Outlook SMTP zerinden mail gönderme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

smumcu59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var bu sorunum ise şu. Ben bir forum kurucusuyum daha yeni bir forumum var fakat hiçbir şekilde SMTP şekilde mail atmayı başaramadım. Benim SMTP üzerinden mail gönderimini Outlook üzerinden yapmam gerekiyor. Gmail smtp den de denedim orada oluyor ama gelin görün ki Outlook ta ne sorun oluyorsa hiçbir şekilde gönderemiyorum. Benim derdime derman bulabilecek kişiyi arıyorum. Bu sorun forum açısından çok önemli çünkü şifre unutanlar da olacak daha birsürü bildirim olayı var lütfen yardım edin teşekkürler

mgajans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Başlığa bakınca outlook tan smtp gönderim sorunu anlaşılıyor, konuyu okuyunca forum kullanıcsıyım forum smtp olduğu sanılıyor ama biraz daha okuyunca konuda insan kayboluyor.

Tam amacınız nedir ? Net yazsanız yol gösteren olurmuhtelen.

Eğer forum smtp sorunu ise hangi forum hangi sürüm yazın !
Ha outlook ise hangi sürüm yazın!
vs. vs.

smumcu59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba haklısınız tüm cümlerelerim karmakarışık olmuş. Kusuruma Bakmayın :) Ben MYBB forum sistemi kullanıcısıyım. Bu sistem üzerinden kendime forum kurdum. Tüm ayarlarımı istediğim gibi yaptım. Fakat mail ayarlarına gelince çok fazla soru yaşadım. Örneğin sitemdeki smtp sistemini gmail hesabıma bağlayınca oluyor. Her mesaj gidiyor. Ama spama düşüyor. Bu nedenle gmail tercihim değil. Outlookta da kişisel hesabıma bağlamıştım SMTP olarak orada ne spama düştü nede gönderim sorunu yaşadım. Ardından foruma özel bir hotmail hesabı açtım orada da tüm adımları uyguladım ammavelakin hiçbir şekilde ne Şifremi unuttum maili geliyor nede bildirim veriyor. Site bunları bir etkinlik başladığında veya bir kullanıcı şifre talep ettiği zaman veriyor. Hotmail hesabıma girip gönderilmişlere bakıyorum hiç bir mail gözükmüyor. Ben şöyle düşünüyorum acaba hesabamı erişemiyor. Çünkü benim kişisel mailimi bağlayınca yine yine oluyor mailler gidiyor forum mailini bağlıyorum gitmiyor. Ne yapmam gerekiyor biraz acelem var lütfen yardım edin.

oguztech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Problem Outlook programı üzerinden mail gönderememek mi ?

oguztech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
sistemi bilmediğim için sorayım. Outlooktaki gibi smtp portlarını mail sunucu bilgilerini vs giriyorsunuz değil mi ?

smumcu59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
sistemi bilmediğim için sorayım. Outlooktaki gibi smtp portlarını mail sunucu bilgilerini vs giriyorsunuz değil mi ?
evet aynen öyle ama bilgileri doğru girdiğime milyonlarca kez denediğim için eminim.

oguztech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
evet aynen öyle ama bilgileri doğru girdiğime milyonlarca kez denediğim için eminim.
şimdi bu tarz siteler ya da programların içine mail kurduğun zaman protokol olarak pop3 çalışmayabiliyor. imap gibi kurmayı denedin mi ? TLS çalışıyor bide bunlara da dikkat etmek lazım

smumcu59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Sistem sadece SMTP protokolünü destekliyor. Bu nedenle pop3 ve imap kullanamıyorum. Outlookta da STARTTLS diye bir şey var. Ben onu TLS olarak seçiyorum sistemde. Ama bu ayarları kişisel hesabımda da yapıyordum Outlookta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet bir çözüm verebilecek bir kişi yokmu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Outlook etkinlik geçmişine girdiğimde SMTP diyor eşitleme başarılı diyor. Ama bir tane bile mail yok

Son düzenleme:

mgajans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
SMTP sistemini kullanırken 3rdparty harici sunucu kullanırsanız çoğu zaman bu tip sorunlar yaşanıyo. Kendi alan adınızı üzerinden bir mail açarsanız bu tip gitmeme gelmeme vs sorunu yaşamazsınız. Diğer sunucu maillerinin Spama düşme sorunu için ise Spf ve DKIM kaydını yapmalısınız.

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Try using 587 for SMTP Port & TLS encryption Belirtilmiş, 587 Port yonlemesi yapmanız Lazım, Gmail veya Outlok ama Gmail de yaparsan 587 den ıslem yapma sansın oluyormus..

Kaynak