P20 lite batarya sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ponzh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Merhaba forum üyeleri. Sizinle yaklaşık 1 haftadır uğraştığım can sıkıcı sorun hakkında görüş almak istiyorum. 1 haftadır cihazım anormal ısınıyor ve inanilmaz hızlı bataryası bitiyor. Baştan söyleyeyim kullandığım şarj aleti orjinal. Sorunun bundan kaynaklanmadigini düşünüyorum. Peki sizce sorun ne olabilir. Servise götürmek tek çare mi? Bildiğiniz üzere bu günlerde dışarıya çıkamıyoruz

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Suya temas etti mi?

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Önce cihazı bir sıfırlayın, eğer sorun devam ederse ya batarya ömrünü doldurmaya yaklaşmış ya da şişmiş diyebiliriz. Bu durumda da en mantıklı seçenek servise başvurmak olacaktır.

Cihazın kamera dizilimi ile şarj girişi arasındaki plakada bir şişiklik var mı?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bataryada şişme, sıvı teması veya arka planda çalışan uygulama uclusuyle basın belada gibi, aralarından hangisi görünmekte?

ponzh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Bataryada şişme, sıvı teması veya arka planda çalışan uygulama uclusuyle basın belada gibi, aralarından hangisi görünmekte?
Sıvı teması kesinlikle olmadı. Arka planda haberim olmadan bir program çalıştığını da sanmıyorum ama bu konu hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak telefonu masaya koyduğumda herhangi bir şişlik gözükmüyor.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Sıvı teması kesinlikle olmadı. Arka planda haberim olmadan bir program çalıştığını da sanmıyorum ama bu konu hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?
Yakın vakitte gelen bir uygulama güncellemesi veya yeni indirdiğin uygulama cihazını zorluyor demeye çalıştım, pil olarakta cihazda şişlik olup olmadığına bakabilirsin.

ponzh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Yakın vakitte gelen bir uygulama güncellemesi veya yeni indirdiğin uygulama cihazını zorluyor demeye çalıştım, pil olarakta cihazda şişlik olup olmadığına bakabilirsin.
Aslında yakın zamanda bir güncelleme geldi ama bu güncelleme ile geldiğini sanmıyorum. Peki karşıdan yüklediğimiz apk gibi dosyalarda bir sorun çıkabilir mi? Kisa zaman önce tehlikeli olduğunu düşündüğüm bir uygulama yükleyip kaldırdım ama tam olarak dosyaları silinmedi

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Aslında yakın zamanda bir güncelleme geldi ama bu güncelleme ile geldiğini sanmıyorum. Peki karşıdan yüklediğimiz apk gibi dosyalarda bir sorun çıkabilir mi? Kisa zaman önce tehlikeli olduğunu düşündüğüm bir uygulama yükleyip kaldırdım ama tam olarak dosyaları silinmedi
O olabilir iste, eğer öyleyse cihazı fabrika ayarlarına geri dondurun derim.

k!ra

@pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Reaksiyon puanı
92
Merhaba forum üyeleri. Sizinle yaklaşık 1 haftadır uğraştığım can sıkıcı sorun hakkında görüş almak istiyorum. 1 haftadır cihazım anormal ısınıyor ve inanilmaz hızlı bataryası bitiyor. Baştan söyleyeyim kullandığım şarj aleti orjinal. Sorunun bundan kaynaklanmadigini düşünüyorum. Peki sizce sorun ne olabilir. Servise götürmek tek çare mi? Bildiğiniz üzere bu günlerde dışarıya çıkamıyoruz
Telefonunuz da hi care diye bir uygulama olması lazım ordan sorun giderme bölümünden pil testi yapın. Aynı yerden servis merkezlerine ve numaralarına ulaşabiliyorsun gerekirse huawei'i ara kargo firmasını adresime gönderin ben çıkamıyorum de.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Cihazda herhangi bir fiziksel hasar var mı? hiç düştü mü?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Peki başka bir yolu olamaz mı? Sadece o dosyaları nasıl kaldırabilirim?
Cihaza yazılımsal müdahale yapmadan kök dizilimini eski haline getirmenin tek yolu fabrika ayarlarına döndürme hatta bazen o bile çözmeyenilir ve sıfırdan yazılım kurulması gerekebilir.
Hi-Care’i deneyebilirsiniz pil testi icin.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
G
Güzel bir yaklaşım yaptınız beyefendi. Gerçekten sizi tebrik ediyorum ??

Yardımcı olmaya çalışıyorum, biraz daha olumlu bir yaklaşım sergileyin.

Düşüş sırasında bataryanın bulunduğu bölüm zarar almışsa bu tarz bir durum oluşabilir.

