Özlemek Güzel Şey

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Özleyecek, hasretini çekecek bir şeyi olmak güzel şey... Özlemin sonunda kavuşmak vardır çünkü... Özlem çekmek güzel şey... Özlemini çekecek bişeyi olmak...

Anneyi özlemek, babayı özlemek, sevgiliyi özlemek... Yaşadığın yerleri özlemek... En büyük üzüntüleri, acıyı bile özlemek... Bir çift güzel gözü özlemek, asla kavuşamayacağın, hatta bilmediğin birini özlemek.. Ulaşılmazı özlemek, erişilmezi, insanın kendi özünü özlemesi.. Özlemek o yakıcı, kavurcu duygu...

Özlemek güzel şey... Özlemeye değer birini bulmuş olmak demek özlemek çünkü... Özlenesi yaşantısı ve anıları olmak demek... Dokunmayı özlemek, sarılmayı ve gülmeyi ve gözlerine bakmayı özlemek... Sohbet etmeyi en iyi arkadaşınla, gözlerinin içi gülerek... Bir gülüşü özlemek... Durgun ve sessiz akan bir su gibi gülüşü..

Aklında biri olmak, aklında olmaya değer birini bulmak demek çünkü özlemek... Özlemek yaşamak demek, bırakmamak demek, yola devam etmek demek...

Bir türlü doyamamak demek özlemek, yanındayken bile özlemek bazen, doyamayacağın kadar sevdiğin şeyler var demek çünkü...

Derin uykulardan hasretle uyanmak demek özlemek uykularını kaçıracak kadar hasret çektirenlere sahipsin demektir çünkü...Çılgınca bir özlemle uyanmak sabahları... Özlemek "YAŞAMAK ve YAŞATMAK" demek...

Alara YÜREKLİ

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Çok güzel bir yazı ama okurken fenalık geldi bir ara.. Bu kadar çok özlemek kelimesi kullanılmaz ki bir yazıda... :D

Şu anda büyük özlemler içimdeyim. :( Ne zaman görüşürüz bilemiyorum...

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Özlemek özlemeye değer birilerinin olması gerçekten güzel değer vermek değer görmek insanoğluna kendini mutlu ve güçlü hissettiren bir kavram. :)

Emelim herşeyin hayırlısı. =)

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Özlemek özlemeye değer birilerinin olması gerçekten güzel değer vermek değer görmek insanoğluna kendini mutlu ve güçlü hissettiren bir kavram. :)

Emelim herşeyin hayırlısı. =)

Sen beni anladın... :(

Seni seviyorum canım arkadaşım...

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Özlemenin bu kadar ayrıntılı olduğunu bilmiyordum.. Hoş bana göre okadar değil hala ya :D En azından yaşamak yaşatmak :D

kocaçınar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Neden özler ki insan? Geçmişin sadece güzelliklerini düşündüğü için değimli? Aslında özlemek, bir gün tekrar kavuşabilme umudunu sevmektir. Sevgi bu değil mi? Yokluğunda bile sevmeyi bilmek.

Özlemek umutsuz olduğunda acı verir. Umutlu olduğunda ise, hüzünle sevinci bir arada yaşayabilirsin!

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
yorumun için teşekkürler kocaçınar :)

kocaçınar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İnsan kaybolur bazen, hayata yön verirken yaptığı tercihlerin izleri arasında dolaşırken... Gençliğin verdiği enerji yavaş yavaş tükenip ilk beyazlar düştüğünde saça, tükenen zamanın hesabını yaparken tüketilen zaman eskisinden daha çok yer tutmaya başlar hayatımızda...

Eskiden zevk alarak yaptığımız şeyler "gazı kaçmış gazoz" tadı verir artık böyle zamanlarda. Zevk aldığımız, zamanımızı harcadığımız, yaptığımız şey değildir aslında. Zamanını bizimle harcayabilenlerdir! Komutanım. hiç düşündün mü bilmem?

Nadiren yakaladıklarımızı, ama daima kaybettiklerimizi düşünürüz! Hani hayatımızda bazı anlar vardır ki, karar vermekte zorlanırız. Gitmek mi zor? Kalmak mı da onlardan birisidir. Sonraları ise bu anlar "keşkeler’e" dönüşen pişmanlıklarımız olur.

Kocaçınarım