Oyungezer vs Level

is_for_you

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar sizce hangi oyun dergisi ? Biliyoruz ki Oyungezeri leveldan
ayrılan kişiler kurdu.Herkez hangi oyun dergisinin daha iyi olduğunu söylesin başka forumlardada aynı konudan açtım açık ara farkla oyungezer önde.
Şimdi ben söylüyorum OyuunGezer çünkü level aşırı taraflı davranıyor ve oyunların sadece olumsuz yanlarına bakıyor ben bir deniyim dedim leve dergisini 3 sayı aldım ama hiç beğenmedim.Oyungezer ise gayet tarafsız oyunların önce iyi sonrada kötü yanlarını söylüyor ve notları ölçülü veriyor.
Ve seçimimin bir diğer nedenide level resmen oyungezerin inadına inceleme yazıyor.Örnek vereyim assassins creed 2 i oyungezer inceledi ve 9.4 gibi çok iyi bir puan verdi ve ac 2 halk tarafındanda sevildi fakat nedense levelde ac 2 hakkında söylenen şu

Eğer biraz italya havası almak istiyorsanız ve hala gta 3 deki takoz görev sisteminden kalma bir oyuncuysanız bu oyun tam size göre yoksa uzak durun.Genel puan 6.0 yok deveninki o zaman bu iki dergiden biri hiç oyundan anlamıyor yanlış mıyım ?

Antoine

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Level gerçekten zayıf bir dergi. İki dergiyi de uzun süre takip ettim, kişisel yorumlarım şunlardır:
Level'in benzer cümleleri çevirip çevirip lafı uzatması, okuru aptal yerine koyan yorumları, bol imla hataları, resimlerle doldurarak dolu göstermeye çalıştığı sayfaları ve daha nice eksiğiyle şahsımca sadece çerezlik bir dergiye dönüştü kısa bir süre içinde. Bunda Level yazarlarının suçu olmayabilir, Doğan medyanın dergilere bakış açısından etkilenmiş olabilirler. Sadece oyun hediyesi vererek ve sağlam kapaklarla ayakta duruyor bence Level, daha genç bir kesime hitap ediyor çünkü yeni nesilin okumayı pek sevmediğini görüyorum.

Oyungezer ise tam tersi bana göre. Her sayfa dolu dolu, üstelik doyurucu bilgi veriyor. Oyun kültürü zayıf olan bir okurun bile 3-4 Oyungezer dergisi sonrası sağlam bir oyuncuya dönüşebileceğinin garantisini verebilirim. İçeriği iyi, okura saygısı muazzam, esprileri ince ve zekice. Oyungezer Level'a nispeten daha yaşlı bir tayfaya hitap ediyor, yaşlı derken 18 yaş üstünü ve ayrıca 35 yaşına ulaşmış dinozor oyuncu tayfasını kast ediyorum.

Üçüncü yıl özel sayısı da gayet başarılı olmuş Oyungezer'in. Neredeyse 200 sayfalık bir sayı hazırlamışlar, oku oku bitiremedim. Yazarları tebrik ediyorum.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Oyunsever çıksın da o zaman bakarız :D

Optimus-Prime

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence Oyungezer Level`a göre çok kaliteli, kesinlikle incelemeleriyle ve yazılarının kalitesiyle doyurucu bir dergidir Oyungezer.

tugcepotterhead

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyungezer daha samimi geldi bana,ayrıca arşivi çeşitli,ekrandışı-köşeli parantez bölümüde çok hoşuma gidiyor.

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
CDOyun dergisini es geçerim. :)
Eskiden vardı CDOyun.Orada da Göktuğ Yüksel abimiz vardı. Şimdi Oyungezer 'de yanlış bilmiyosam. Level 'den geçmişti.

Ne severdik kendisini. NEM köşesi vardı. Bir de Chevrolet almaya takmıştı kafayı, sonunda da almıştı. O arabayı alana kadar olan bize olmuştu. :D :D :D Ama sonrasında arabayı satmıştı galiba. :)

Offf off. :D

zynl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kişisel görüşürüm ikisini de alman doğrultusunda, sonuçta bu alanda zaten çok az dergi var. Ama tercih yapacak olursam şüphesiz oyungezer (çok daha samimi çok daha dolu).