Cevap vermediniz fakat fizisel bir hasar yoksa başta dediğim gibi cihazı sıfırlayın ve tekrar deneyin. Düzelmediği takdirde tek adres servis.

ponzh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Cihaza yazılımsal müdahale yapmadan kök dizilimini eski haline getirmenin tek yolu fabrika ayarlarına döndürme hatta bazen o bile çözmeyenilir ve sıfırdan yazılım kurulması gerekebilir.
Hi-Care’i deneyebilirsiniz pil testi icin.
Pil sıcaklığı 38 derece. İşlemci ile alakalı olabilir mi? Telefonun arkasından deli bir ısı geliyor çünkü

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Pil sıcaklığı 38 derece. İşlemci ile alakalı olabilir mi? Telefonun arkasından deli bir ısı geliyor çünkü
Bana öyle gelmekte inanın, verilerinizi yedekleyip sıfırlamayi deneyin, eğer donanımsal/fiziksel bir hasar yoksa (ve olmadığını söylediniz) yazılımdadır sorun.

ponzh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Yardımcı olmaya çalışıyorum, biraz daha olumlu bir yaklaşım sergileyin.

Düşüş sırasında bataryanın bulunduğu bölüm zarar almışsa bu tarz bir durum oluşabilir.

Cevap vermediniz fakat fizisel bir hasar yoksa başta dediğim gibi cihazı sıfırlayın ve tekrar deneyin. Düzelmediği takdirde tek adres servis.
Farkettiniz mi bilmiyorum ama ben olumsuz yaklasmadım. Öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. Fazla bilmediğim için zaten sizlere soruyorum sizlerden yardım bekliyorum. Gün içerisinde ufak düşüşler olabiliyor fakat bunun zarar verip vermediği hakkında benim net bir bilgi edinmem sizce zor olmaz mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bana öyle gelmekte inanın, verilerinizi yedekleyip sıfırlamayi deneyin, eğer donanımsal/fiziksel bir hasar yoksa (ve olmadığını söylediniz) yazılımdadır sorun.
Yardımlarınız için teşekkür ederim iyi günler

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Servise göndermek en mantıklı çözüm.

hsnbzkrt44

Asistan
Reaksiyon puanı
8
telefonunuz uzun süre sarjda kalmasıyla ilgili bir sorun oluşabilir nasıl bir şekilde ısınmaya başladı

UmutPasha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Ben de P20 lite kullanıyorum, ve benim de sizin sorunlarınıza benzer sorunlarım var. Galiba bu sorunlar telefonun kendisinden kaynaklı. Örneğin, ortalama 15-20 dakikalık bir WhatsApp görüntülü görüşmesinde cihazım acayip derecede ısınıyor ve ortalama %10'luk bir pil düşüşü oluyor. Cihazda ısınmayı engellemek bazı konularda neredeyse imkansız, sosyal medya uygulamalarını kullanırken bile, cihazda bir sıcaklık artışı oluyor.
Servise gidip şansınızı deneyebilirsiniz, ama benim şahsi görüşüm, sorunun cihazın kendisinden olduğu kanaatinde.

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Ben de P20 lite kullanıyorum, ve benim de sizin sorunlarınıza benzer sorunlarım var. Galiba bu sorunlar telefonun kendisinden kaynaklı. Örneğin, ortalama 15-20 dakikalık bir WhatsApp görüntülü görüşmesinde cihazım acayip derecede ısınıyor ve ortalama %10'luk bir pil düşüşü oluyor. Cihazda ısınmayı engellemek bazı konularda neredeyse imkansız, sosyal medya uygulamalarını kullanırken bile, cihazda bir sıcaklık artışı oluyor.
Servise gidip şansınızı deneyebilirsiniz, ama benim şahsi görüşüm, sorunun cihazın kendisinden olduğu kanaatinde.

öncelikle kullanıma bağlı olarak pil ömrünüzün sonuna gelmiş olabilirsiniz. P20 Lite modeli yanlış hatırlamıyorsam iki yıldır piyasa da. Eğer düzgün kullanılmadıysa pil ölmeye başlamıştır. Özellikle video izlerken görüntülü konuşma yaparken yada güçlü oyunları oynarken ısınması normal. Bunun için telefonda Huawei destek uygulaması var oradan canlı yardım kısmına yazıp sorunu iletirsen en doğru çözümü sana söyleyeceklerdir. Diğer arkadaşın sorusuna gelirsek, zararlı yazılım olabilecek bir uygulama yüklemiş, bu uygulamayı kaldırsa bile bu yazılımın başka hangi yazılımlara ya da telefonun hangi servislerine bulaştığını bilemezsin. Yazılımı kalırsan bile bulaşacağı diğer yazılımlarda çalışmaya ve dolayısıyla bataryanı tüketmeye devam edecektir. Sanırım en sağlıklı çözüm telefonun yedeğini alıp farbrika ayarlarına geri yüklemek.

