Oyun Konsolu Mu Benzer Fiyata Bilgisayar Toplamak Mı Mantıklı?

Sizce oyun konsolu almak mı yoksa benzer fiyata bilgisayar toplamak mı mantıklıdır?

• Oyun konsolu.

Kullanılan: 12 75.0%
  • Bilgisayar toplamak.

Kullanılan: 4 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    16

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
-Oyun konsolu mu yoksa benzer fiyata bilgisayar toplamak mı mantıklı sizce?
-AMD'nin Ryzen işlemcilerini beklemek mantıklı mı? AMD Ryzen işlemcileri ülkemizde ne zaman satılacak ve sizce uygun fiyatlı Ryzen işlemcilerin performansı nasıl olur?
-Aslında bilgisayar toplamak seçeneği bana daha güzel geliyor. Bilmiyorum. Kesin olarak bilgisayar toplayıp toplamaycağımı da bilmiyorum. Yazın karar verirsem belki alırım.
-Kısacası sorum şu: Sizce AMD'nin uygun fiyatlı Ryzen işlemcilerini bekleyip uygun fiyatlı bir bilgisayar toplamak mı yoksa oyun konsolu mu almak daha mantıklı?
@f.krtl1 @utkuversus @Yeşil Okçu
--- Gönderi Güncellendi ---
@eronis

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,079
Oyun konsolu tabiki aynı veya yaklaşık fiyata alınan bilgisayardan hayır gelmez

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Oyun konsolu daha mantıklı görünüyor ama benim kişisel görüşüm konsolda FPS oyunu bi bilgisayardaki gibi rahat oynanmıyor özellikle PS4'te fakat şöyle bir durum var sonuçta karşındaki adamda gamepad ile oynuyor yani o açıdan sıkıntı yok :) Tabi ki XBOX'un gamepad'i FPS oynamak için daha kullanışlı ama sırf bi FPS oynayacağız diye gidipte XBOX almak doğru değil. Şu an Türkiyede sorsan XBOX'ın ne olduğunu bilmeyen insanlar var. O yüzden Playstation almanı tavsiye ederim hem ikinci el piyasası güzel. Oyunları ucuza bulma ihtimalin daha yüksek.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Oyun konsolu tabiki aynı veya yaklaşık fiyata alınan bilgisayardan hayır gelmez
Cevabınız için teşekkürler. Ama uygun fiyata güzel bilgisayarlar da toplanabiliyor. Örneğin uygun fiyatlı AMD'nin APU'ları hem ekran kartı hem de işlemci olarak kullanılabiliyor. Ya da RX460 veya GTX1050Ti gibi ekran kartları da uygun.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
dizüstü ile oyun konsolu arasında tercih yapacaksan oyun konsolu
masaüstü ile oyun konsolu arasında tercih yapacaksan masaüstü

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
masaüstü ile oyun konsolu arasında tercih yapacaksan masaüstü
1000-2000TL'ye olan laptoplar genelde oyuncu laptobu değil. Zaten şu an laptobum var. Aslında masaüstü bilgisayar toplamak bana daha mantıklı ve güzel geliyor. Örneğin bilgisayardaki oyuna varsa modlar yükleyerek oyunu özelleştirip oynayabilirim. Ama oyun konsollarında böyle bir şey yapacağımı pek düşünmüyorum. Oyun konsollarında belki sadece oyunun dlc'lerini yükleyerek oyuna yeni özellikler ekleniyordur. Aslında laptobum da var. Yani güzel bir masaüstü bilgisayar toplamak için yazı bekleyebilirim. Ama tahminimce bir bilgisayar toplarsam 1500-2000TL civarında bütçe ayırırım. Tam karar vermedim.
Bu arada sizce AMD Ryzen işlemciler fiyat performans anlamında güzel olur mu?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,067
Amd'nin Ryzen işlemcileri hoş gibi bence yılın fiyat/performans işlemcilerinin arasında en kral bu seri olacak.Ülkemize ne zaman gelir,fiyatı ne olur bilmiyorum.Öncelikle ihtiyacınıza bakın bence eğer oyun dışında yapacak önemli işleriniz varsa tabiki Pc hatta Laptop bile alınabilir hem düşükte oyunlarını açar hem tüm işini halledersin ama sen sadece oyun oynamak istiyorsan tabikide konsolu tercih etmelisin.Bi kere konsolların odak noktası oyunlardır bu konuda Pc ile kıyaslayamam ben he kıyanlarsam ne olur Pc pahalı olur 1500 TL'ye konsol varken niye Pc alayım.Kısaca tercih senin ihtiyacına göre seçim yap :)

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Bütçe önemli burada . 2000-2500'e konsol mu pc mi dersen tabi kide Masaüstü toplama pc derim. Lakin fiyat 1000-2000 se maalesef konsol.

