyiz diye lanse etseler de, Nouma'yı her zaman baş tacı etmişlerdir.

Kimse kimseyi kandırmasın...

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Nereye veremezsin? Adam koca maç forması dışarda gezdi. Kimse salak değil. Her türlü ceza verilir. Yemez yani, formayı düzeltiyordum falan.

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
o kadar yer var ama tesadüf ki Tosic'e bakarak o şekilde düzeltiyor formayı, dil çıkarıp çeşitli şekillere sokmasıda zaten yorulduğundan, bir günde bir maçta tarafsız olsunlar. Yeniliyosunuz, maç sonu hakemler vs. sizden başka herkesin herşeyin suçu, anca bu şekilde yeniyorsunuz, dünyanın en masumane hareketleri, bir günde bir Fenerbahçelinin çıkıpta Beşiktaşlıların yaptığı gibi "ya kardeşim, bak burada yanlış var, olmamalıydı vs." deyin.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
...
--- Gönderi Güncellendi ---
Fotoğrafı bırakın videosunu izleyin. Formamı düzelttim dese hiç bir ceza veremezsin. Hiç bir şey çıkmaz bundan.

Nouma'yı hatırlayanlar bilirler, 7 ay ceza almasının sebebi kendi kulübüdür.
Beşiktaş'tan ayrılması için cezanın uzun olmasını bizzat kendi yöneticiler istedi.
Verilen cezaya itiraz dahi etmediler. Cezayı bahane ederek takımdan kovdular ve yüksek ücret ödemekten kurtuldular.
Bunu kamuoyuna saygısızlığı affetmeyiz diye lanse etseler de, Nouma'yı her zaman baş tacı etmişlerdir.

Kimse kimseyi kandırmasın...

Bu çok sık bahsettiğiniz konuya ek olarak,

''Rakibimize yapılan bu saygısızlığı kabul edemeyiz'' diye lanse ettiğiniz Nouma'nın gönderilmesi olayı. Bizzat kendi yazısından.

Normalde 3 ay verilip itiraz ile 30 45 güne inebilecek bir ceza, O dönemin başkanı Serdar Bilgili'nin isteği ile 7 aya çıkarılmış ve Nouma herhangi bir tazminat ödenmeden kovulmuştur.

Bu şu demek, Federasyon Beşiktaş'a bu hareket nedeniyle ödül vermiş!!!

C4DvWAOXAAEHV_v.jpg:large

İsteğiniz de bir garip. RvP sevk edilip ceza almış olsa, ne ceza alırsa alsın, ligi etkilemeyecek sadece ZTK maçlarını etkileyecekti zaten. Seneye adam burada olur mu olmaz mı belli değil, takımda kalıp ZTK maçlarında oynasa ne olur oynamasa ne olur.

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
çok abartılıyor adam(lar) kötü bişey yapmıyor ki esas başka bişey yapsaydı suçlu olurlardı.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Nereye veremezsin? Adam koca maç forması dışarda gezdi. Kimse salak değil. Her türlü ceza verilir. Yemez yani, formayı düzeltiyordum falan.

Forması içerde hocam. Genelde böyle, maç içinde ara ara çıkarttığı, düzelttiği de oluyor formasını. Bu arada forma için cezaya sevk edilmedi. Görüntüde suç sabit değil, hukuk açısından formamı düzelttim dese kimse bir şey diyemez.

@unsur O kadar bakacak yer varken Tosiç'e bakmasının sebebi, Tosiç'in o anda ona saldırıyor olması olabilir mi? Şahsen bana birisi saldırırken, bakılacak bir sürü yer var, dur biraz şuraya, biraz da şuraya bakayım demem yani. Kontakta kalırım.

oguzhandan_van_persieye_agir_gonderme_1486326089_8294.jpg

Son mesajlar