telefonları hangi tarihlerde aldığınızı bilmiyorum. Ama düzgün kullanılmadıysa, yani şarjı bitirmeden yarısında şarja takılı kullanıldıysa, genelde yüzde yirminin altına inmeden takmamak gerekiyor, şarjda dolduğu halde saatlerce takılı kaldıysa, şarjda takılıyken oyun oynanıp video izlendiyse, bu yanlış kullanımlar batarya ömrünü bitirir. İki yıla yakın süre bu şekilde kullanılan her batarya, telefonun markası ne olursa olsun hatta amiral gemisi bile olsa ısınmalara, yarı şarjı varken kapanmalara, çok kısa sürede dolmadığı halde doldu gibi uyarılar vermeye başlar. Bunun tek çözümü ise batarya değişimidir. Umarım yazdıklarımın bir faydası olur.

UmutPasha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
öncelikle kullanıma bağlı olarak pil ömrünüzün sonuna gelmiş olabilirsiniz. P20 Lite modeli yanlış hatırlamıyorsam iki yıldır piyasa da. Eğer düzgün kullanılmadıysa pil ölmeye başlamıştır. Özellikle video izlerken görüntülü konuşma yaparken yada güçlü oyunları oynarken ısınması normal. Bunun için telefonda Huawei destek uygulaması var oradan canlı yardım kısmına yazıp sorunu iletirsen en doğru çözümü sana söyleyeceklerdir. Diğer arkadaşın sorusuna gelirsek, zararlı yazılım olabilecek bir uygulama yüklemiş, bu uygulamayı kaldırsa bile bu yazılımın başka hangi yazılımlara ya da telefonun hangi servislerine bulaştığını bilemezsin. Yazılımı kalırsan bile bulaşacağı diğer yazılımlarda çalışmaya ve dolayısıyla bataryanı tüketmeye devam edecektir. Sanırım en sağlıklı çözüm telefonun yedeğini alıp farbrika ayarlarına geri yüklemek.

telefonları hangi tarihlerde aldığınızı bilmiyorum. Ama düzgün kullanılmadıysa, yani şarjı bitirmeden yarısında şarja takılı kullanıldıysa, genelde yüzde yirminin altına inmeden takmamak gerekiyor, şarjda dolduğu halde saatlerce takılı kaldıysa, şarjda takılıyken oyun oynanıp video izlendiyse, bu yanlış kullanımlar batarya ömrünü bitirir. İki yıla yakın süre bu şekilde kullanılan her batarya, telefonun markası ne olursa olsun hatta amiral gemisi bile olsa ısınmalara, yarı şarjı varken kapanmalara, çok kısa sürede dolmadığı halde doldu gibi uyarılar vermeye başlar. Bunun tek çözümü ise batarya değişimidir. Umarım yazdıklarımın bir faydası olur.
Gerçekten de yazdıklarınız çok doğru. Özellikle de pil sağlığı konusunda yazdığınız şeylerde çok haklısınız. Ben hiçbir zaman sizin az önce bahsettiğiniz şeyleri yapmadım, ve her zaman da yapmaktan kaçındım. Benim belirttiğim sorunlar belki benim kullanım tarzım ile de ilgili olabilir, bilemiyorum, ama bende bu tarz sorunlar cihazı aldığım neredeyse ilk günden beri var, ama bana şimdilik çok büyük bir sorun yaşatmadı açıkçası. Hala daha cihazı günlük olarak kullanmaktayım ve cihazdan .ok memnunum. Cihazı genellikle yormamaya çalışırım, ve şimdiki kullanım tarzım ile beni daha rahatça 1 yıl götürebileceğine inanıyorum.

YKartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Telefon çok uzun süre sarjda kalırsa pil ömrünü etkilemez telefon %100 dolunca gücü keser. Ancaak Telefon sürekli %99'da düşüp tekrar 100 e geliyorsa ki o sekilde oluyor o zaman doldur boşalt tan pil ömrü kısalabilir.Pili değiştirerek kurtulabilirsin. Arka planda gereksiz güç tüketen uygulamalardan dolayı da pilin çabuk bitiyor olabilir. Çoğu insan ilk aldığımda telefonu 1 gün gidiyordu şimdi gitmiyor diyor. Nedeni ilk aldığınızda uygulama fazla yoktu. Arka planda güç tüketen uygulamalardan ötürü olabilir. Hard reset atmanızı sıfırlamanızı öneririm. Verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Sorun düzelmezse servise göndermelisiniz. Muhtemelen batarya değişir düzelmezse.