Yardım Oyunlarda yüksek ses çıktığında müzik sesini kısma

yeniraky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyunlarda yüksek ses çıktığında müzik sesini kısma olayını yaşıyorum dertsiz başıma dert oldu windows 10 kullanıyordum belkide format zamanı geldi diye yeniden format attım windows 10 attım formatı ama sorun aynı şekilde devam etti windows 11 kurdum bu sefer yine aynı problem oldu problemi ekteki videoda görebilirsiniz.

1. Videoda duyulduğu gibi egzoz her patladığında müzik sesi kısılıyor normal devire geldiğinde oyunun sesi azaldığında müzikte anlık olarak düzeliyor.
2. Ses yüksekliği eşitlemeyi açtığımda kamera dışardayken egzoz sesi herhangi bir değişiklik yaptırmıyor sese ama kamera içeri girdiğinde müzik sesi kısılıyor egzoz sesi yine değişiklik yapmıyor seste

Aynı şekilde diğer oyunlarda da böyle ateş etme efekti arkada çalan müziği anlık olarak etkiliyor ama savaşta müziği pek dinlemiyorum o yüzden etkilemiyor ama araba oyununda etkilediği için sinir bozuyor.

Windows'un hangi güncellemesinde bu olay oldu hangi akla hizmet böyle bir özellik getirildi bilmiyorum ama çok uyuz bir şey ses karıştırıcıdan oyunun sesini 20nin altına alarak çözebiliyorum ama bu geçici bir çözüm olduğu için tam çözümünü arıyorum lütfen bilen biri yardımcı olabilir mi?

Son mesajlar