Oyuncu Kulaklığı Tavsiyesine İhtiyacım Var

Bu konuyu okuyanlar

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Hyperx cloud 2, g35 ve corsair gaming h2100 arasında seçim yapmak istiyorum. Öncelikli tercihim hyperx. Kullananların çoğu oldukça memnun. Diğer 2 kulaklık kablosuz ve corsairin Türkiyede satışı maalesef yok bu yüzden eğer corsairi tercih edersem amazondan almak zorunda kalacağım. Hyperx hem usb hem 3.5 jak girişiyle ve dahili ses kartıyla oldukça ön planda benim için. G35 ise fiyat ve kablosuz olması dışında dikkatimi çekmiyor. Bu kulaklıklar hakkında görüşleriniz nelerdir, başka önerebileceğiniz kulaklıklar var mı öğrenmek istiyorum. Ayrıca gameekstra adresi hakkında tecrübeli olan kişilerden bilgiler almak beni oldukça mutlu edecek.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Ben bu kulaklıkları biliyorum, h2100 hakkında hiçbir fikrim yok ama.

Cloud 2 için ciddi ciddi şikayetler var. Garantiye gidiyor fakat sorun yok diyip yolluyorlar. Alttan alttan gelen haşırtı, çatırtı gibi bir şey.

New HyperX Cloud 2 popping/crackling sounds [Solved] - Gaming Headsets - Audio

HyperX Cloud II Problem anyone experiencing the same? [Solved] - Peripherals - Home Audio

Tabi bu sorun eski anakartlardaki çipsetler ile birkaç uyumsuzluk veya bazı ses kartlarıyla olan problem. Bende Pro gamer var, x99 var veya kaliteli bir şey var derseniz (xonar gibi) sıkıntı çıkacağını sanmıyorum şahsen. Kulaklık çok hafif ve kalitelidir.

G35 ise gene sıkıntılı. Aynı G230, 430 ve 930 gibi. Sol içerideki çentik kırılıyor (2 ay-1 yıl arası) ve kullanıcı hatası deniliyor. Malzemesi kalitesiz iç kısımda. Ben önermiyorum. G35 broken yazın google'a ne demek istediğimi anlarsınız.

Benim tavsiyem Razer Kraken 7.1'dir. Bulabilirseniz Chroma edition alın tadından yenmez. Her soruya açığım.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Hocam güzel diyorsunuzda arada 120 tl fark var. Birde benim dizüstünün dahili mikrofonu çalışmıyor. Telefonumun kulaklığını taktığımda da onun mikrofonuda çalışmadı bu yüzden ses kartlı ve usb girişli bir kulaklık arıyorum. Eğer o şekilde de çalışmazsa mecbur servise gidecek. Chroma ile normal arasında sadece renk farkı mı var yoksa ses sürücüleri filan farklı mı ? Aldıktan sonra 2-3 yıl kullanmak istiyorum o yüzden hem ses açısından hem malzeme açısından kaliteli olmalı. Bunun yanı sıra ergonomiside önemli. Yazın çok uzun saatler kullanacağım. Aklıma razeri de soktunuz iyi bir araştırmak lazım.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Chroma sadece renkli, istenilen renk ve spektrum verilebiliyor.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
O zaman chroma olmayan modelini alabilirim. Razer deathadder chroma kullanıyorum ama aldığımdan beri renkleriyle hiç oynamadım. Ergonomisi nasıldır sizce ? Kullanırken rahatsızlık versin istemem.
Hyperx ile kraken 7.1 i detaylıca araştırıp en kısa zamanda birisini seçeceğim.

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Bence Asus cerberus kullanıyorum memnunum mikrofonuda güzel.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Gayet guzel. Kulakları içeri alıyor, pek bahsedecek bir şey yok. Katlanıyor Beats kulaklıklar gibi bir de. Az yer kaplıyor.