Yardım Page Fault in Nonpaged Area Mavi Ekran

Bu konuyu okuyanlar

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Sorun şöyle çok ilginçtir aida64 ne zaman kapatsam bu hatayı alıyorum. Yazılımsal birşey değil. Driverlar kurulu windows 11 ve 10 da da aynı şekilde oluyor. En son 10 da denedim ilginç hata verdikten sonra programı sanki silmiş gibi oldu. Ramlerde sıkıntı yok nvme ssd den şüpheleniyorum.

bruhmomentumtr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
mavi ekran geldiğinde sistem programda sorun olduğunu düşünüp kendini daha önceki yedeğine geri aldı, o yüzden aida64 silinmiş oldu neyse, hwmonitor ya da cpu-z kullanın

Brancos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba, hatanın kaynağını belirlemek için minidump dosyalarına ihtiyacım var. Minidump dosyaları bilgisayarınız mavi ekran verdiğinde belleğin ufak bir dökümünü barındıran dosyalardır.
  1. Masaüstünde yeni bir klasör oluşturun. İsmi önemli değil.
  2. C:\Windows\Minidump klasörüne girin ve buradaki bütün DMP dosyalarını seçip Masaüstünde oluşturduğunuz klasöre kopyalayın.
  3. Bütün dosyaları seçin ve sağ tıklayıp "Add to archive... / Arşive ekle..." komutunu verin. Tamam dediğinizde bütün dosyalar sıkıştırılıp tek dosya yapılacak.
  4. Şimdi sıkıştırılmış bu dosyayı aşağıdaki servislerden herhangi birine, herkese açık olacak şekilde yükleyin ve indirme bağlantısını bizimle paylaşın:

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Merhaba, hatanın kaynağını belirlemek için minidump dosyalarına ihtiyacım var. Minidump dosyaları bilgisayarınız mavi ekran verdiğinde belleğin ufak bir dökümünü barındıran dosyalardır.
  1. Masaüstünde yeni bir klasör oluşturun. İsmi önemli değil.
  2. C:\Windows\Minidump klasörüne girin ve buradaki bütün DMP dosyalarını seçip Masaüstünde oluşturduğunuz klasöre kopyalayın.
  3. Bütün dosyaları seçin ve sağ tıklayıp "Add to archive... / Arşive ekle..." komutunu verin. Tamam dediğinizde bütün dosyalar sıkıştırılıp tek dosya yapılacak.
  4. Şimdi sıkıştırılmış bu dosyayı aşağıdaki servislerden herhangi birine, herkese açık olacak şekilde yükleyin ve indirme bağlantısını bizimle paylaşın:
Teşekkürler sonrasında uğraşmadım. Opencore monterey geçtim.

Son mesajlar