Konsol'un artıları:
-Silah oyunlarında rahat aim
-Kasma,virüs vb yok diye biliyorum.
Konsolun eksileri:
-Oyunların fiyatları malum ..
-FPS oyunları rahat oynanamıyor(kişiden kişiye değişir)

Bütçe verirsen daha iyi bir seçim yapabilriim

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,079
Bütçe önemli burada . 2000-2500'e konsol mu pc mi dersen tabi kide Masaüstü toplama pc derim. Lakin fiyat 1000-2000 se maalesef konsol.

Konsol'un artıları:
-Silah oyunlarında rahat aim
-Kasma,virüs vb yok diye biliyorum.
Konsolun eksileri:
-Oyunların fiyatları malum ..
-FPS oyunları rahat oynanamıyor(kişiden kişiye değişir)

Bütçe verirsen daha iyi bir seçim yapabilriim
Xbox live üyelik alırsan her ay güzel oyun ps4 de her ay mario :)

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Ama şu da var. Ailemin izin vermesi de gerek.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,079
Zaten 1000 lira civarı konsol fiyatları o fiyata toplanan pc den anca mario oynarsin

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Zaten laptopun var. İnternet gereksinimini karşılarsın. Ben de pc toplamayı düşünüyorum ama düzgün bir pc olsaydı oyun konsolu alırdım.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Malesef. Ailem bilgisayar almamı istemiyor. :(

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Tv' niz full hd mi?
Evet. Neden sordunuz?
Bence ailem paradan dolayı değil de ben çok oyun oynarım diye bilgisayar almama sıcak bakmıyor. Biraz önce ufaktan söyledim ama ciddiye almamış da olabilirler. Ama hemen ben bilgisayar alacağım demedim. :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Oyun için almazlar bence. Acaba yazın çalışıp para biriktirip mi alsam :).

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,067
Ben yazın çalıştım laptopa ihtiyacım vardı aldım istediğim oyunların hepsini açıyor ama Vsync kapalı ve oyun ayarları düşükte olunca.Zaten 1366x768 çözünürlüğü var yeterince zevk alıyorum yani gayet güzel bence.Bir de alırken ki amacım oyun oynamak değildi ama yine de arada oynuyorum.Tüm işimi görüyor yani :)

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307
-Oyun konsolu mu yoksa benzer fiyata bilgisayar toplamak mı mantıklı sizce?
-AMD'nin Ryzen işlemcilerini beklemek mantıklı mı? AMD Ryzen işlemcileri ülkemizde ne zaman satılacak ve sizce uygun fiyatlı Ryzen işlemcilerin performansı nasıl olur?
-Aslında bilgisayar toplamak seçeneği bana daha güzel geliyor. Bilmiyorum. Kesin olarak bilgisayar toplayıp toplamaycağımı da bilmiyorum. Yazın karar verirsem belki alırım.
-Kısacası sorum şu: Sizce AMD'nin uygun fiyatlı Ryzen işlemcilerini bekleyip uygun fiyatlı bir bilgisayar toplamak mı yoksa oyun konsolu mu almak daha mantıklı?
@f.krtl1 @utkuversus @Yeşil Okçu
@eronis
PC taşınabilir özelliği var.
PlayStation istiyorsan en az 1080p tv in olması lazım (İyi kalite ve görüntü için)

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
Konsolu alsam elime bilgisayarı ararım ben. Rahat duramam yani. Konsolu alacak adam bir tek oyun oynayacak, her ay oyun alabilecek, klavye mousedan uzaklaşabilecek.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Pc boş kalabalık imkanın yoksa tek kelimeyle oyun konsolu eğer sınırsız internetin ve kk varsa konsol mağzasın dan indirime denk gelen oyunları uygun fiyata ala bilme şansın var kasma donma Yok format sıkıntın Yok ıos gibi Pc mattiyat işi basarsın parayı on numara süper bir pc toplarsın 4K mönitörde oyunun tadına varırsın kısacası imkan meselesi