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
2 yıllık konuyu canlandırmışsınız, normalde izin vermemek gerek ancak soru güncel olduğundan devam edebiliriz.

7,8 yıl evvel evde net yokken alırdım Level, Pcworld, stuff gibi dergiler. Net gelince eve hiç bi gereği kalmadı. Ztane sitelerinden hemen hemen aynısını yayımlıyorlar artık. Bu yüzden trajları da çok düştü bütün dergilerin.

Eskiden level gerçekten alanında 1 numaraydı.Zaten pek rakibi de yoktu. Oyungezer ise dinamik ve yenilikçi bi dergi. Leveli tecrübesinden, Oyungezeri yenilikçiliğinden okumak gerekir.

tugcepotterhead

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Soruyu ben güncelleştirdim de niye bu kadar takıldınız ona anlamadım Oyungezer'de Level'da şuanda var insanlar buraya gelio yazabilirler 2012 yazılmış birşeyler olunca daha iyi olur hem 2010'dan kalana soracaklarına 2012yi görürler.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bence Oyungezer, gerek sitesi üzerinden gerekse dergilerinden takip ediyorum. Özellikle "Sinan Abi" ' nin "İlk 10 Dakika" konulu video-sunumlarına bayılıyorum desem yeridir :)

Garen Yöndem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, Oyungezer'e karşı olan sempatimden dolayı boş zamanlarımda çalışarak yaptığım Oyungezer Windows Phone uygulaması yaklaşık 3 aydır yayında. Henüz duymayanlara buradan ulaşabilmeyi umuyorum. Uygulama ile Oyungezer web sitesinde yayınlanan haberleri, twittleri ve youtube videolarını Windows Phoneunuzdan takip edebilir ve izleyebilirsiniz.

pubt.jpg

Windows Phone sahipleri bu tagi tarayarak uygulamayı ücretsiz indirebilirler. Diğer platform kullanıcıları maalesef sadece uygulamanın marketplace bilgilerine ulaşabilecekler.

oyungezertag.jpg

Not: Uygulaman Oyungezer dergisi veya editörleri ile resmi hiçbir ilişkisi yoktur. Tamamen kendi çalışmamdır.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
gameworld vardı yıllar önce.
en çok onu severdim :)

O.Z.

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eski konunun canlandırılmaması gerekiyorsa kilitlenir. eğer canlandırılmasında sorun yoksa da belirtmeye gerek yok, neyin uyarısı anlamadım ben de :)

level dergisi ilk çıktığı sene tamamını aldım. ilk ekip gerçekten çok eğlenceliydi ve ne kadar az çeşit rakibi olsa da epey iyi bir kaynaktı. sonra revizyona gitti ve kötü bir hal aldı. gereksiz bir ukalalığa girmiş kişilerden kadro kurulmuş gibi bir hali vardı. en eğlenceli kısmı okuyucu mektuplarında bile samimiyete sığınarak esprili okuyucu mektubu atanlar, yeni kadronun fırçasıyla karşılaşmışlardı ve ben de almayı bırakmıştım. sonra iniş çıkış ne oldu bilmiyorum fakat farklı zaman dilimlerinde bir-iki kez bir yerlerden bulup göz gezdirdim ama level eski level değildi. oyungezer de bu ikinci ve daha sonrasında katılanlar tarafından kuruldu diye biliyorum. zaten hızlı internet yaygınlaştığından beri gerek de kalmadı.

tugcepotterhead

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, Oyungezer'e karşı olan sempatimden dolayı boş zamanlarımda çalışarak yaptığım Oyungezer Windows Phone uygulaması yaklaşık 3 aydır yayında. Henüz duymayanlara buradan ulaşabilmeyi umuyorum. Uygulama ile Oyungezer web sitesinde yayınlanan haberleri, twittleri ve youtube videolarını Windows Phoneunuzdan takip edebilir ve izleyebilirsiniz.

pubt.jpg

Windows Phone sahipleri bu tagi tarayarak uygulamayı ücretsiz indirebilirler. Diğer platform kullanıcıları maalesef sadece uygulamanın marketplace bilgilerine ulaşabilecekler.

oyungezertag.jpg

Not: Uygulaman Oyungezer dergisi veya editörleri ile resmi hiçbir ilişkisi yoktur. Tamamen kendi çalışmamdır.
Güzelmiş:)